Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noi vom fi soacre bune,oare???


Recommended Posts

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sotul meu o "iubeste pe mama",mama e o soacra super BUNA, eu seaman la caracter 90% cu mama =>(rezulta) VOI FII O SOACRA SUPER BUNA [:D][:D]. Intr-un singur caz am sa fiu o soacra rea daca ginerele sau nora o sa-mi faca copilasii sa sufere, atunci ma dau la sucitor[neand] si dau de fulgera si trazneste.Sper insa sa nu fie nimeni sa ma provoace[poc]. Elena&baby girl[zana](DPN 24oct.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper din tot sufletul sa fiu o soacra buna, asa cum este soacra mea, si asa cum este mama mea pentru sotul meu. Am invatat ca o soacra nu trebuie sa intervina in problemele celor 2. Nu stiu cum voi fi peste 20, 30 de ani, insa sper sa nu imi schimb mentalitatile. Crinuta si bb din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Pentru mine cuvantul soacra e doar asa , pentru mine e "MAMA" , asa ii spun ori mama ,ori pe nume. Nu pot sa ii spus doamna Sabau , sau mama soacra . Cand nu eram inca nora ei , ii vorbeam cu dumneavoasta nu a durat mult si ne-am imprietenit , nu a avut nici de comentat despre relatia mea cu fiul ei ( asa cum au avut parinti mei) , decizia casatorie am luat-o singuri , dar ne-au ajutat enorm cu ce inseama pregatiri ,si restul . Nu am gasit in ea o fiinta care ma priveste ca ii fur fiul de langa dansa ( se mai intampla cazuri ) , nu am gasit persoana care sa zica nu te ajut sau care de fiecare data sa nu ma intrebe daca am nevoie de ceva. Am gasit o persoana deschisa, calda , iubitoare ,care m-a acceptat asa cum am fost , mi-a fost alaturi in clipele cand am avut mare nevoie de cei dragi, ma inteles de o mie de ori mai bine ca mama , m-a ascultat ,mi-a dat sfaturi ,si a incercat sa ma ajute atat cat a putut. In cresterea Ericai , ea se implica , stam separat dar si la noi in casa ea este baza. Eu nu stiu ce inseamna sa vi acasa sa te apuci sa gatesti , sa calci sa faci curat . Despre socru la fel , o persoana calma ,calda ,care mereu te face sa zambesti si te aduce la buna dispozitie SPER si VREAU sa fiu o soacra buna , eu voi avea ginere dar stiu ce frumos si ce bine este sa se poate cineva cu tine "bine" Cristinutza[gravi] , Ericutza[:o)] si bebitza din burtica [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca voi fi o soacra mai buna pt. ginere (daca o sa fac si o fata)decat pt. nora. Dar sper din tot sufletul si o sa-mi impun sa fiu draguta, intelegatoare si sa fiu un sprijin nu o piedica in viata familiei mele. O sa-mi aduc tot timpul aminte ce nu-mi place la soacra-mea si voi evita sa fac la fel. Cred ca asa e cel mai intelept[ilp]! Good luck tuturor!!! SONJA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am pus de foarte multe ori aceasta intrebare. E bine stiut ca se spune ca o mama de baiat este diferita de o mama de fata. Avand in vedere ca eu am avut probleme imense in sensul negativ cu soacra mea, m-am intrebat de multe ori daca eu o sa fiu in stare sa nu ma bag intre baiatul meu si nora mea. Si spre rusinea mea nu am gasit inca un raspuns[bang]. M-am gandit si cum as reactiona daca viitoarea mea nora (mama cum suna[:D])s-ar purta rau cu baiatul meu, mai ales ca m-am chinuit foarte mult cu el. Primul impuls ar fi sa ma bag intre ei, dar pe urma ma gandesc ca mie nu mi-a placut cand soacra-mea venea si-mi spunea cate si mai cate. De fapt de aceea am si incheiat orice relatie cu ea. Deci ma voi stradui sa fiu o soacra cat de cat buna..........[olala] gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soacra mea are suisuri si coborasuri..cand e dulce cand e acra, dar cand e vorba sa ne ajute e prima...nu prea da inapoi de la multe! Eu cred ca o sa fiu o soacra rea si boscorodita, la cat de sclifosit e fi-miu!!! Sinzi si David http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...