Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (10)


Recommended Posts

Chatonel, eu zic ca este permis camembertul, nu vezi ce zice si Olo? Eu am mai mancat, dar imi plac mai mult brie-ul si branzeturile albastre. Cum faci tu sangria? [:D] Geliza, relaxeaza-te si mananca ceva mai usor diseara. Ai mancat pizza? [pofta] [poc] [pofta] Micorint, merci pentru reteta. [flo] O s-o incerc intr-o buna zi. Pana atunci cuget la un blat mai asemanator cu cel clasic. [;)] Astazi: dimineata - suc de porto si grep; cateva guri de salata de cruditati (dupa care mi-am dat seama ca n-am voie si am abandonat-o), o branzica mica (20 g) si o conserva de macrou in suc propriu (125 g) cu lamaie; ceai verde pranz - omleta din doua oua cu ciuperci, sparanghel (asparagus), sunca si mozzarella seara - 3 bucati de sparanghel infasurat in bacon si fripte pe grill; ostropel de pui Sper sa n-am nimic de adaugat la meniu, ca este destul de bogat si asa. [:D] [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Tot eu! [alcool] Ca tot veni vorba de preturi (Korinna - fasolea verde)...cat costa in Romania un kilogram de cirese ca va tot vad mancand cu burta? Aici am cumparat cu 6 euro 300 g! [:0] Mi se pare cam "piparat". Ar iesi cca. 800.000 lei/kg. Cum vi se pare? Este ok? Partea cea mai prosta este ca nici nu sunt foarte gustoase, iar Cristi nici nu vrea sa le vada. [:(!] [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by she_wolf
Chatonel, eu zic ca este permis camembertul, nu vezi ce zice si Olo? Eu am mai mancat, dar imi plac mai mult brie-ul si branzeturile albastre. Cum faci tu sangria? [:D] [pup] Claudia si [pk] Cristi
uite 2 retete pt sangria; una este a mea, alta e de pe net, asa cum o fac spaniolii. A mea: iei din comert o sticla de 1.5l de sangria, tai o lamiie, o porto, un mar si o banana- sau jumatate din fiecare, dupa gust- si versi peste un paharel de Martini alb, unul de Cointreau, sau de Rhum agricol, apoi pui sangria cumparata si o stropesti cu sifon sau suc de lamiie/porto (facultativ : zahar vanilat), apoi o lasi la rece cel putin 6-8 ore. Reteta spanioleasca: 2 litres de bon vin rouge, Grand-Marnier ou Cointreau, sucre, 2 oranges, 2 citrons, canelle. 2 litri de vin rosu, bun, Grand-Marnier sau Cointreau, zahar, 2 portocale, 2 lamii, scortisoara. Se taie fructele, se pune zahar peste si scortisoara, se adauga alcoolul si vinul, se pune la macerat 24-48 de ore. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, si eu vreau sa slabesc...v-am citit dat tot nu m-am prins cu ce se maninca Montignac. Rog frumos, cum trebuie sa maninc?sau ce?Multumesc din suflet si nu mai scapati de mine, aici voi fi prezenta. Ilinca @ mami[flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt back:):):) am fost cuminte intre timp si si am un kilut 600 minus:):) Azi am papat branzica neatza, brocoli cu pui la pranz si se intrevad cirese la gustarea de amiaza si o salata cu pui pe amiaza:):) [pup] Andrada :):):) esti un sfintzisor Fetelor circulase pe aici un "docoment" Word cu Montignac-ul..eu l-am imprimat dar nu l-am pastrat electronic.. si spre rusinea nu stiu cine mi l-a dat.... Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Le-am trimis fetelor un PM sa-mi dea adresa lor de Email si sa le trimit cartea si tabelul. La noi a fost azi o petrecere foarte "monty" la servici petrecere data de companie, si mi-am notat ceva idei, le mai cizelez si vi le trimit cu prima ocazie. Pacat ca nu am putut face poze ca erau aperitive extrem de frumos decorate... adevarata arta. Ma gandesc sa dau eu acasa la mine o petrecere Monty si va voi trimite atunci poze O zi mirobolanta va doresc, Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chatonel, merci! [flo] O sa-i fac intr-o zi o surpriza sotiorului. [:D] Sa nu uit: fructele se papa? Carolineeee, vrem si noi la petrecere!!!!!! [roker] Vreau sa ma laud ca astazi am fost foarte cumintica si n-am calcat stramb. Sunt tare mandra de mine. Sper ca data viitoare sa ma laud cu o saptamana de cumintenie. [;)] [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...