Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (10)


Recommended Posts

She_wolf, 1 kg de cirese in Buc. este cam 45.000-50.000-60.000lei. Depinde de calitate si piata de unde le iei... Deci cam 1-1.5 euro/kg. Muuuult mai ieftin ca la voi! Si meniul de azi: dim - mar, iaurt 0,1% cu grau expandat pranz - dovlecei prajiti, salata de rosii+castraveti+branza+sunca seara - sper doar fructe... aseara am calcat pe langa cu niste covrigei uscati [bang] pe langa fructe, bineinteles...Aaa, si am mai avut o abatere (?) sau n-o fi abatere(?) ieri dupa masa: o nuga dietetica, fara zahar, cu indulcitori (din aia pt diabetici). N-a fost rea, mai ales ca-mi era o pofta de dulce [pofta] Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 11 luni) Pozele noastre aici: http://community.webshots.com/user/micorint
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bravo, Claudia, cumintenia asta se va lasa cu rezultate, de altfel o stim cu toatele foarte bine. Eh, in ce priveste cantarul, sincer va spun, imi vine sa scot limba la el de cate ori il vad, (probabil ca si el la fel ar face), fiindca se pare ca nu suntem foarte buni prieteni, da’ e ok, trebuie sa fie ca mine, la un moment dat, asa ca..perseverez:) AC, draga noastra,[flo] bine ai revenit! Si bravo, ai fost cuminte si uite ca se simte.tot inainte! Claudia, auu, preturile la cirese acolo sunt cam cat ai cumpara toate cosurile cu cirese in piata, pe aici.Eu le iau de la mine de la piata cu 25.000/kg si in pietele mai scumpe sunt si 40.000, dar nu mai mult! Capsunile le-am luat ieri cu 20.000/kg si erau frumoaaase si tari, parfumate si gustoase, lua lumea cu laditza! Caroline, suna foarte..tentant, chiar, am vrea si noi la petrecere! una in care sa ne rasfatzam montignaceste, sa vorbim ore in sir pana vine iar timpul de papa si sa ne amuzam pe faza asta.si sa uitam de timp si sa ne fie bine si cuvintele sa nu se mai odihneasca, sa staaaam la vorba pana sa uitam de noi..ce spui? Ia sa faci tu un “rezumat” la bunatatile care pareau Monti, suntem in astepare! Anka-Maria, Emilly, bun venit si succes! Draga noastra Caroline va va trimite cartea,site-ul va este la indemana, noi suntem aici, va va fi usor fi usor, Slakje ne stie deja..Dar de ce sa nu intrebi? nu vezi ca noi vorbim despre tot ce ne trece prin minte? Claudia, sincer, cand am citit despre sparanghelul tau infasurat in bacon, mi-a venit apa-n gura!acu’ sa nu va hliziti, dar eu chiar n-am mancat niciodata sparanghel.O singura data am vazut in piata Amzei,in rest, prin zona mea..oare ce pret are sparanghelul pe aici? ia sa fiu mai atenta, ca nu ma las pana nu imi infasor niste betisoare din alea in bacon, ca m-a innebunit numa’ gandul, daca mai pun si o salatzica alaturi..Ia sa ma uit eu prin Careffour sau Metro, pe la sectiunea legumicole:) ok, recem la ale noastre obiceiuri: Azi postesc.meniul suna, compus ad-hoc: Dimineatza: intentia a fost sa mananc ½ kg de cirese, dar n-a mai venit tanti care le vindea la metrou.uf, tocmai azi mi-a facut figura!! Noroc ca-mi lasasem aici 4 felii de grau expandat, le-am rontait si am baut un ceai, peste vreo juma’ de ora. La pranz:varza calita facuta la miezul noptii, ca atunci am avut chef de gatit.:) Seara: o salata mare cu de toate.(fara branza),bien sur! Si gata.ajunge Maine intentionez sa mananc asa: 8.00 doi cremwursti si doua oua fierte 13.00 o ciorbitza de salata cu omleta 18.00 ciuperci la cuptor (cu cascaval si marar in palariutze) +salata va [pup] Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, eu intentionez sa manac post azi...aseara am mancat salata cu de toate: rosii, castraveti, ardei, ceapa, branza si 2 lingurite de smantana... azi dimineata capsuni...dupa 1/2 ora cafea...dupa 1 ora 3 felii orez expandat si vreo 4-5 biscuiti dietetici cu ceai...si doua bucatele de cioco de post... la pranz 1 rosie, 1 ardei si 2 castraveti, cred ca si niste zacusca...sa vad ce gasesc pe la magazinele de prin jur seara:...nu stiu...cred ca salata De luni m-am hotarat pentru un regim strict de 4 zile, pentru 2-3 kg apoi revin la Monty...o sa va tin la curent... WE placut... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Ce mai faceti?Multumesc Caroline pentru tabel. Esti o dulce! Samy:spune-mi unde sa intreb de Gr2 Control...te rog frumos! Chiar imi doresc sa mai slabesc dar in acelasi timp sa mananc sanatos..fiindca nu imi fac bine carentzele in organism. Sufar de aceasi boala ca si mama ta si de aceea nu am apelat niciodata la pastile sau chestii care scad pofta de manacare. Cred ca imi e putin frica sa nu fac vreo prostie Chiar te-as ruga sa imi spui daca pot gasi la farmacie. Caoline: spune-mi daca pot comanda cartea cu Monti si spune-mi te rog cat costa. Meniul meu de azi: -de dimineata:100g orez integral fiert bine; si cam atat deocamdata..o sa mai vad eu pa pa si aveti grija cu kg astea!:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am iar 600g mai putin ca ieri, am ajuns in sfirsit la greutatea pe care o aveam inainte de a pleca in week-end sapt trecuta, adica 59.4kg. Azi am mincat lapte cu cereale de dimi, peste cu dovlecei la prinz si deseara inca nu stiu. Spor la slabeala! :) Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, salata se papa cu branza fara probleme!!! Eu chiar asa o si fac, aproape intotdeauna scap si o bucata de branza acolo, printre legume. Dar azi e vineri si Andrada tine post (bravo!), de-aia mananca fara branza, bien sur! Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 11 luni) Pozele noastre aici: http://community.webshots.com/user/micorint
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliza, tu esti o dragutza! Si eu mananc in mod curent salata cu branza peste, ca tare buna mai e si nu mai trebuie sa pun nici un strop de ulei,ceea ce imi convine de minune, insa doar astazi NU pun, fiindca postesc.Este strict din cauza de vineri, [:)]nu cumva sa renunti la branza din salata, eu doar imi scotoceam prin cap meniul, vorbeam cu mine, scriind.Asa ca papa linistita salatzica+ branza rasa, sfaramata, rupta, distrusa, ca e foarte ok, da?[:)] Pupici! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...