Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (10)


Recommended Posts

Micorint, merci!:[flo][:)] da, de aia! ca dupaaaa, revin in forta, dau iama-n salata cu branza ca tare imi mai place! Chatonel, bravo,eh, cum te simt asa, usurica? Ma bucur, am un zambet pana la urechi! salutari si pupici mici si nebunici Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Inca o data saru' mana cui m-a introdus in tainele dietei. Ma pusai pe cetit cartea si ramasai tare nedumerita. Nu se potriveste deloc cu ceea ce stiam eu despre diete. Adica am voie branza dar nu morcov fiert? Si io care tineam cura cu morcovi si cartofi fierti [bang] [bang] Dar am citit postarile voastre si vad ca functioneaza si sunteti multumite. Si totusi mi-e frica sa nu iau in greutate cand o sa introduc unele alimente pe care eu le credeam interzise pana acum. Dar poate daca le scot pe altele.... just me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maai, ce harnicutze sunteti!!!!!Eu n-am mai avut timp de net si-am avut un soc atunci cand am vazut ca s-a ajuns la pagina 8!Eu tzin in continuare Monty, cu mici abateri si am ajuns la 54 de kg, insa nu prea mai am timp sa postez:(( Micorint, sa-ti traiasca feciorul si sa va aduca numai fericire!!! Geliza, multi ani fericiti inainte impreuna cu sotul tau si pustoaica si cat mai multe aniversari !!!!! Meniul meu de azi: -dimineatza un cremvust si o feliutza de branza -pranz ciorbitza cu perisoare -seara pui fript cu sos de smantana, usturoi si marar si-un pahar de..[bere] Pupici si spor la slabit!!! Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellooooo! Chiar ca sunteti harnicutze, mey... [flo] Si vad ca si slabiti! Eu tot stagnez, dar am abateri mari de toooot! [bang] Am primit un pachet din Germania cu multe dulciuri si nu m-am putut impaca cu ideea ca sotul papa tot si eu nimc...[pk] Stiti ce bune sunt Raffaello??? [pofta] [pofta] [pofta] [pofta] [pofta] [pofta] Sau Giotto? [olala] Ce ma mir este faptul ca nu am pus nimic la loc; adevarul este ca nu mananc alte interzise, dar si cu zaharul ala... Nu stiu cand ma voi hotari sa ma reapuc de Monty faza I, ca acum sunt in faza II cica!! Offf... Fug la culcare ca mor de oboseala, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adriana_mihnea
Sau Giotto? [olala]
Nu stiam, dar am aflat acum cateva ore. [:D] Bunuuuute! [pofta] Eram la cumparaturi, am dat cu ochii de Giotto, mi-am amintit mesajul tau si n-am mai stat pe ganduri. Andrada, draga mea, da-mi tu cirese dintr-alea bune si ieftine si iti dau cat sparanghel vrei. Nici eu n-am mancat decat rar pana cand am venit aici. Acasa nu am vazut proaspat, doar conservat, dar presupun ca exista. Nu ma intind mult ca sunt ca obosita...Iata meniul. Ieri: dimineata - fructe; o feliuta de paine integrala prajita cu un strat subtire de avocado cu usturoi (stiu, nu prea este ok) pranz - legume chinezesti (ramase de miercuri) seara - ciupercute cu sos de rosii si cateva paste integrale care pluteau pe acolo (fara ulei!!!) seara tarziu - 2 biscuiti de post si o napolitana mica tot de post [:(!] Astazi: dimineata - suc de porto si grep; cereale cu lapte si un desert caramel fat free, dar cu zahar pranz - ciorbita de purcel (jambon afumat) cu smantana si usturoi [pofta] intre mese - Giotto [^] seara - jambon afumat (o parte din cel fiert in ciobita) cu varza de Bruxelles si sos de piper - doua Kit Kat - chipurile ma enervase Cristi si trebuia sa ma calmez seara tarziu - un paharel de Martini [}:)] Dupa cum se vede am cam calcat stramb zilele astea, mai ales intre mese, dar sper ca nu este foarte grav. [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor... Am avut compu stricat... asa..ieri am fost la ziua nasei,insa am papat asa:cascaval,salam sibiu,sunca presata...vinete..rosii..castraveti.si pulpa la cuptor.fara cartof natur..fara paine..zic eu ca-i ok AZi: -dim:cafea -pranz:coirba cu perisoare fara orez,pastai cu bostanei mancarica si un pik de varza -seara cred ca o salata rozie si catravete va pup si ne vedem maine la"MAREA CANTARIRE" KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit, fetelor! Iata ca m-am intors azi dupa-amiaza de la mare (unde a fost vreme misto, desi nu ma asteptam la asta...chiar m-am bronzat bine!), si abia am asteptat sa culc fetele sa pot veni sa va citesc...Trebuie sa va spun ca am avut o saptamana de desfrau culinar (cu snitele, cartofi taranesti, gogosi cu ciocolata sau cu branza sau cu mere - delicioase, de altfel!-, clatite uriase cu ciocolata, inghetata cu frisca si banane, suc Cappy de vreo 2 ori, vreo 3-4 ciorbe de burta cu muuuulta smantana si cred ca am mai avut si alte abateri, dar astea au fost cele mai reprezentative!), nu m-am putut abtine efectiv, in fatza atator tentatii, si ma asteptam sa ma intorc cu vreo 3-4 kg mai mult! Dar, din fericire nu a fost asa, sunt tot la 51kg si ceva (maine dimineata voi sti exact, ca acum am oricum burta plina, deci pana maine mai scad cateva sute de grame...)! Asa ca voi continua cu Monty asta si mai plina de elan si sper ...cu mai putine abateri! Poate da Domnul si ajung si eu la 48kg in cateva luni! Micorint, La multi ani! pentru pustiul tau! Cum ati petrecut? Geliza, multi ani fericiti inainte alaturi de sotul tau si de printesa mica... Meniul de azi a fost: ora 8.30: 2 piersici; ora 9: o cana de lapte 0.1% cu cereale Fitness; ora 12: salata de rosii cu castraveti si ton; ora 18: ghiveci de legume permise + 2 mici + salata verde; ora 21.30: putina varza (ca am facut pentru maine) + o cana cu lapte cald. Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 2 luni) si Ramona (2 ani si 1 luna) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru urari...Laura, bine-ai-revenit...felicitari pentru mentinere... Eu sunt f dezamagita...am mancat in we numai tocaturi: la soacra-mea sarmale in foi de vita...la mama perisoare si ardei umpluti...toate cu orez...plus o prajitura...nu stiu ce sa zic...am din nou aproape 56 kg...m-am apucat de o dieta mai drastica...din 2 in 2 ore cate ceva....sper sa scap de vreo 2-3 kg apoi revin la Montignac... Va pup si va urez o saptamana usoara.... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Calde salutari la inceput de saptamana, dragelor! Ce-ati mai facut, ce-ati mai schimbat, ce-ati mai papat? Pun repede meniul si dupa, ma apuc sa “va citesc” si ma intorc mai arziu, pai ce, credeti ca nu?:) So, azi: Dim: un lapte batut 0,1% - Panda (330 ml) Pranz: salata de rosii+ardei+castraveti + branza Seara: manacrica de fasole verde cu un copanel. Nici o modificare, stau frumos dandu-ma hutza la 57,5, da’ acum sunt in perioada aia interesanta asa ca hai sa zicem ca de la asta o fi. u mai zic nimic, manac ce trebuie si astept. Lupta nu e usoara:), se pare, da’ merg inainte, ca doar nu-s nebuna sa renunt! Gata, am fugit, am de scris niste raportari interminabile, da’ mai viiiin! Pupici mici si zapaciti pentru toate fetele! Andrada34 PS felicitari, Chatonel!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...