Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (10)


Recommended Posts

Ceau fetele!.Sa vedem ce am mancat azi... mic dejun:un compot mere fara zahar(numai apa chioara si cateva feliute de mere);100 ml suc grapefruit si kiwi,si un mar mic. la gustare: nu am mancat nimic si nici la pranz ca sunt plecata(am baut multa apa plata) la cina:probabil ca un fruct sau asa ceva..nimic gras...si desigur multa apa; Ieri am fost la sauna si la sala si ma simt super-bine.Stiti ce vreau sa-mi cumpar?capsuni.Nu am mancat deloc anul asta. Chatonel:din cate stiu eu placinta cu mere e cam...ma rog..ceva care nu prea te ajuta cand vrei sa slabesti sau sa te mentii.Dar uneori cred ca merge cate una:) adriana_mihnea:la petrecere e un moment bun sa iti testezi vointa.Si eu dau diseara un chef si iti dai seama ca o sa fie mancare.Nu cine stie ce dar biscuiti si suc tot o sa fie. P pa si mai vb. "cheers!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
la 7.30- cereale cu lapte batut la 12.00- omleta cu salata verde la 17.00- sper sa nu mai uit [:D] un mar mare la 20.30-21.30 cina, va fi o masa frugala, plec cu vaporul pe mare, asa ca pina duminica nu prea stiu ce se va minca, in orice caz nu Monti pt ca oamenii astia nu tin regim, ca mine :)))))) Distractie placuta, fetelor, luni sau marti vin si io cu cintarul dupa mine :) Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, acum m-am lamurit. Te-am intrebat pentru ca m-am uitat pe o cutie de cereale Fitness de la Nestle (li se face reclama de zor) si primul pe lista ingredientelor era porumbul. Altfel destul de dietetice, cu grasimi putine etc. Andrada, in calendarul meu scrie ca astazi este harti, asa ca... Chatonel, drum bun! Astazi: dimineata - un crakers integral si un pahar cu lapte pranz - cirese si o para; iahnie si 2 crakersi integrali seara - supa crema de legume; sunca si salata de cruditati (rulouri) Nu prea am chef de supa, nu stiu de ce. Ma doare si stomacul, afara ploua, Cristi face mofturi la masa, dimineata n-a vrut nici fructele, ma tem ca n-o sa manance nici la pranz...[:(] [q] [pup] Indispusa, Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

She_wolf – ce cauta crackersii aia la pranz si mai ales asociati cu iahnie… mai avem putin si ne luam diploma de Monty si tu mai faci asfel de combinatii?… LOL … just kidding. Spune-mi si mie ce e aia HARTI de pe calenadarul religios, ca nu pricep. Chatonel – distractie placuta si sa ai timp bun (vint din pupa! - [:D]) Patsypat – cred ca meniul tau de azi e lipsit de “toate” iar dupa asa o infometare la prima masa mai adevarata vei asimila “tot”… nu cred ca e o solutie sa te infometezi atat, oricum nu o solutie Monty. Monty te vrea “satul si fericit” [:D] Laura distractie placuta la mare, vreme buna si beri bune si reci. Da-I un pupic marii Negre si din partea mea… ca n-am uitat-o si mi-o amintesc cu drag. Adriana, distractie placuta la soacra la petrecere si nu te arata prea pro Monty mai ales la ea acasa…. Andrada sa ne spui si noua cum a iesit mancarea aia de dovlecei… suna intr-adevar bine Geliza, prajitura de care spuneai si daca o faci cu fructoza nu este Monty, pentru ca nu poti combina glucide (biscuitzi) cu fructe. Meniul meu de azi: (post) Dimi: salata fructe + cafea decofeinizata Pranz: salata vegetale (crude si fierte la abur) Seara: salata fructe (again) Va doresc un weekend placut cu cat mai putzine abateri si un raport “pe masura” – luni. Pupic pe toate, Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caroline..cred ca hartz este dezlegarea la peste..insa acum e liber la detoate..cel putin la ortodocsi... Eu pana la urma seara..nu am mai mancat mare lucru..niste branza goala...asa ...niste borsulet proaspat care l-am facut la familion..si ii ramasese lui Stefan...cam astea...aaa..si capsuni Un we placut si linistit!! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caroline, eu zic ca are dreptate Claudia sa manance crackersi integrali (glucide) la aceeasi masa cu iahnia de fasole (tot glucidica, mai ales ca a zis ca nu i-a pus nici pic de grasime)! Cat despre concediu, mersi pentru urari, dar cred ca numai mare nu va fi asta! E un frig, si a fost numai ploaie de o luna incoace...Deci acum ma rog sa nu ploua macar...nu mai zic nimic de plaja...e compromisa...Noroc ca inca mai sper sa ajungem anul asta si la mare in Turcia! Abaterea zilei de azi a fost acum seara, un pahar mare de frappe cu inghetata, facut acasa! Asta a fost cina mea, in loc de mere si suc de gref...aaa, si niste capsuni! Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 1 luna) si Ramona (2 ani) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caroline si eu am gandit ca Laura ca si iahnia si crakersii sunt glucide si de aia i-am asociat. Ce-i drept nu trebuia sa fac asta la pranz. Harti inseamna ca este dezlegare de post, adica astazi nu se tinea post. Presupun ca a fost asa saptamana asta (si miercuri a fost harti) pentru ca urmeaza postul sf. Petru si Pavel. In seara asta am schimbat meniul, n-am mai mancat supa si cruditati, ci somon fume cu lamaie, mozzarella, sunca si rosii. [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Caroline
Laura eu stiu ca painea se poate consuma numai la micul dejun (deci si crackersii)... Fasolea cu paine era combinata la masa de pranz. Nu am exprimat eu foarte corect... de fapt momentul zilei era gresit ales. Scuze, Caro
Acum am vazut raspunsul tau. Ai dreptate. [:)] Cand este dezlegare la peste scrie chiar asta. [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt dovlecei, sunt f. buni fierti si cu branza de vaci si smantana, sau branza fara grasimi si iaurt, daca vreti.Sau salata cu ulei, otet si ustoroi.Mie imi plac! eu numai regim nu tin, sunt in sesiune si baiatul meu vitreg de 17 ani a facut oreillon, noroc de fetita ca e la Busteni, insa eu sunt infirmiera si nu pot sa compun ca sunt prea stresata...am luat din nou 2 kile( am la loc 52, nu e f. grav, dar ajunsesem la 50....) Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...