Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (10)


Recommended Posts

Dragelor, si eu stagnez, dar iata ce am mai facut: Meniu azi: ora 09:30 1/2kg capsuni ora10:30-11:30 am inotat 350 m numarati!!! sper maine sa fac mai mult. ora 11:30 1/2 kg capsuni ora 12:30 orez fiert in aburi, si doua felii paine neagra cu zacusca (cam abatere!?) ora 18:30 visine si ciocolata neagra 70% cacao ora 21:00 o cutie ananas ora 00:01 am furat un cornulet de la colega (abatere mare! da a fost bun) sper ca pana maine sa beau numai ceai, iar maine sa nu mai mananc inainte sa dorm intre 10:00 si 15:00 .....da nu stiu... am 68 kg la 1.56 inaltime, dar ma simt foarte bine de la miscarea in bazin!!! Pupici[dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Geliza: dupa mine trebuia sa consumi cafeaua decofeinizata la micul dejun, nu cu fructele! Fructele le papi singure si dupa aia, ai voie sa papi si sa bei cefelutza... Sa ma contraziceti daca gresesc! Cafeaua o beau cam la 20 min dupa fructe, acasa... micul dejun il iau la serviciu pe la 8.30-9.00...daca gresesc avertizati-ma...macar sa fie sata singura greseala... Aseara am mancat o bucatica de macrou prajit, fara piele... o rosie, doi castraveti si doua feliute de branza Azi: un grapefruit, cafea dupa 2 ore cirese pranz: merg la restaurant la ziua sefului...sper sa nu am prea multe abateri...oricum mananc i ciorba de burta ca mi-e pofta rau... Va scriu maine cum a fost... O zi buna tuturor Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am scapat de 600g peste noapte, sper ca peste 2 zile sa nu mai am deloc apa :) De mincat nu prea stiu, am mincat o juma de mar si poate mai incolo mai pap ceva, dar nu prea stiu ce. La prinz va fi ca de obi, ceva pe la cantina, iar deseara varza calita. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimneata la fete....sunt bucuroasa ca ieri nu am avut deloc abateri..pana la urama ieri am mancat la -pranz:vinete cu f f f putin ulei batute,fibrosan,salata cu 1 rosie,1 castravete,2 cepe,o felie de cas -seara:salata 1 rosie,1 castravete,o feliuta de branza Azi: -dim:cafea..mai tarziu un iaurt cu 0.1% grasimi -pranz :salata de varza cu branza cred -seara:branza cu rosii Vreau saptamana asta sa fiu mult mai stricta... Sambata sunt invitata la ziua nasei noastre.Insa nu am de gand sa fac abateri de la monty deloc.Pap doar ce am voie.Interesant e ca desi am avut abateri..m-am mentinut..insa ..nu am reusit sa mai dau nimik jos.De luini cred ca mai fac un Scarsdale! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.Ce mai faceti?Meniul de pana acum.E h 10:07 si azi-dimineata am mancat 2 cani lapte 0,1%grasimi si o bucatica de branza de 50 de grame(80kcal)si ma simt ok. La pranz nu mananc fiindcaq iarasi sunt plecata iar diseara tot ceva lapte probabil+ceva mai consistent ca merg si la sala.Imi spuneti va rog si mie daca bananele ingrasa si daca are ceva daca nu mananc paine deloc?multumesc..pipici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bau! Am aparut, pai ceee, credeati ca scapati de mineee? ha ha ha, nici sa nu speratzi![:)] Sunt ok, cum as putea fi suparata? doamne fereste, n-am absolut nici un motiv, ci timp- nu am mereu suficient;trecand peste faptul ce de fel sunt o vesela si o hlizita:), nu am nici cel mai mic motiv sa pun nasul jos, desi poate stagnarea la 57,5 ar putea sa ma faca sa ma imbufnez.da' ce, as castiga ceva din asta? Mi-este dor de voi, dor sa vorbesc cu toate fetele mele cucuiete si cochete, da' am avut un sfarsit de saptamana super plin, ieri abia am reusit sa fur cateva minutzele sa vin sa postez aici si acum uf! respir un pic mai usurata si printre telefoane, faxuri, alergaturi prin birouri vin si aduc pentru toata lumea cate o [flo]si un [:)] cald, asa, in semn de salut! So, si eu am stagnat, mai mult timp decat ma asteptam ,dar da, sunt cuminte, fiindca se apropie vara si eu am un scop:) si multe ganduri pentru vara asta si apoi, vreau Neaparat sa nu mai fiu in febra aceea a lui "incep de astazi", ci sa ma mentin asa, desi as fi avut si eu multe tentatii pe la nas, numai ca am inchis ochii si am zis:NU Chatonel, ai cumva rau de mare? Lasa-ma sa ma uit eu prin retzetele mele naturiste si am sa iti spun cu ce sa te doftoricesti data viitoare, ok? oricum, are sa iti trebuiasca ceva timp sa te refaci.Imi pare rau pentru stomacelul tau, sunt groaznic de urate starile astea si luuuuungi cat cuprinde! Claudia, draga mea, o sa scapam noi de incapatanatele astea de kilograme, nu, fetele? ca doar de asta mergem pas la pas, cum zice vorba aia? - cu rabdarea treci marea, pai eu as vrea sa trec doar niste praguri de greutate si sa ma asez vitorioasa pe podiumul invingatorilor! haaaaai ca am luat-o razna, da' voi v-ati obisnuit cu mine, e ok, eu sunt o vorbareatza [:)] ili321, asculta sfatul Claudiei si citeste incet, cu rabdare si cu atentie tot ce s-a scris la capitolul Montignac, cartea sigur ti-o vor trimite fetele, ele sunt niste dragutze, inca nici nu ghicesti in ce CLUB super ai intrat, simte-te ca acasa, fetele sunt primitoare, aproape, saritoare si gata sa te ajute, toate suntem asa!Bun venit!Intreaba tot ce iti este neclar, ai sa primesti o multime de raspunsuri! Inceput bun! Adriana, ei, uite, ca am scris de o sa va saturatzi de mine[:)], o sa ma trimitezti la plimbare, sa fac o pauza! hi.hi, da' eu nu plec! ma bucur sa va vad, sa va pup pe toate, sa scriu cateva randuletze si sa va doresc vointa multa si rabdare si numai zile frumoase! ah, sa scriu repede si meniul de azi, ca tocmai pe 'mnealui l-am uitat! 7.30 un iaurt covalact 0,1%+3 felii grau expandat 13.30 o salata mare cu de toate (eh, fara ceapa) + o conserva de ton 18.00 un bors de loboda acrit cu zarzare )si cu o ditamai omletoaia plutind pe acolo)[:)] si cred ca mai bag o salata va pupa Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andrada34
Bau! Chatonel, ai cumva rau de mare? Lasa-ma sa ma uit eu prin retzetele mele naturiste si am sa iti spun cu ce sa te doftoricesti data viitoare, ok? oricum, are sa iti trebuiasca ceva timp sa te refaci.Imi pare rau pentru stomacelul tau, sunt groaznic de urate starile astea si luuuuungi cat cuprinde! va pupa Andrada34
nu numai ca te las, dar te si rog sa te uiti si sa-mi dai ceva idei, ca sint naspa si-acum, cu stari de voma :( Multumesc [il] Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chatonelule, dragutelule, multa sanatate! Asteapta-ma, ca vin maine cu vesti proaspete! da' pana atunci, n-ai prin casa niste cimbru sau busuioc uscat?(si proaspat e foarte ok) Daca da, baga repede un ceai concentrat, macar asa, in caz de urgenta, pls! Ai sa vezi cat de bine te simti dupa!Numai sa ai.. Pupici Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada, ma bucur ca esti ok si la fel de vesela ca intotdeauna! [flo] Tocmai am o indigestie oribila si chiar mi s-a mai intamplat asta in ultimul timp de cateva ori. Stii/stiti cumva vreun ceai miraculos pentru asta? Imi tot vine sa vomit...[q] Astazi: dimineata - salata de fructe pranz - ostropel de pui, putina sunca si o bucatica de cascaval afumat seara (urmeaza) - salata de cruditati cu sunca/alta salata, mai usoara, depinde de indigestia asta nesuferita [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...