Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetelor...sa va mai zic ce abateri am avut ieri? cred mai degraba ca am mancat mult...pranz (la restaurant): ciorba de burta cu smantana, ciupercute la cuptor cu frigarui de pui si salata de varza si ...inghetata asortata...plus o gurita de ballantines, plus un pahar de vin rosu... seara: capsuni azi: capsuni, cereale integrale cu iaurt dietetic, 2 pesmeti integrali si o bucatica telemea de oaie; pranz: mancarica de conopida cu pui si smantana seara: ce sa va zic...azi implinim 3 ani de casnicie si poate sarbatorim...cu salata, ceva...desi cred ca va fi cu pizza O zi fara abateri si multa ambitie va doresc Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, n-am mai scris de mult timp si cred ca a sosit clipa. Am avut si eu mici bateri saptamana trecuta, mici, insa tot abateri. Nu cred ca am mai dat jos un gram, inca nu m-am cantarit. Saptamana trecuta, luni, aveam 59 de kile de la 64, cat aveam penultima oara cand m-am cantarit. Am emotii acum si de-aia tot evit cantaru'. Azi: dimineata – visine pranz: salata bulgareasca sau ce-o fi pe la cantina Seara: cred ca o omleta cu salata verde...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chatonel, Am promis ieri, numa’ca ma tin pe cuvant doar pe jumatate, fiindca am gasit ceva, dar, cu toata scotoceala mea, n-am ajuns inca la articolul pe care il cautam, ca am mii de pagini si paginutze, articole si articolase,asa ca uite aici ceva de tinut minte si pastrez deschisa promisiunea pentru alte leacuri la indemana, atunci cand gasesc articolul pe care il cautam eu, da? So: Rau de calatorie (reguli generale): -inaintea unei calatorii pe mare nu se vor consuma alimente dulci sau prea sarate -in timpul calatoriei pe mare , fruntea si ceafa se vor masa cu otet sau esenta de menta, in caz de greata sau varsaturi. - inainte de a urca de avion, fumatorii si cei ce sufera de sinuzita crinica sau rinofaringita vor pune in fiecare nara acteva picaturi dezinfectante care sa contina mentol si eucalipt; persoanele sensibile se vor aseza pe la mijocul aparatului pozitie comda, cu picioarele cat mai intinse -cu una-doua zile inainte de calatorie va fi consumat unul din aceste preparate:infuzie de valeriana, 50 g la 1 litru de apa, 3 cani /zi, decoct de cimbrisor, 15 g la 1 l de apa, 3 cani/zi. -persoanele sensibile in timpul calatoriei cu autobuzul vor sta in fata si nu vor privi pe lateral ci numai inainte -evitati imbracamintea stransa pe corp. ma intorc! A34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea Claudia, combinatia asta de cimbru cu busuioc este extraordinar de buna, iti spun fiindca am o multime de "pacienti" vindecati, in 15-20 de minute se duc si crampele si senzatia de voma si durerile, "scaunul" devine normal, daca sunt si astfel de probleme, te simti ca noua! Acu' nu mai stiu eu denumirea exacta a busuiocului (basilicum nu stiu cum) dar sunt sigura ca se poate gasi prin vreun magazin de produse naturiste, daca exista asa ceva, sau unul indian, cu tot felul de esente, cu tincturi, oare chiar nu poti gasi?..sper sa fie asa ceva pe acolo... In orice caz, uite repede niste chestii ad-hoc in caz de indigestie: - pune comprese calde pe abdomen, cu apa simpla sau sarata. - bea putin suc de lamaie - pentru incetarea varsaturilor: infuzie ceai de musetel, o cana,sau menta infuzie, bauta rece, incet, inghititura cu inghititura. Diseara caut denumirea latina a plantelor si poate asa va va fi mai usor sa le gasiti si pe acolo, pana puteti sa solicitati unele de aici.oh, acum vi le-as trimite-n zbor, de as putea! Aveti grija de voi! Multa sanatate! va pupa Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buuuun! Astea sunt vesti bune, Chatonel, da' lasa, ca tot am sa caut chestia aia pe care am citit-o acum mult timp in urma si nu stiu de ce n-am "inregistrat-o", probabil pentru ca nici eu nu am nici un fel de probleme si nu m-a interesat.eh, cu avionul chiar n-am fost, asa ca nu stiu, da eu zic ca trebuie sa fie ok.[:)] A34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

papa de astazi: dimineatza: iaurt Covalact 0,1% cu 3 felii grau expandat pranz: [:)]e ziua unei colege si i-am trecut pe meniu sa ia cascaval, rosii, branzica telemea, ardei si castraveti, restu' chiar nu am intereseaza, ca nu vreau. seara: o omleta cu tin, ca n-am mai facut, sa vad cum e si adaug si o salata langa. multa vointa, fetele! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...