Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (10)


Recommended Posts

Buna fetelor, Indraznesc sa vin si eu cu povestea mea despre slabit. Eu va urmaresc demult mesajele, dar am facut o pauza de 7 luni, caci in octombrie anul trecut, mi-am marit familia cu inca un membru... un ingeras de fetita care ii va tine companie fratiorului ei de 5 anisori. Sunt o mama tare fericita si implinita! Dar sa revenim la problemuta. Eu, dupa nastere am suferit ca orice mamica de stresul ca nu ma mai incape nimicuta. Este dificil sa ne suportam atata timp cat nu ne satisface aspectul personal si este dificil sa faci lucruri pe care doresti sa le faci atata timp cat nu exista energia necesara. Deci, am incercat sa ma abtin de la mancat dar fara prea mari rezultate. Aveam inca 6 kg de dat jos si imi era tare greu. Salvarea mea a venit intr-o zi cand m-am intalnit cu o prietena pe care o stiam plinuta de cand lumea. In ziua aceea arata foarte bine. Uimirea mi s-a citit pe fata si bineinteles au inceput sa curga intrebarile. Cum, cu ce a reusit sa slabeasca? Simplu: se numeste GR2 Control si este un program de pierdere in greutate. De ce program? Pentru ca acest produs ne invata corpul sa manance astfel incat necesarul de energie sa poata fi satisfacut fara a cadea prada efectului de “montagne russe” al glicemiei si totodata capcanei insulinice transformand alimentele si nutrientii in modul cel mai eficace. Concret ajuta la dezvoltarea unor obiceiuri alimentare corecte corpul devenind o masina de “ardere a grasimilor” fapt ce conduce la greutatea dorita! Este o cutie cu 14 plicuri. Un plic inlocuieste o masa completa. Fiecare portie furnizeaza cel putin 1/3 din cantitatea zilnica de 22 vitamine si minerale esentiale, plus o gama ampla de alti factori nutritionali importanti. Deci, in nici un caz nu va veti simti slabite sau nervoase dupa ce va veti delecta cu un shake de cacao sau vanilie de GR2. Iti taie foamea instantaneu, fara sa te simti umflata in stomac. Eu, de obicei, inlocuiam masea de seara si astfel am reusit sa revin la greutatea initiala in numai 2 saptamani. Precizez ca nu m-am abtinut sa mananc paine si am mai dat cu nasul si pe la inghetata de vreo 2-3 ori. Mama mea care este diabetica si avea si ea o greutate considerabila, a slabit 11 kg (a avut de unde) si nu i-a afectat in nici un fel diabetul, pentru ca acest produs lucreaza asupra raspunsului glicemic din organism. Nu am luat, nici eu si nici mama mea, kg la loc dupa ce am terminat pliculetele, ceea ce mi se pare extrem de important. Nu mai zic nimic, ca nu vreau sa para a reclama. Eu doar atata va zic... sunt tare multumita de cum arat acum si n-am depus nici un efort decat sa beau seara o cana de lapte cu praful respectiv. Va urez succes in orice ati alege!! Sa fiti frumoase! Samy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Merci Andrada [flo], o sa tin seama de sfaturile tale daca mi se mai intampla. Deocamdata mi-a trecut. Inca de ieri, dupa ce am rontait cativa biscuiti cu ghimbir! [:(!] Astazi m-am hotarat sa tin post, dar, cum nu eram tocmai pregatita, nu prea am tinut Monti decat in linii foarte mari pana la ora asta. Totusi m-am hotarat sa scriu meniul zilei pentru ca-mi face bine, vad mai clar ce-am mancat. Asadar: dimineata - suc de portocale si grepfruit cu pulpa; ceai verde si doi biscuiti cu ghimbir (sunt de post) intre mese - 2 crackersi de post, dar nu integrali pranz - salata de fructe; suc de porto si grep cu pulpa seara (urmeaza) - legume in stil chinezesc (ciuperci, ciuperci chinezesti, ardei gras verde, rosu si galben, bambus, germeni de soia, varza, ceapa verde, usturoi si putin sos de soia [:p], ca altfel nu pot) Acum sunt dupa masa de pranz si cam flamanda...cred ca o sa mai pap un mar...sau doua. Ufff...vineri sper sa ma descurc mai bine. Daca va spun cu ce ma ocup acum n-o sa va vina sa credeti!!! Cum sunt moarta dupa pizza si n-am mai mancat demult incerc sa "compun" o pizza Monti, de la aluat pana la topping. [:D] O sa va spun daca gasesc ceva sau tot mai bine cea...traditionala (ca abatere uriasaaaaa!). [pofta] [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello slabutzelor, Azi se pare ca am o zi mai "normala" asa ca iata-ma din nou printre voi. Sa va spun ce minune am mancat ieri seara. Am facut ca garnitura la "vesnica" friptura si salata vinete pane. Adica am taiat vinetele felii le-am lasat sa stea cu sare multa pe ele cateva minute (cam 20), apoi le-am spalat bine. Am facut un amestec de ou batut cu sare si condimente (cimbru, piper, usturoi pisat) si iaurt (de fapt iaurtul era un rest (cam 150g din tzatzikiul de ieri - adica iaurt+usturoi+ulei+castravete ras si scurs+sare). Am dat feliile de vinete prin amestecul asta si le-am prajit. Au iesit minunate. Azi incerc cu dovlecei pane. Intrebare... spunetzi-mi si mie de ce se tine azi post? Azi dimi am mancat o salata de fructe enorma. si continui cu masa de seara. Nu mai vreau 3 mese pe zi, ca mi se pare prea mult. va doresc o zi buna, Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

She_Wolf, aveam eu o reteta de pizza 'a la Montignac', cu felii de vinete in loc de aluat. N-am incercat-o niciodata, dar merita s-o vedem [pofta]... O caut diseara si o s-o postez! Eu nu m-am mai laudat cu nimic zilele astea... am stagnat cu succes la 59,3-59,4 kg, am avut abateri garla, acum sunt intr-un fel de 'faza 2' dar permisiva rau de tot...[bang] Mai am 1,5 kg pana sa ajung la ce mi-am propus dar vad ca acum e cel mai greu...Respect regulile dar...ieri 1/2 pizza, azi cioco neagra, in week-end nu mai spun [porc] Duminica vom serba ziua lui Alex (face doi ani pe 15.06!!!) si iar se lasa cu chef si abateri[alcool][papica][pofta]. Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 11 luni) Pozele noastre aici: http://community.webshots.com/user/micorint
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caroline, suntem in Postul Sf. Petru si Pavel, iar azi, in plus, este miercuri (zi de post, ca si vinerea, de altfel). Super, reteta ta de vinete! [pup] Mihaela si Alex (1 an si 11 luni) Pozele noastre aici: http://community.webshots.com/user/micorint
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multzumesc pentru raspuns, da eu in “ratuteala” mea credeam ca azi e joi…[:D, iar de Sf.Petru si Pavel chiar nu am stiut. Multzumesc, stiu acum, incerc sa iau "masuri". Da, pizza cu vinete suna ca o musaka… nu poate fi rea, dar oare daca am face aluatul din albus de ou, fara zahar, cu sare (gen bezea) nu ar iesi ceva mai pizza?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micorint, la multi ani, sa-ti traiasca puiul! [cheers] Astept cu interes reteta aia. [:D] Caroline, suna bine ideea ta cu blatul de bezea...hmmm. Eu ma blocasem doar pe blat cu faina integrala, lapte degresat, bla, bla, bla si eram bosumflata ca nu pot pune chestii care-mi plac: peperoni, carnaciori, costita, sunca...ei, acum incep sa iau in considerare si o varianta de pizza protido-lipidica! [pofta] Dar nu omleta-pizza, asta am mai facut, vreau altceva. Mai cuget (acum am orizonturi noi) si va spun ce idei mi-au venit...referitor la blat. Astazi am mai rontait niste biscuitei sarati...mi-e si frica sa ma gandesc...[V] (De) maine insa voi fi cuminte, o sa vedeti! [;)] [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...