Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, va multumesc pentru urari si va [pup]. Sunt tare mandra, am baiat mare! O sa revin cu poze de la petrecere. Si acum, reteta de pizza a la Montignac (fara paine): aluatul de pizza se inlocuieste cu rondele de vinete care se pun in tava astfel incat sa acopere toata suprafata (in reteta originala, de pe un site francez, erau rondele de vinete congelate... banuiesc ca sunt ok si vinetele proaspete). Se ung cu pasta de tomate si se stropesc cu putin ulei de masline. Apoi se pune umplutura ca la o pizza obisnuita, cu ce va place voua: ciuperci, sunca, jambon, cascaval, ton, masline,... dupa gust. Se da la cuptor la foc moale pana e gata. Sa stiti ca n-am incercat-o... daca e ceva ce nu iese, nu dati cu rosii! Meniul de azi: dim - mar, cateva visine, lapte 1%+4 felii grau integral pranz - dovlecei prajiti, putina sunca de pui, salata de rosii cu castraveti si ardei seara - visine sau cirese (ce gasesc frumos prin piata) Si sper sa fie doar atat! Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 11 luni) Pozele noastre aici: http://community.webshots.com/user/micorint
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela sa-ti traiasca baietelul,sa fie sanatos si sa-ti aduca numai bucurii. Deci..ieri am avut o zi plina si nu am avut timp de net.Insa ieri a am papat asa: -dim:iaurt cu 0.1 % grasimi+cafea -pranz:salata varza cu ou fiert si cas de oaie -seara:salata din rosii,castravete,ceapa si branza NU AM AVUT NICI O ABATERE! Azi: -dim:iaurt cu 0.1% grasimi+cafea -pranz:am cumparat dovlecei si ca sa-i mai prajesc in ulei..am de gand sa-i fierb cubulete,apoi am sa torn mujdei de usturoi pe ei.sa vedem cum or fi.Pun si putin ulei de masline si otet..sa vedem..va zic eu cum au iesit! -seara:salata rosii cu castravete si cas de oaie. Stau si ma intreb oare casul de oaie nu ingrasa???sa iau branza slaba??Insa nu e asa buna la gust! Ce vreau eu sa va spun:ca asptamana asta nu am avut nici o abatere!!!Sunt tare fericita din cauza asta!Si sa stiti ca se vede!Burtica imi este mai plata! in ceea ce priveste pizza aia cu vinete..mmmm..eu am facut odata mancare de vinete..dupa o reteta de aici de pe forum..era excelenta la gust..insa pica asa greu la stomac..la fiere..pe bune/...la gust era excelenta..insa vinetele alea nescurse..brrrr..parca aveam un bolovan in stomac! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ajuutooor...am apucat pe un drum gresit[bang]dupa ce aseara am mancat pizza...desi voiam numai o bucatica...cred ca am mancat vreo trei sferturi...astazi am avut pofte...mi-am cumparat ciocolata doar cu 45 % cacao si am mancat 4 bucatele, am mancat si 5 biscuiti dietetici si niste orez expandat...am trimis pe cinava sa-mi cumpere grau expandat si mi-a luat orez...ma simt asa nashpa acum....[bang]...sper sa-mi treaca..... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele! Nu am mai intrat in ultimele zile pentru ca am cam luat-o pe aratura dar din fericire nu am inceput sa ma ingras la loc ci dimpotriva [bis] Am deja 76.5 KG. [ups] Ma apropii de pragul care m-a terorizat datile trecute si mi-e tare teama...Nu stiu cum ma voi descurca... Va tin la curent si o sa va rog sa ma sustineti. In orice caz mai am ceva pana acolo. Putin oricum. Deci ca sa va zic ce am mancat azi dimineata: un carnat la microunda si cativa pestisori prajiti (hamsii) si atat deocamdata; pentru pranz am la mine o salata de rosii si cred ca voi lua o friptura ceva, iar diseara tentatia e mare cand ai fasole batuta in frigider...[mariaj] Andreea Victory belongs to those who believe in it the most!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Korina, nenea Monty aproba ORICE FEL de branza. Chiar le recomanda ;) Acu, eu sunt sigura ca dumnealui n-a auzit de cash, telemea sau urda... El ii tot da in sus si-n jos cu branza cu pasta moale, tare, fermentate, cu crusta sau fara samd. Ca sunt peste 300 de sortimente de branza pe aici. Cascavalul tot branza e. Pupici, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olo..daca ar trai monty in Romanica..cre s-ar impusca ...un pik! Bine ca au iesit rosiile,castravetii...dovleceii si in fine..acum am vazut in piata fasolea verde pastai(55.000 lei /kg) Am sa mai fac si niste mancarica din asta..cu carne de vita..adica pastai,dovlecei,rosii.si ceapa.Abea astept!! cand ma gandesc ca sambata ma duc la ziua nasei..offf..dar am sa pap numai ce e voie..ce naiba..atata ambitie nu am...oricum vad ca deja am 72 de kg...asa ca sunt pe drumul bun!! Olo..pupici la kiki!! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io-s la perioada... de sarit calul :) maninc cam aiurea, de fapt mai rau e ca beau :) Am musafiri si nu ii pot servi co sangria, un punch etc fara sa dau si eu noroc, nu? [:D]In rest, la papa nu e asa de mare tragedia, ramin pe friptura cu salata si mai fur cite o bucatica de camembert :P Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit, fetele! Am iar o zi super plina, asa ca am tras o fugutza numai cat sa va pup si sa trec aici meniul de azi: Dimineatza : ½ kilogram de cirese Pranz:doua oua fierte cu 2 cremwursti Seara:ciorbitza de loboda si ajunge Aseara am renuntat la planul cu papa de seara , fiindca am consumat cu mare satisfactie 1 kilogram dr cirese, dupa ce am stat ca o stana de piatra in fata cartoanelor de mini amandine si mini savarine aduse de colega mea, ignorandu-le cu buna stiinta.:) n orice caz, simt ca hainele se plimba pe mine, dar nu ma urc pe cantar, ca mesaje gen ”stagneaza, miss, mai asteapta, inca nu m-am hotarat sa cobor sub greutatea asta”-date de body-ul meu nu imi trebuie mai mult de o data pe saptamana, no, thanks. Caroline, am notat “minunea” ta de retzeta care suna tare bine si nu am pierdut din vedere retzeta de pizza data de Micorint.[flo]Multumiri, dragelor.Cine stie cand le va veni randul la incercat..dar eu le pastrez acolo, cumintica.le fac eu candva. Claudia, , ma bucur ca te simti bine, tu, Chatonel, cum esti? 500 g mai putin, buuun.tot inainte! Va pup, am niste zile cu timp fara timp. Vorbim! Un timp bun tuturor! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...