Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Constanta (7)


Recommended Posts

neatza la mamici si gagici. Tani pls ai grija de tine!!! ce ghinion sa prinzi laringit asta scirboasa!!!! sper sa iti treaca repede si sa iti revii!!! restul de gagici? pe unde sunteti? ce vreme frumoasa e azi.....va pupici pe toate si pe toti piticii!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
"neata si din partea noastra! Tania, ai mare grija! sa treci cu bine peste tot calvarul asta Eu ma ingrijorez pentru lapticul lui Bibi, n-as vrea sa-l piarda sau sa se micsoreze debitul. E pacat! Eu sunt pro-alaptare si ma gandesc la micuta. Revin azi, acum avem putina treaba prin dulapuri![:D] CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Eu sunt cu statisticile. Asa ca: 1) Anomis (Simona) – Andreea 4 ani si 5 luni 2) Laura111 (Laura Tatiana)– Vlad 4 ani si 4 luni 3) Oana (Ioana Corina)– Paul aproape 2 ani (pe 3 iulie) 4) Cornelia – Maria aproape 1 an (pe 2 iulie) 5) Caty (Catalina)– Dinu 8 luni ASTAZI – LA MULTI ANI! 6) Lizuca (Gabi)– Alisia 1 an si 9 luni 7) Narcisa – Patrick 2 ani, Vivien 5 luni 8) Roxanaz – graviduta dr Tomescu 9) Crixia (Cristina)– Alexia aproape 11 luni? 10) Layla (?)– Daniel Alexandru 7 luni? 11) July (Julide)– Teodora 1an si 9 luni? 12) Dady68 (Tania)– Anduta 8ani si Bianca 3.5 luni 13) Ione (Ionela)– gemene Maria Elena 1 an si aproape 1 luna (26.05.2003) 14) Cali (?)– graviduta 25 sapt. Dr. Tica 15) Galarina (Cristina)– graviduta 33 sapt. Dr. Rusa 16) Tatianas – graviduta 35 saptamani dr. Peteanu 17) Marlen_b – graviduta 23 sapt. Dr.Rusa 18) Larular (Raluca)– Andra 6 luni jumate? Acolo unde nu am stiut bine am pus semnul intrebarii, sa mai spuneti voi. De asemenea daca am uitat pe cineva sa spuneti. Tania ti-am zis ca eu am intrerupt 3 zile alaptatul si am luat antibiotice. Apoi l-am reluat. Daca se umfla sanii trebuie sa te mulgi ca sa nu se intareasca. Roxana sa stai cuminte pana cand vrea sa iasa Ghindu. Deci pana la urma o sa nasti normal? Caty, sa iti traiasca flacaul! Cali, te-ai hotarat cu dr. pe cine alegi dintre Tica si Rusa? Crix, faceti ordine in dulapuri? Larular bine ai venit, si Lizuca (Gabi) tot cu dr. Savu a nascut si i-a placut. Cornelia ai dat-o pe Maria cu crema de plaja? Tatianas, Galarina, si Marlen, celelalte gravidute, ce mai faceti, nu mai ziceti nimic? Layla, poate vii si tu la intalniri cu Daniel ca si asa la noi in gasca sunt mai multe fetite, baieti nu avem decat vreo 3. Narcisa, l-ai mai cumintit pe Patrick? Si Paul se apropie de 2 ani si a inceput cu nazdravaniile. Ieri a incuiat usa de la balcon si s-au blocat si el si mama acolo. Iti dai seama ce spaima am tras. Noroc ca a reusit mama sa o descuie cu o tija. Anomis (Simona), esti atat de ocupata ca nu mai ai timp de noi?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza! Oana, mie una imi prind foarte bine statisticile tale.. ma ajuta sa va cunosc mai bine, si pe bebeii vostri, sa va traiasca!! Eu inca nu m-am hotarat, dar cred ca la Tica nu voi mai merge, si inclin spre dr. Rusa..am auzit numai de bine despre dansul. July, tratamentul de mentinere al sarcinii nu mi l-a prescris dr. Tica.. ci un medic din Bucuresti, la care m-am si tratat si cu ajutorul caruia am ramas insarcinata.. la Tica am fost cand aveam 3 luni.. Caty, multumesc ptr incurajari!! Roxana, ai grija , si fii cuminte, cum ai promis, mai ales ca ai colul deschis.. O zi frumoasa!! Cali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Astazi e o zi tare frumoasa afara dar eu am inceput-o cam prost. Maica-mii ii era putin rau de dimineata iar pe Delia nu am dus-o la gradinita pt ca tuseste groaznic si am inceput sa-i dau sirop humex de 3 ori pe zi. Dinu e tot cu mucii la nas dar nu-i dau nimic decat ser fiziologic si scoaterea lor cu pompita si mai ies si singuri cand stranuta:))) Dady insanatosire cat mai grabnica, July, multumesc tare mult pentru sfaturi.Ai mare drepatate cu Delia dar uneori ma simt asa neputinciaosa in fata nevoilor ei incat ma simt eu vinovata ca nu pot sa-i ofer mai mult.Dragostea parinteasca care ii lipseste ei nu i-o poate oferi nimeni, nici macar eu sau maica-mea. Oricum am vb cu mama si am hotarat ca este mai bine pt ea sa ramana la noi in continuare.Oricum o sa vb si cu sora-mea sa vad ce planuri de viitor are in legatura cu Delia. Roxana, nu exagera cu eforturile, chiar daca iti vine greu.Eu in ultima luna nici sa merg la plimbare pe jos nu puteam asa ca am cam stat la pat. Cam atat pt astazi. Sper ca maine va fi mai bine. Va pupam si va dorim o zi buna cu cat mai putine probleme caty
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele sunt nascute pe 26 mai 2003. Si noi avem am trecut printr-o experienta frumoasa ,ieri, cu olita. Elena a facut la olita apoi s-a ridicat de pe ea, sprijinindu-se de fotoliu, Maria a fost pe faza, si a venit tiptil, si a bagat piciorul acolo minjindu-se toata. Era foarte incintata de ceea ce facuse. A fost o imagine super. La noi la Constanta ieri a plouat, dar azi este foarte cald, 27 grade. Vrem sa mergem in weekend la plaja pentru prima data. Voi ati fost? Ce creme ati folosit? Va pupam. Ionela, Maria & Elena icraciun
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by July Am auzit eu bine azi,spuneau ceva de tornada pe teritoriul Romaniei?Eram la stomatolog si-am prins din zbor.
July, a fost o tornada alaltaieri la unguri, la noi au fost doar furtuni si ploi torentiale mai mult prin nordul Moldovei. Probabil speculau ei ca ar putea ajunge si pe teritoriul Romaniei. Adevarul este ca vara asta va fi cam capricioasa, o sa ne cam injure turistii... Vreme buna va fi doar in primele 3 sapt din iulie si primele 2 din august. Cel putin asa spun colegii de la prognoza de la Bucuresti. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu pot decit sa scriu; de o saptamana am o infectie la ochiul drept si ca atare vad cam totul in ceata; mi-e destul de greu sa citesc. Noi am avut o gramada de lucruri de rezolvat; in weekendul trecut am mai dat o tura la marea baltica ca planuim sa cumparam o casuta de vacanta acolo si socrii mei care fac cocediu acolo in moment gasisera cite ceva. Cu Patrick ma inteleg mai binisor, i-au mai trecut crizele de personalitate. Nr. nostru de tel din 22 iunie pina pe 20 iulie este 0724160481 (Ileana Narcisa Dohmann). Sper sa intru pe net sapt viitoare din Constanta de undeva. Poate mi se mai vindeca ochiul si mai intru sapt asta pe forum. toate cele bune narcisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziulica , fetele !!! Multa sanatate la bebei si la mamici . oana ,multumim ca ne-ai trecut si pe noi pe listuta . Intr-adevar avem 6 luni si jumatate ( 24 nov. 2004 ) . O sa mai incarc ceva pozici mai noi ca sa ma laud si eu cu puiul meu . Eu am o gramada de treaba cu santierul meu , ma enerveaza muncitorii de innebunesc dar ma tin tare pe pozitie ca de nu ma calca in picioare .[blabla] bebe a fost in parc de dimineata , unde a facut si un agatament , un baietel de 1 an jumate care nu mai vroia sa plece de langa ea . [il] Pupi !![pup] Raluca si Andra bibinica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...