Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Constanta (7)


Recommended Posts

Buna sa va fie inima, duduci. Eu am o perioada infernala la slujba, am mai intrat sporadic sa va citesc, dar de scris… Ieri am fost si noi la pitici, noroc cu ploaia, ca daca ar fi fost dupa fii-mea am fi dormit acolo. Dady, sa-ti traiasca Anduta inteleapta, si tot cu bucurii din-astea sa te fericeasca. Mama e mai bine, mersi de intrebare, am reusit s-o internam la spitalui din port, unde serviciile si personalul e super, face totii banii (si n-au fost putini). Urmeaza acu’ alte interventii si recuperari osoase, noi suntem deja ruinati – iar fata care a accidentat-o s-a dat la fund, dosarul de la politie treneaza… Narcisa, imi inchipui ce martira tre’ sa fii cu Patrick si capriciile lui, plus Vivi care e inca atit de mica… Eu abia ma inteleg cu Alisia, imi face cite o criza de personalitate de nu mai stiu pe unde sa scot camasa, daca as mai avea unul m-as urca pe pereti… Rox, si eu m-am umflat cu dulciuri in ultimul trimestru, pina spre ultimele saptamini cind cintarul o luase razna de tot si m-am mai temperat, raminind doar pe fructe si inghetata. Cred ca o sa intri si tu curind in faza aia cind simti ca explodezi si nu mai ai rabdare, vrei sa se termine totul odata ! mami & alisia (21 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hello gagici, hai ca fac si eu o pauza. mama ce ostenita is... Liz culmea e ca nu vreau sa maninc chestii fff dulci dar dupa ce ma indop cu capsuni mi se zice de undeva din interior...."si acum niste ciocolata, nu?" incerc sa nu maninc deloc ciocolata, am facut ieri cheesecake cu capsuni care nu e dulce ci racoritoare...ce mai, incerc sa ma tin in friu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gagici, sunt tare emotionata, la gasca noastra de mamici de iulie-august au inceput deja sa vina piticii....prima garviduta a nascut azi, la ora 10, un baietel...avea DPN 27 iunie. [alcool] ma duc inapoi la santer dar vroiam sa va impartasesc si voua vestea cea buna! pupicei Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, buna! Fetelor, nu mai imi incap in piele de fericire! AM LUAT EXAMENUL DE SOFERIE!!! La sala a fost super usor am facut 26 puncte, iar la oras am avut bafta ca nu m-a pus sa fac parcari si intoarceri, decat am mers si la sfarsit mi-a pus cateva intrebari din bord. Nici nu imi vine sa cred ca am scapat asa usor, dupa aproape 2 luni de invatat si agitatie. Acum in 2 saptamani maxim voi fi cu carnetul in mana. Din aceasta cauza nu am putut fi prezenta la intalnirile de vineri si de sambata din parc. Deabea aseara am ajuns si eu in "Tara Piticilor" cu Paul si l-am dat in mai multe jocuri, la sfarsit deabea l-am luat de acolo cu multe plansete. A iesit frumos, dar inca mai este super aglomerat si cred ca va mai fi asa multa vreme. Si in lacul acela chiar sunt pesti exotici? Ca eu nu am vazut nici unul, apa nu era prea limpede. Sper sa ne intanim iarasi acolo cu copii, sambata asta veniti? Va pup pe toate, Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravos la tine, Oana si soferie usoara, fara pic de incidente! Si eu ar trebui sa pun mina sa fac scoala, doar din considerente strict practice, caci altminteri simt ca n-am deloc vocatie: am ceva probleme cu orientarea - tre' sa ma gindesc bine-bine inainte de a spune care-i dreapta si care-i stinga, plus ca ma panichez in situatii limita, si asta numai stind pe scaunul din dreapta, ce sa mai zic daca as fi la volan... Oare m-as mai da pe brazda cu timpul sau as fi pericol public pe sosea? mami & alisia (21 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Oana, si la cat mai multi kilometri fara nici o problema. Si eu am avut aseara un moment important ca sa zic asa: prima cazatura a lui dinu din pat cu mine in camera. O clipa m-am intors cu spatele sa caut o hainuta in sertar si am auzit o bufnitura si Dinu pe jos. AM CREZUT CA PARALIZEZ cand l-am vazut.L-am luat repede in brate si nu a plans prea mult dar eu tot ma intreb in continuu daca n-o fi patit ceva.Nu are nici un cucui si nici nu s-a inrosit. Credeti ca e posibil sa fi patit ceva? Cine a mai avut experiente din astea neplacute? va pupam. caty si dinu (15.10.2003) caty
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Felicitari proaspetei soferite!!!! Caty, nu te ingrijora, cand a cazut Maria prima data (de pa canapea), a inceput sa planga cand am tipat eu, de sperietura. De atunci a tot luat bufuri (dar nu din pat). Are cucuie, vanatai, plange, dar am inceput sa nu mai fiu eu asa de sensibila. Am grija sa nu o las singura si sa nu cada de la inaltime sau pe suprafete tari. Pupici! In legatura cu scaunelul, noi il folosim, pt. ca avem ceva distanta de parcurs si Maria nu sta cuminte daca nu e in scaunel. Asa cum zicea si Crixia, scaunelul d emasina ocupa un loc in spate si cu greu mai au loc doua persoane. Poate un adult si inca un copil. Totusi, pt. siguranta, eu iti recomand folosirea scaunelului. Nu as lasa-o pe Maria sa doarma pe bancheta din spate. Pentru ca am trecut prin accidentul recent, nici nu vreau sa imi imaginez ce s-ar fi intamplat daca era cu noi Maria si nu era prinsa bine cu centurile in scaunel. Va pup! Cornelia http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza buna dimineatza. ce vreme frumoasa si azi....sper sa ne mai lase in pace cu ploile!! Felicitari Oana petru carnet si nici un accident!!! acum stii ca trebuie sa conduci zilnic daca se poate....ca de acum inveti cel mai mult, scoala e nimic fata de situatiile de zi cu zi. Cornelia, am sa ii transmit Florinei felicitarile tale. ce faceti? la munci? ma duc si eu sa gatesc ceva pina plec inapoi la santer. pupici la toate, Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liz, sa stii ca nu ai de unde sa stii daca ai vocatie sau nu pana nu incerci. Asa ca poti sa te apuci de scoala si daca vezi ca dupa primele 4-5 sedinte nu iti place sau nu te descurci te mai gandesti. Pe noi dupa primele 4-5 sedinte ne-a intrebat daca ne place si numai dupa aia am platit si restul de bani pt. scoala. Daca vrei sa te retragi poti sa te retragi in orice moment, daca iti place continui. Sunt unii care dau o data si daca nu iau renunta, altii care dau de 10 ori pana iau, depinde de perseverenta si cat de mult iti doresti. Eu eram pregatita sa dau pana cand luam. Cat despre incidentele la volan, nu ma voi urca niciodata obosita, pt. ca acestea se fac de obicei cand esti obosit si nu te poti concentra. (de alcool nu se pune problema[alcool][:)]). Caty, imi amintesc cum m-am speriat si eu cand a cazut prima data Paul din pat. Si am mai tras sperieturi si dupa aceea. Trebuie sa fii pe faza sa il prinzi. Cornelia, ce noutati mai ai? Roxana, se apropie de sfarsit santierul? Celelalte, ce mai faceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...