Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Constanta (7)


Recommended Posts

[hia] Bine v-am gasit! Sunt o [gravi] de 23 sapt. si as dori sa intru in [grup] vostru. Asta daca nu aveti nimic impotriva. Sa va spun mai multe despre mine: stau in Tomis Nord, sunt inscrisa la Dr. Rusa care este un dragut si am DPN 5 oct. Maine am programare la echo morfologica - Dr. Iosup, Bucuresti si am emotii. Pupici, Marlen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Laura, tocmai iti vazusem pozele de la serbarea de la gradinita. Chiar voiam sa te intreb, la toate alea pe acolo le zice "Miss"?[vampa] Si sunt si libaneze si romance? (educatoarele of course) Serbarea a avut loc chiar la gradinita ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bina ai venit, Marlen! Laura, nu e bun link-ul ala...trebuie sa dai unul de genul webshots/com/user....daca te duci la pagina de inceput a albumului tau e scris acolo. da, am carnet Oana si abia astept sa ne revenim cu banii sa imi iau si eu machinutza....[il] ca nu imi place magaoaia lu' barbata-miu. [alcool] ma duc sa fac niste gogosi (am ceva probleme la capitolul dulciuri, dupa cum va ziceam zilele trecute).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da mey Oana, chiar daca nu mai sunt domnisoare de mult, tot miss le zice. Educatoarea care apare in poze, Miss Nicoleta, e cea de la grupa mica (nursery)si e romanca (e profesoara de engleza). Educatoarea lui Vlad , Miss Lumy, nu a putut veni la serbare ca pleca din tara. Ea e tot romanca, ara cam 30 de ani, dar a emigrat de mica in SUA si a facut acolo studiile (nu stiu exact, am inteles ca un colegiu specializat pe educarea copiilor prescolari)si acum s-a intors in RO. Ora de araba o fac zilnic cu Miss Fadya care e desigur libaneza si poarta batic, dar e foarte frumoasa la fata. Ingrijitoarele sunt libaneze si ele si sunt super de treaba, Vlad le iubeste cel mai mult pe ele ca zice ca sunt bune si-l ajuta sa se incalte - descalte, sa mearga la toaleta, sa se spele pe maini si niciodata nu tipa la el. Serbarea a fost chiar in curtea gradinitei, au amenajat acolo o scena si au pus pentru parinti, bunici, etc. scaune din alea de plastic de terasa. Mi-a placut mult ca dupa serbare, toti parintii, profesorii, copii au luat masa impreuna la un bufet(gen suedez)amenajat afara in curte. Fiecare parinte fusese in prealabil rugat sa aduca un fel de mancare specific tarii din care provine (eu am facut placinta dobrogeana), iar administratia gradinitei a servit mancare libaneza, care vreau sa va spun ca mi-a placut full. Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, la mine merge link-ul. Eu am dat link-ul direct pentru albumul cu pozele de la serbare. pentru a vedea toate albumele mele , e adresa cu "user...", cea pe care o am bagata si in semnatura. Bine ai venit Marlen! Pupici la burtici! Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, eu sunt din Cluj si am o mare rugaminte[:D], daca stiti cumva un ap de inchiriat in Constanta la inceputul lunii iulie, sa-mi da-ti un PM va rog frumos[pup] Dana&bb Andy(1 an si 3 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor, Bine ati venit Tatiana si Marlen. Eu am nascut cu dr. Rusa anul trecut pe 15 octombrie. Deci daca mai vrei informatioi iti stau la dispozitie.Poti sa ma intrebi orice. Crix, am fixat data pe 9 iulie. Bineinteles ca mai am nevoie de scaunel dar asta si in functie de programul vostru.Daca n-o sa reusesc sa fac rost pana la urma o sa-l tinem pe bancheta sao o sa vedem cum facem. Laura, merge link-ul si pozele sunt f. frumoase. Sa-ti traisca comoara aia mica. Abia astept sa-l vad si eu pe Dinu al meu asa de mare:) Cornelia, Crix, m-ati linistit cu cazaturile. Credeam ca eu sunt de vina dar se pare ca oricat de atent ai fi tot o patesti pana la urma. Sunt f.rapizi mititeii astia. Dragelor, mai am o mare pb. De fapt e o mare dilema. Stiti problema mea cu Delia (nepotica) care sta la mine pt ca a plecat sora-mea si ca sa stea mama cu Dinu am luat-o si pe ea. Acuma, se pare ca nu prea se adpateaza. Iarasi e bolnavioara - e racita si-i dau tratament cu amoxicilina si Calpol. Nu prea mananca-ea care se pare ca inainte nu avea astfel de probleme. Nici la gradinita n-a mai mers astazi si nici maine pt ca mama a zis s-o tinem acasa cat ia tratament. Sincera sa fiu, sunt cam ingrijorata pt Dinu sa nu ia si el raceala si tot ce mai poate aduce ea de la gradinita. (stiti cum e cu bolile din colectivitate). Maica-mea nu prea e atenta ca cei 2 sa nu ia contact, ba chiar se bucura cand ei se joaca impreuna iar asta micu baga in gura tot ce prinde. Ma bate gandul sa caut pe cineva sa stea cu Dinu si sa o las pe maica-mea sa aiba grija de Delia. Inca nu m-am hotarat. Nu stiu cum e mai bine pt Dinu. Acum astept si eu parerile voastre pt ca nu mai am liniste de cand a tot inceput Delia sa se imbolnaveasca si nu stiu cum sa procedez mai bine.Dati-mi un sfat va rog. Va dorim o zi buna si va pupam. caty si Dinu (face 8 luni pe 15 iunie). caty
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura sa stii ca la mine nu merg link-urile alea care le dai tu, eu am vazut pozele intrand pe pagina ta de webshots, ca te-am bagat si la mine la "favorites". [il] Roxana si eu ca si tine astept sa strang bani sa imi iau masinuta mea, ca daca e sa o folosesc numai pe cea comuna, ajungem la "lupte crancene" vorba lu' Laura. Mai bine fiecare cu lucrurile lui. Marlene, sarcina usoara. Caty, grea dilema. Sora ta nu se mai intoarce?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati venit printre noi, Tatiana S si Marlen! Ce duceti in burtici, fetite sau baieti? Cum vreti sa nasteti, normal sau cezariana? Sanatate multa va doresc! Marlen,si eu am nascut cu dr. Rusa ( ca si Caty)pe 22 iulie 2003. Sper sa decurga totul normal si sa ai un bb sanatos! CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vazut pozele, sunt mistooo....vorba Oanei, ce de misse....[:D] Caty imi pare rau de problemele Deliei...nu a spus medicul de la ce ar putea sa fi devenit asa bolnavicioasa? sa fie cumva o alergie? sau o gripa rebela? sper sa se faca bine cit mai curind!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...