Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (7)


Recommended Posts

Cornelia, chiar ma pui pe ganduri cu tricicleta! Cred ca ar fi o solutie, si asa nu mai vrea in carut, uneori. Am pus-o in carutul acela masinuta la Billa si a fost foarte fascinata si cuminte. Daca n-a sarit din ala cred ca nu va sari de pe tricicleta! Hai ca mi-ai dat de gandit! CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna mamici, Saptamana asta ne-a cam lasat calculatorul. Fetele mele sunt zvapaiate rau. Ne-am facut un program iesim in fiecare dupamiaza afara. Dupa ce vin de la servici, ma iau de mana fiecare si ma duc la usa sa plecam pa pa. Ieri am fost in parcul Tabacariei, ne-am dat in leagane, au fost super incantate. Noutati, au inceput sa deschida usa singure, apasa pe clanta si o deschid. Cred ca nici fetele mele nu mai vor in carut. Vor sa mearga pe jos singure. Va pupam si un weekend placut. Ionela si gemenutele Maria si Elena icraciun
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza si de la noi - n-am avut net de dimineatza de aia semnez condica de abia acum...am fost si la analize (mama ce vrednica mi-s). gata, s-a facut, cind veniti la mine fac si gogosi...ca prea v-am lovit ieri... Ionela chiar ma intrebam ce faci de nu ai mai semnat condica de mult... Narcisa, tu? Crix ai fost mortala cu "n-are mama"....[:D][:D][:D] foarte bine le zici!!! pupici la toate si vorbim later, acum fug la santer ca nici acolo nu am fost azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, sunt 8 copii in grupa lui Vlad (6 baietei si 2 fetite) . Sunt multumita ca se ocupa ca lumea de ei, nu mi-a racit niciodata de cand e la gradi, ii supravegheaza sa nu se incaiere pt. jucarii, ii scot si pe afara, au si lectii de tenis cu profesor (intra in pret)iar progresele la lb. engleza sunt evidente. Da, asa e el, e un copil mai serios si destul de profund in tot ceea ce face. Daca il pasioneaza ceva poate sa se concentreze pe jocul respectiv si 2 ore, e mini-tehnicus, cred ca e un copil mai matur dect varsta lui. Cat despre tricicleta din aia, cand era Vlad ca Mariuta a ta, eu i-am luat de la benzinaria Shell de pe Soveja, cea care e putin mai jos si vis-a-vis de Parcul Pionierilor (sau cum i-o fi zicand acum). Nu stiu daca mai au, daca mai baga, dar daca vad pe undeva iti dau de stire. Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Galarina, se pare ca esti singura care sta pe la Faleza Nord, dar esti totusi aproape de Tabacarie si precis ne vom plimba cu copii pe acolo, nu? Cum vrei sa nasti? Dr. Rusa asista si nasteri cu epidurala? Cu carnetul, deabea astept sa ii injur si eu pe taximetristi.[:D][box] Cornelia, am pus termopanele la balcon si acum urmeaza gresia. Azi e vineri fetelor, spuneti daca veniti maiine in parc sau nu ca eu acasa nu mai am net deocamdata, decat la servici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, eu nu pot veni sambata in parc pt. ca excursia cu cortul planificata WE trecut s-a dus pe apa sambetei (din cauza vremii de KKo, desigur) si noi am ramas cu dorul de duca-n suflet, asa ca WE asta plecam sigur. Aseara Adi a facut rucsacii, a pregatit masina , cand vine el acasa il ducem pe Vlad la mama si cred ca pe la 6 diseara o intindem catre Macin. Va doresc tuturor distractie placut in WE si daca va intalniti mai faceti pozici ! Pupicei ! Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, eu vreau sa vin in Tabacarie! Am mai multe motive sa ajung, sa ne intalnim, noi mamicile, sa testam noutatile parcului! Sper sa nu-mi dea ceva peste cap programul! Aaaaa, mi-am amintit ca e ziua unui prieten si ne-a anuntat ca ne invita in oras, dar sper sa o faca mult mai pe seara. Asta inseamna sa duc copilul la bunici, dar cred ca intai de toate vom veni in parc. Daca programul va fi altfel si daca ajungem mai devreme am sa fac poze ca sa ma pontati la intalnire! CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura-gata am reusit sa vad si eu pozicile.Sunt super, dar mey eu am vazut un reportaj la televizor acum de curand cu pregatirea serbarii la grad. libaneza. Nu-i asa? Daca stiam dinainte ma uitam mai atent la imagini sa-l recunosc pe vladut.In poze e si Adrian ,nu?? Distractie maxima in we. si vreme buna.s a ne povestesti tot![cool] Suntem f. emotionate cu pregatirea serbarii. Multumesc pt. urari! Trebuie sa-i comand coronita, nu ma hotarasc inca din ce flori.O sa vad. Caty, e greu sa dai sfaturi.Sa sti ca toti copii cand iau contact cu colectivitatea se inbolnavesc,iau unii de la altii.Eu zic ca Laura e un caz fericit si nu numai datorita atentiei deosebite din partea educatoarelor ci si pt. faptul ca vlaqdut are o constitutie aparte-e grasunel[:I] si probabil o imunitate ridicata.In primul an de gradinita Anduta mi-a racit in fiecare luna, de inebunisem, eram cu nervii la pamant.Injectabile din greu aproape lunar! De cand i-am dat Ribomunil(7 luni- este un vaccin sub forma de pliculete) nu am mai avut probleme cu ea. Raceste si acum, dar forme usoare. In legatura cu preturile unei nasteri eu zic ca sunt exagerate! O nastere normala acum 4 luni era in jur de 2mil.cu medic(si simpla si cu epidurala) si 1 mil. cu moasa, iar o cezariana intre 100-200E( in functie de buzunarul fiecareia)plus 1 mil. la anestezist.Poate sa confirme si July care lucreaza intr-o sala de operatie si in mare preturile sunt asemanatoare cu cele din obstetrica. Daca vreti romming atunci vorbiti imediat dupa nastere cu asistenta sefa pt. acest lucru. Eu am stt intr-o asemenea camera si nu v-o recomand daca nasteti prin cezariana. E cumplit pentru ca nu aveti pe nimeni sa va ajute(nici sa schimbe copilul nu mai vin). Nu poti sa pleci nicaieri fara sa inchizi cu cheia si copilul cu cine-l lasati ....?..Si nu te poti consulta cu nimeni despre copil... Conditiile sunt acum foarte bune in saloanele de mamici si nu merita sa platiti o groaza de bani pt. a fi izolate.Sincer!!! July n-am primit nica'!Adresa e taniabugescu@yahoo.com.pup! [pup][pup][pup] http://community.webshots.com/user/dady1968 dady+anduta(8ani)+bibi(3si1/2luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...