Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va multumesc mult de tot, sa inteleg ca invitatia nu este neaparat nevoie sa o traduc in romana daca el o face in engleza. perfect [:D] si da, cred ca recomandata e cel mai sigur Da si mie mi se parea ciudat, cine ar putea crede ca fac atat drum doar sa stau o zi in Suedia , dupa cum ar spune asigurarea, 5 zile, cand 4 zile sunt pierdute pe drum. cred ca o sa fac una si buna pe toata perioada plus ca banuiesc si eu ca pe invitaite e trecuta perioada cat o sa stau la el si eu una in locul celor de la vama as cere : ok ai invitatie pe trei luni vreau sa vad asigurarea ca o ai pe 3 luni .logic nu? asta normal daca o cer [^] Am inteles mesajul peca acum sunt mult mai increzatoare ca nu e [}:)] atat de mare [;)] , Cu autocarul trebuie sa am si biletul de intors? sau nu neaparat? la avion stiu sigur dar nu stiu de e la fel si cu autocarul. banuiesc ca o sa aflu cand cumpar biletul. merci mult pt raspunsuri va iubesc [pup] si numai bine [:)] jbeldiman
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beldiman, o completare: pe invitatie poti scrie cä este valabilä pt. anul 2004 si, in cazul cä vei mai cälätori incä o datä anul acesta, nu va mai fi necesar sä faci o a doua invitatie ... alti bani, altä distractie ... Drum bun! Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, trebuie sa ai biletul dus-intors.Sa nu cumva sa-ti iei doar dus ca sunt in stare sa te intoarca inapoi in tara de la vama.Nu spune cand cumperi biletul si data intoarcerii (de fapt nici nu cred ca o sa ti-o ceara).Te hotarasti tu dupa ce ajungi in Suedia si vrei sa pleci inapoi.Dai telefon in Suedia la firma cu care ai venit (au reprezentantii lor aici)cam cu 1-2 saptamani inainte de a pleca si-ti faci rezervare.Biletul e valabil 6 luni. Autocare care stiu eu ca merg in Suedia sunt:Eurolines-www.eurolines.ro, Atlassib-www.atlassib.ro si Busressor(nu mai stiu site-ul).Costa cam intre 310-330 euro!! Omul insetat care nu a intalnit in calea lui nici un izvor, e prea fericit cand gaseste o baltoaca. - Sharid de Balkh
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti mai dau un pont, ca tot am vazut ca am nr. de la Bussresor bagat in telefon (am uitat ca-l am).Suna la nr. asta de tel. unde au ei agentia:0744351407.Daca mergi cu ei (cel putin asa era cam acum 1 an), nu trebuie sa-ti platesti biletul decat cand ajungi la destinatie.Prietenul tau cand te asteapta in gara o sa-ti poata plati biletul, e cam 3000 coroane. Cand te urci in autocar, ei iti dau biletul ca sa-l arati la vama iar cand ajungi la destinatie il platesti.Suna si intreaba-i daca se mai poate plati cand ajungi la destinatie.Deci daca ai avea invitatia si mergi cu Bussresor nu trebuie sa ai nici un ban la tine poate cativa euro ca sa-ti mai cumperi cate ceva de pe drum (mancare) daca vrei. Omul insetat care nu a intalnit in calea lui nici un izvor, e prea fericit cand gaseste o baltoaca. - Sharid de Balkh
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci mult Salmida, chiar ma intrebam daca trebuie speciaficata axact perioada sau doear anul. Idora merci frumos pt tot, [:)]abia astept sa va spun cum a fost drumul si ca am ajuns cu bine , ce acum suna asa departe , si este, abia peste o luna daca ne tinem de program. acum ca mi-ai zis si pretul nu mi se pare mare diferenta daca as pleca cu avionul, ma duc sa verific, sincer mai bine dau 100 euro mai mult si nu ami am probleme la vama si asa mai departe . inafar de pret care mai e avantajul cu autocarul ? multumesc inca o data, va pup jbeldiman
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beldiman,da, e mai scump biletul de avion cu vreo 100 si ceva de euro dar asta in cazul in care stai 1 luna.Daca stai 3 luni s-ar putea sa fie mai scump poate cu vreo 200 euro.Oricum du-te la o agentie si intreaba, ei o sa-ti caute acolo un pret cat mai bun, poate o sa-ti gaseasca la vreo 400 si ceva de euro, bilet pentru 3 luni.Ai grija sa nu depasesti 90 de zile ca s-ar putea sa ai probleme la vama, nu-i sigur dar oricum, e mai bine sa nu risti. Cu Bussresor pe langa avantajul pe care ti l-am zis, ei iti dau si o mancare calda in Ungaria la plecare si la intoarcere la fel, plus cafea, apa minerala, suc.Eurolines nu da nimic in plus.Atlassibul nu stiu, ca nu am fost cu firma asta. Omul insetat care nu a intalnit in calea lui nici un izvor, e prea fericit cand gaseste o baltoaca. - Sharid de Balkh
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by beldiman
acum ca mi-ai zis si pretul nu mi se pare mare diferenta daca as pleca cu avionul, ma duc sa verific, sincer mai bine dau 100 euro mai mult si nu ami am probleme la vama si asa mai departe . inafar de pret care mai e avantajul cu autocarul ? multumesc inca o data, va pup jbeldiman
Avantaj autocar: greutate max. bagaje 40kg - avion 20kg (desi pare cä nu te muti incä aici de acum [:D]) Altul eu nu väd in afarä de ce ai spus si tu - pretul. Dar dacä esti din Bucuresti nu stiu cat se meritä! Traversarea Ro se face incet din cauza calitätii drumurilor si a opririlor dese in diferite orase pt. imbarcare/debarcare pasageri Apoi depinde si in ce zonä a Suediei vi; lungimea tärii e de 1600km de la N la S ... [:D] Deci se pune la socotealä si sträbaterea Suediei ... Succes! Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...