Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (27)


Recommended Posts

am citi si eu ce a patity luca.e atre greu dar la ei sunt destul de intalnite astfel de complicatii si suporta mai bine decat un adult.bine ca a depistat din timp si asa vindecarea vine mai repede.multa sanatate!rau ca se chjinuie cu injectiile!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, mai dau si eu un semn, ca sa nu ziceti ca-s rea [:D]. Olguta face maine 6 luni... si de o saptamana am inceput sa-i dau supica: morcov+cartof +o lingura de fulgi de orez... Mananca bine, cand ma vede cu castronelul in mana, ma apuca cu amandoua mainile de par si ma trage spre ea cu toata puterea[:D] Ce ziceti? ce fata mancacioasa am eu [:)]... manca-o-ar mama pe ea... Nu a vrut sa accepte deloc fructele, adica mar si banana, ca numai cu astea doua am incercat. Asta e, am trecut-o pe legume... o tinem tot asa pana mai apar niste fructe proaspete pe piata[:)] Eu tot o alaptez.. la fiecare 2-3 ore cere de mancare.. e foarte obositor, mai ales noaptea, dar trece si perioada asta. Sympa, ca intrebai de fetele care alapteaza inca, pe mine nu ma musca, e foarte incantata cand suge, cred ca e mai lenesa la diversificat decat fra-su... ar mai sta pe tzatzi pana la 1 an[:D] Va pupam pe toate si va dorim copilasi sanatosi... Ileana m-a intristat tare mult boala lui Luca, sa-i dea Dumnezeu sanatate si mana usoara asistentei care-i face injectiile [pup] Adriana, Codrin[testoasa](19 aprilie 2002) si Olguta[hippi]( 6 decembrie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru enterocolita asa a primit si aldo, Solutie electrolyt amestecata in lapte, dar nu laptele lui normal ci ala cu HN. Sau lapte HN25 care are si electrolytul. Febra i-a scazut de-a binelea cam dupa 3 zile de antibiotic(cind a avut otita). Acum depinde si cit are. Ca daca e 38 si ceva nu e chiar rau. In cazul lui Aldo tzin minte ca a ajuns la 37 si ceva cam dupa 4 zile, nu mai tin eu minte bine. Insanatosire grabnica! Si nu-ti fa probleme ca maninca mai putin, pune el la loc dupa. Si aici se recomnada mai putina mincare cind bb e bonlav, cind era mic mi-a zic ca laptele sa fie chiar diluat daca el cere totusi toate biberoanele. Ven, mucii cam tin! Scapi de-a binelea dupa 2 sapt. Lena mi-a fost dor de tine! Ce mai face zinuta ta? Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catia, buna! Am o problema cu telefonul. mai am un abonament pe numele meu si prietena mea nu a putut sa-l plateasca, asa ca avem ambele telefoane restrictionate... Sorry. Iti dau nr mamei de tel 0721 525 885. Sau al lui Alex: 0724 910 879. Mai bine suna-ma pe al lui Alex. Cand poti tu. hai ca citesc din urma si va mai zic. Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa... Am vb cu doctorita si evident ca mi s-au inmuiat picioarele cand mi-a zis ca, de fapt si de drept, Luca trebuia dus la spital si internat de dimineata din cauza simptomelor: varsaturi, diaree, febra, deshidratare. Dar a zis ca stia ca ne vom descurca cu el si ii vom urma sfaturile intocmai, asa ca a riscat. Norocul meu, ca numa' spital imi mai lipsea... Se pare ca merge spre bine, adica nu a mai vomat azi decat o data (si asta din vina mea, ca nu am pisat bine pastila de Colistin si s-a inecat cu ea), iar de la 4 dupa amiaza nu a mai avut scaun deloc. Si e tare bine ca a papat morcov + orez. ca cica multi copii mai bine mor de foame decat sa pape combinatia asta. [:D] Una peste alta are mami baiat bun. [:D] Acum astept sa i se normalizeze scaunul si apoi am voie sa-i dau laptele Milupa HN. probabil ca maine se va intampla si asta. Catia, eu i-am dat initial pt tuse Stodal, dar de cand a inceput sa se rupa tusea am trecut la Ambroxol picaturi, de 3 ori pe zi cate 10. Acum le-am intrerupt si pe astea, ca-l fortau sa tuseasca si de aia vomita. Le reluam cand rezolvam problema cu burtica. Stodal i-am dat de ori pe zi cate 2.5 ml. Vikinga, merci de lamuriri. Stiu ca febra nu scade asa usor, asa ca mai avem rabdare. Asta seara i-am pus un supozitor cu paracetamol, sosete cu otet si i-am dat un fenobarbital sa impiedice eventualele convulsii, ca-s tare periculoase. Lena, bine ati mai revenit! Cand va intoarceti acasa? Nu de alta, dar asa ne auzim mai des. [:D] Cand le-am spus prietenilor nostri din Belgia ce scump e sa cresti un copil in Romania, s-au crucit. Asa ca nu esti singura. [:D] Si fi-miu e topit dupa produsele Gerber, dar ii dau mai rar, ca la Buzau nu sunt. [bang] Si noi am decalotat putulica de la inceput, putin cate putin, si acum se decaloateaza de tot. Gata, ca m-am intins cam mult. Ven, la noi mucii au tinut intre 2 si 3 saptamani, asa ca rabdare, mama. Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[mariaj]Dragelor eu nu va inteleg deloc , cum adica sa decalotati mey putulica la bebelushi putin cite putin?????[[mariaj] [copil]VA dorim multa sanatate in continuare tuturor mucosilor si nemucosi [mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel Povestea lui[copil] Alvaro-Daniel "Invingatorul" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603 [foto] http://community.webshots.com/user/elenalove27 [foto]Elenalove27 password 123456 http://www.picturetrail.com/members/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ileana Aldo cind a avut enterocolita a reactionat bine la laptele asta. In doua zile era ca nou[:D] Si inca ceva, cind a avut otita si lua antibiotic, dr mi-a zis sa am mare grija cum ii dau, sanu care cumva sa vomite! Dar la tine nu mai e cazul ca e injectabil. da tu nu vrei pompita ca parca nu te-am zarit pe lista? Mey Elena nici eu nu-i fac decalotarea, chiar am sa intreb dr cind merg data viitoare ce trebuie sa fac, sa vad care sunt obiceiurile pe aici. Ven, cind dr ti-a spus ca are inceput de fimoza, cam cum arata? Era putzulica mai rosie sau cum? Noapte buna fetelor:)) Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! muuuulta sanatate la LUCA![pup][flo] VIKINGA esti o scumpa! muuuuultumesc! vreau si eu o pompita din aia![pup][:D] mai fetelor eu stiu ca nu trebuie decalotat nimic, sunt prea micuti! oricum aicea daca are vreo problema il circumcid si gata, au vrut sa o faca la nastere, dar nu am vrut noi. Deci eu nu ma ating de p-ica lui, natura stie mai bine ce face..... Si daca are vreo problema v-am zis ca astia aicea au o singura solutie...[:D] Plus ca barbatu-mi-o sustine ca nu e cazul sa fac asa ceva si eu cred ca stie ce zice doar si el are aceeasi "chestie"...[:D] SYMPA vezi ca este un sticky alaptatul help line la femina intim (interzis barbatilor). Eu am patit asa dar in momentul in care musca scoteam sanul de la el din gura introducand degetul in gurita lui si ii ziceam clar NU! de cateva ori si nu ma strambam, asa serios, pana la urma a vazut ca nu mai fac mutra aceea nostima pt el de durere si a renuntat cel putin pana una alta si bine ca nu are dinti inca.... Deci trebuie sa nu o lasi si sa fii ferma si va renunta dupa un timp. LENA pai stiam ca esti in Romania si m-am gandit ca nu ai de unde scrie si de asta nu scrii. Mai si eu care ma topeam de dor...uite dupa povestile tale ma simt si io mai bine ca nu pot sa merg acolo...ca ma napadeau deja toate nostalgiile....[:D] Asa-i! e f bine ca vine socrul meu ca financiar nu ne-am fi descurcat prea bine altfel, numai ca eu acuma am intrat intr-o criza de dor de Alex! adica imi e tare greu sa-l las cu altcineva![bang] l-am dus zilele astea si la munca si e cumintel...dar nu pot face asta la nesfarsit... va pup, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...