Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Invadatorii vietii private


Recommended Posts

quote:
ma bag si eu in seama sa propun o ciorba de potroace acra si foarte gustoasa!Casa Romaneasca.si nici nu este scumpa -------------------------------------------------------------------------------- Editat de - mariagi on 08/06/2004 14:47:56
Buna idee. Va bagatzi? Mai are cineva gretzuri?[:D] Da io am o problema. Mai turnatzi si voi vreo cateva episoade pana saptamana viitoare sa ma intorc si eu de la mare.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hai ca ma risc eu si incerc un raspuns( asta dupa ce am mentionat ca setul meu de oale sta mumos in cutie). Ciorba de potroace se face din carne de vita sau din tacamuri de pui (in moldova) cu foarte multa zeama de varza sau bors. Ideea e ca trebuie sa fie foarte acra si se da la nuntasi, mai ales in mediul rural, a doua zi ca sa se trezeasca din mahmureala. Ca sa o savurezi din plin trebuie sa [alcool]inainte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

slakje, pe la noi ciorba de potroace se compune din oase cu ceva carne pe ele de la o vaca nebuna[:D],peste care se arunca,cand sunt fierte-resturile de la decedata vaca, niste zarzavat morcov,telina se fierbe bors de tara separat intr-o oala,pana da in clocot si apoi s adauga peste resturi + zarzavat.se orneaza la cererea cosumatorului cu leustean proaspat.gata ciorba.daca nu aveti casa la tara si respectiv bors de tara,se foloseste optional la acrit struguri sau sare de lamaie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei asa imi place, ca acu discutam despre ciorba! E cu mult mai interesant, pe cuvant! Nici eu nu am mancat ciorba de potroace! Dar sper sa incerc, daca mai are mama varza! [:-)))] Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata! http://community.webshots.com/user/GabrielaHope (folositi marime normala la vizualizare)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...