Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Invadatorii vietii private


Recommended Posts

quote:
Originally posted by PaulaM
Care ironie?! se pare ca nu se poate discuta ceva aici fara sa se transforme in altceva. OK Am inteles idea: multi "lupi moralisti" mai exista pe lumea asta. Toate cele bune.
acu io nu inteleg de ce te superi. voiai numai aplauze si compatimiri? iaca ai postat pe un forum, a fost alegerea ta sa povestesti amanunte din viata ta, so ... asta fisha ... asteapta-te la tot felul de raspunsuri. sau te asteptai sa auzi corul laudatorilor? cu exa treaba voastra, dar cu copilul nu stiu ce ai. o promisune trebuie respectata! mai ales cind vine de la un parinte pe care il vede mai rarutz. Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by PaulaM
Care ironie?! se pare ca nu se poate discuta ceva aici fara sa se transforme in altceva. OK Am inteles idea: multi "lupi moralisti" mai exista pe lumea asta. Toate cele bune.
Lup moralist (dupa mine) e cel care face acelasi lucru ca si cel pe care-l condamna. Sa inteleg ca tu consideri ca toate cele care nu au fost de parerea ta, au facut acelasi lucru ca si tine (adica au fost/sunt amante)?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum draga mea Paula,ti-ai cautat-o cu lumanarea!Si culmea e ca ai si gasit-o! Cand ai postat prima poveste mi-am dat seama ca individul e un escroc sentimental si un egoist fara pereche si te-am sfatuit sa fugi mancand pamantul ca-ti va veni si tie randul la necaz!Intr-un timp ai zis ca ai hotarat sa-i dai cu piciorul si m-am bucurat ca esti pe drumul cel bun.Pe urmaaa...ai cazut in plasa pe care ai ajutat sa o tesi!Acum trage la consecinte!Nu te mai plange ca n-ai vrut sa asculti sfaturile date de mai multe capete(mult mai intelepte) Nu incerca cel putin sa-l tii departe de copil pe motiv ca nici tatal copilului tau nu se straduie sa tina legatura cu al vostru!Promisiunile fata de copil trebuie tinute cu orice pret!Punct! Apoi exa,probabil ca era invatata ca sotul sa aibe grija de treburile casei si e normal ca acum cand e lasata cu fundul in balta rece sa nu se simta in stare,atatia ani a fost dependenta de el si nu s-a zbatut sa fie independenta sa se descurce de capul ei mereu ca doar l-a luat pe omul ala din dragoste la bine si la rau si n-a avut in plan divortul! Cu alte cuvinte :taci si inghite!Suna cam rau dar tu singura ti-ai ales drumul asta. Apoi treaba ca nu tu i-ai despartit,sa ma ierte Dumnezeu si marea adunare de aici dar i-mi vine sa te cam scuip in fata![ups]Sunt cazuri si cazuri stiu dar aici cam puteee...Una e ca l-ai cunoscut cand ei erau in divort sau deja separati si alta e in cazul de fata. Stii tu ca cine i-si cladeste fericirea pe nefericirea altuia nu prea are parte de ea! Aliada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by PaulaM
Care ironie?! se pare ca nu se poate discuta ceva aici fara sa se transforme in altceva. OK Am inteles idea: multi "lupi moralisti" mai exista pe lumea asta. Toate cele bune.
Si daca tot suntem la capitolul fabule, citeste Cucul tot de Grigore Alexandrescu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Aliada
Acum draga mea Paula,ti-ai cautat-o cu lumanarea!Si culmea e ca ai si gasit-o! Cand ai postat prima poveste mi-am dat seama ca individul e un escroc sentimental si un egoist fara pereche si te-am sfatuit sa fugi mancand pamantul ca-ti va veni si tie randul la necaz!Intr-un timp ai zis ca ai hotarat sa-i dai cu piciorul si m-am bucurat ca esti pe drumul cel bun.Pe urmaaa...ai cazut in plasa pe care ai ajutat sa o tesi!Acum trage la consecinte!Nu te mai plange ca n-ai vrut sa asculti sfaturile date de mai multe capete(mult mai intelepte) Nu incerca cel putin sa-l tii departe de copil pe motiv ca nici tatal copilului tau nu se straduie sa tina legatura cu al vostru!Promisiunile fata de copil trebuie tinute cu orice pret!Punct! Apoi exa,probabil ca era invatata ca sotul sa aibe grija de treburile casei si e normal ca acum cand e lasata cu fundul in balta rece sa nu se simta in stare,atatia ani a fost dependenta de el si nu s-a zbatut sa fie independenta sa se descurce de capul ei mereu ca doar l-a luat pe omul ala din dragoste la bine si la rau si n-a avut in plan divortul! Cu alte cuvinte :taci si inghite!Suna cam rau dar tu singura ti-ai ales drumul asta. Apoi treaba ca nu tu i-ai despartit,sa ma ierte Dumnezeu si marea adunare de aici dar i-mi vine sa te cam scuip in fata![ups]Sunt cazuri si cazuri stiu dar aici cam puteee...Una e ca l-ai cunoscut cand ei erau in divort sau deja separati si alta e in cazul de fata. Stii tu ca cine i-si cladeste fericirea pe nefericirea altuia nu prea are parte de ea! Aliada
Subscriu. Nu uita ca toate faptele rele se intorc impotriva noastra ca un bumerang.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Paula stia foarte bine ca se vor arunca rosii. Nu ar fi fost prima oara. Am senzatia ca asta si astepta ca sa-si poata expune motivele si justificarile. Poate pare exchibitionism, dar cred ca are nevoie sa se razboiasca cu nevestele si sa se justifice in proprii ei ochi. Raspunzand acuzatiilor, isi argumenteaza siesi faptele si are nevoie sa se disculpe intr-un mod sau altul. Sunt convinsa ca nu doarme atat de bine precum lasa sa se creada. Si cu siguranta nu "invadarea intimitatii" e problema ei de constiinta. Titlul subiectului ei mi se pare ostentativ si provocator. Si, repet, un pretext pentru a broda argumentatii care sa o tina la liman in proprii ochi. E trist. Trist ca s-a destramat o familie, ca nevasta parasita si inselata depinde de fostul sot, inclusiv si mai ales financiar, trist ca ramane un copil in afara unei familii si trist pentru ca femeia asta, Paula, prefera sa se minta. Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...