Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Invadatorii vietii private


Recommended Posts

Mai fetelor, mai fetelor........ As fi facut, as face, ati fi facut, ati face... Mai fetelor...eu atata stiu ca Paula a cerut ajutorul...nici mie nu mi se pare prea frumos ce facetzi si asta lasand deoparte judecatzile in ceea ce o priveste pe Paula si viatza ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by slakje
Mai fetelor, mai fetelor........ As fi facut, as face, ati fi facut, ati face... Mai fetelor...eu atata stiu ca Paula a cerut ajutorul...nici mie nu mi se pare prea frumos ce facetzi si asta lasand deoparte judecatzile in ceea ce o priveste pe Paula si viatza ei.
Slakje, fara suparare, suntem multi, nu avem cum sa avem aceasi parere. Este normal ca fiecare sa scrie ce gandeste. Fara suparare. Cand Paula si-a expus in cele trei subiecte viata (daca e reala), trebuia sa se astepte la asta. Nu are decat sa culeaga ceea ce crede ca o va ajuta pe viitor. Stiu ca am fost rea, si-mi pare rau, dar nu m-am putut abtine, cand mi-am adus aminte ca timp de 6 ani a fost "prietena " exei, a intrat la ea in casa...Totul a fost premeditat! Imi pare rau, dar nu pot trece peste asta. Acum i-ar place sa vina mereu exa la ea in casa? Gata, am spus ce gandesc, nu ma mai bag. Nu-i doresc decat intelepciune! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] chiar ma intrebam cind o sa apara si "bogdan 65" eu cred ca toate astea-s numai povesti. sau ca Paula n-are nici o prietena cu care sa stea de vorba Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa o fi, eu una singura stiu: cand cineva cere ajutor sau isi deschide inima in fatza mea chiar daca ma infioara ce-mi spune si stiu ca eu una nu as fi facut asa , ori incerc sa-i dau sfat cu blandetze(chiar daca sfatul meu nu e ceea ce ar vrea acel cineva sa auda) ori ma abtin. Cred ca Paula putea fi convinsa si in alte moduri ca tatal trebuie sa fie langa copil. Mie una imi suna a rautate, si de ce fetelor? Sa ne rugam la Dumnezeu in casnicia noastra sa nu intervina nimeni dar sa ne abtinem sa certam pe cei care dintr-un motiv sau altul au calcat pe drumul asta in viatza. Ce saracia.....Orice ar fi facut sunt sigura ca Paula se astepta la sfaturi aici nu la cearta. Alina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by buli
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] chiar ma intrebam cind o sa apara si "bogdan 65" eu cred ca toate astea-s numai povesti. sau ca Paula n-are nici o prietena cu care sa stea de vorba
si eu!! si eu!!![^] [ttv] exact ca la o telenovela..... [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

-------- Marina: Indiferent de cum s-a bagat Paula in relatia dintre exa si sot , indiferent ce le-a facut exa si sotul au luat decizia de comun acord si inteleg amiabil sa divorteze. Si acum tb sa vina justitia divina pe capul Paulei, tb sa existe razbunare sau ce? ------- Justitia divina nu depinde de nici unul dintre noi, vine cand e timpul ei sa vina, noi nu putem nici sa o chemam, nici sa o oprim. Eu nu am postat cu gandul la razbunare, ci pentru ca indignarea Paulei m-a surprins. Nu inteleg cum ti se pare OK sa va plimbati impreuna, sa te duci la ea in casa, sa aveti diverse activitati in comun, atat timp cat tu esti intrusa, pentru ca la momentul respectiv asta era Paula, iar cand ea devine intrusa, sa iei foc ca da telefon. Parerea mea e ca daca n-a avut nici o jena inainte si i s-a parut firesc sa aiba contacte toti trei, ar trebui sa arate consecventa in comportament, sa o invite duminica la masa, sa iasa la plimbare impreuna cu ea, sau la o bere...Altfel, mi se pare ipocrizie. -------------------- Aliada: Apoi exa,probabil ca era invatata ca sotul sa aibe grija de treburile casei si e normal ca acum cand e lasata cu fundul in balta rece sa nu se simta in stare,atatia ani a fost dependenta de el si nu s-a zbatut sa fie independenta sa se descurce de capul ei mereu ca doar l-a luat pe omul ala din dragoste la bine si la rau si n-a avut in plan divortul! -------------------- Aliada, de acord cu tine. Stiu ca acum sloganul este ca o femeie trebuie sa fie de 3 ori femeie, dar asta e un slogan, poate nu e toata lumea asa puternica, si poate unele dintre noi nu sunt in stare as aiba si servici si barbat si copil. Pana una alta, secole de-a randul femeia a fost resposabila de barbat, copil, casa. Daca asa a fost educata, poate asta si-a dorit, sa fie casnica, sa se marite, sa faca copii iar barbatul sa aiba grija de ea, dorinte foarte normale si crestinesti, de altfel. Oricum, barbatul e dator, in fata lui Dumnezeu, sa aiba grija de ea pana cand moartea ii va desparti, moartea, nu alta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula, imi pare sincer rau prin ce treci.nu doresc si nu am dorit nimanui raul,dar cred ca ce isi face omul cu mana lui..se cheama intr-un fel. daca nu vroiai sa fii judecata nu postai acest subiect.parerea mea.trebuia sa iti imaginezi ca "fosta"nu o sa cedeze atat de usor si va dori cu disperare ca de fiecare data sa-ti plateasca cu aceeasi moneda.sa treci si tu prin ce a trecut ea.parerea mea,si eu sunt divortata si il am pe Cosmin este ca,pana la un moment data o inteleg pe fosta sotie si mama copilului.nu poti nega legatura dintre ei trei:ea,actualul tau prieten-sot si copilul lor.este ceva care nu se poate rupe,oricat de mult ai incerca.si cu cat incerci mai mult cu atat se intoarce impotriva ta ca un bumerang.nu am inteles prea bine ce fel de tata este el pentru cele 2 fete,cu cele foste sotii,dar daca isi iubeste copilul nu mi se pare corect sa te superi.ai stiut de la inceput ce o sa te astepte.si exista,din pacate si momente placute sau mai putin placute unde este necesara prezenta tatalui.daca ai inceredere in el si il iubesti cum spui,atunci nu mai pune la suflet rautaile ei.gratuite uneori..gandeste-te ca il poti transforma in cel mai mare dusman al tau.. numai bine, Maria&Cosmin[bicla]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De fapt, ce vroia Paula? Sfaturi cum sa scape de exa... Oare exa cui a cerut sfaturi cum sa scape de Paula? Si Paula cind si cui va cere sfaturi cum sa scape de...viitoarea?[alcool] Eu sunt din ce in ce mai curioasa in privinta exei...mi-ar placea sa le vad asa...una linga cealalta, sfatuindu-se cum sa scape de urmatoarea![alcool] de fapt, mi-ar placea sa vad o intrevedere inte Paula, domnul X, prima sotie a domnului X, exa , tatal Marei, eventual actualul partener al primei sotii...copiii jucindu-se linistiti in camera lor... Cine sunt eu sa arunc cu piatra, nu-i asa? "As vrea si eu un sfat" , scrie Paula, plina de speranta... Daca as fi fost in situatia ei , nu ceream sfaturi asa, in public, stiind ca in acest public multe femei sunt de partea cealalta a baricadei... Ori are nevoie de autojustificari, ori nu e nimic real aici... ori e masochista![batcap] Deci, sfat: dupa o zi petrecuta la un salon de infrumusetare, te imbraci cit mai decent si elegant, ii ceri exei un rendez-vous, si, fara aere de superioritate, ii spui deschis ce te doare. Eu as fi foarte sensibila la o astfel de abordare. Fara sa o jignesti prin atitudine, gesturi, vorbe, ii spui ce ai pe suflet...apoi o asculti. Si daca ea ridica tonul, te jigneste, nu reactionezi la fel, te ridici ca o doamna ce esti, iti ceri scuze si pleci, si reglezi problema cu vinovatul nr 1, conjointul..ii spui la fel de sincer ce te doare...sau ti-e frica de reactia lui? So, ce parere ai? Numai bine! pace in suflet http://community.webshots.com/user/gabrielc2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

----------- slakje: Mai fetelor...eu atata stiu ca Paula a cerut ajutorul...nici mie nu mi se pare prea frumos ce facetzi si asta lasand deoparte judecatzile in ceea ce o priveste pe Paula si viatza ei. ----------- Pai sfatul meu e sa isi schimbe atitudinea, sa nu o mai judece atat pe fosta, si, avand in vedere istoria dintre ei, daca fosta are nevoie de ajutor, sa nu se mai vaite atat, ci s-o ajute
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...