Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Invadatorii vietii private


Recommended Posts

Casandra m-ai facut sa rad...Pai daca exa era "proasta" de ce tb si Paula sa fie? Si ca sa explic prin "proasta" inteleg faptul ca a acceptat activitatea in 3...ma apuca si rasul cand vad tabloul in loc sa o ia pe Paula de ciuf si sa o arunce pe scari atat timp cat a fost familia ei. Dar daca a acceptat sa divorteze acum doamne iarta-ma dar ca femeie si facand abstractie de Paula...de ce sa te cramponezi de acel barbat pe care nu ai reusit sa-l tii? Ok Paula i-a luat sotul sau alte alea dar si ea a acceptat si acum asta face incerca sa le plateasca cu aceiasi moneda in loc sa-si vada de viatza si sa-i lase si pe ei sa-si vada. Pacat ca e copilul la mijloc...aici revin si spun ca tatal ar tb sa fie mult mai responsabil si sa puna naibii piciorul in prag ca el chiar nu are nimic de zis?
quote:
Originally posted by casandra
-------- Marina: Indiferent de cum s-a bagat Paula in relatia dintre exa si sot , indiferent ce le-a facut exa si sotul au luat decizia de comun acord si inteleg amiabil sa divorteze. Si acum tb sa vina justitia divina pe capul Paulei, tb sa existe razbunare sau ce? ------- Justitia divina nu depinde de nici unul dintre noi, vine cand e timpul ei sa vina, noi nu putem nici sa o chemam, nici sa o oprim. Eu nu am postat cu gandul la razbunare, ci pentru ca indignarea Paulei m-a surprins. Nu inteleg cum ti se pare OK sa va plimbati impreuna, sa te duci la ea in casa, sa aveti diverse activitati in comun, atat timp cat tu esti intrusa, pentru ca la momentul respectiv asta era Paula, iar cand ea devine intrusa, sa iei foc ca da telefon. Parerea mea e ca daca n-a avut nici o jena inainte si i s-a parut firesc sa aiba contacte toti trei, ar trebui sa arate consecventa in comportament, sa o invite duminica la masa, sa iasa la plimbare impreuna cu ea, sau la o bere...Altfel, mi se pare ipocrizie. -------------------- Aliada: Apoi exa,probabil ca era invatata ca sotul sa aibe grija de treburile casei si e normal ca acum cand e lasata cu fundul in balta rece sa nu se simta in stare,atatia ani a fost dependenta de el si nu s-a zbatut sa fie independenta sa se descurce de capul ei mereu ca doar l-a luat pe omul ala din dragoste la bine si la rau si n-a avut in plan divortul! -------------------- Aliada, de acord cu tine. Stiu ca acum sloganul este ca o femeie trebuie sa fie de 3 ori femeie, dar asta e un slogan, poate nu e toata lumea asa puternica, si poate unele dintre noi nu sunt in stare as aiba si servici si barbat si copil. Pana una alta, secole de-a randul femeia a fost resposabila de barbat, copil, casa. Daca asa a fost educata, poate asta si-a dorit, sa fie casnica, sa se marite, sa faca copii iar barbatul sa aiba grija de ea, dorinte foarte normale si crestinesti, de altfel. Oricum, barbatul e dator, in fata lui Dumnezeu, sa aiba grija de ea pana cand moartea ii va desparti, moartea, nu alta...
Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Marina, de unde stii ca exa a stiut ca Paula e amanta? Poate e un pic mai naiva, dar asta nu e o vina. Nici el nu e sfintisor, de acord, dar atunci cand iti sapi "prietena" 6 ani de zile...nu trebuie sa te mai deranjeze un telefon! Sa zica mersi ca nu-i vine in casa! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu insist in continuare cu vasectomia.[:D]
quote:
aici revin si spun ca tatal ar tb sa fie mult mai responsabil si sa puna naibii piciorul in prag ca el chiar nu are nimic de zis?
Dar oare stie ca i se pregateste o vasectomie[:D]. Daca stau bine sa ma gandesc cred ca ar fi mai bine asa ca sa nu mai aibe si in viitor probleme cu programul de duminica dimineatza si sa stea omu linistit eventual la o ciorba de potroace sa se duca [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bibi
Eu insist in continuare cu vasectomia.[:D]
quote:
aici revin si spun ca tatal ar tb sa fie mult mai responsabil si sa puna naibii piciorul in prag ca el chiar nu are nimic de zis?
Dar oare stie ca i se pregateste o vasectomie[:D]. Daca stau bine sa ma gandesc cred ca ar fi mai bine asa ca sa nu mai aibe si in viitor probleme cu programul de duminica dimineatza si sa stea omu linistit eventual la o ciorba de potroace sa se duca [alcool]
Si eu sunt tare curioasa... hmmmm STIU:Poate ne spune Bogdan... Andreea Victory belongs to those who believe in it the most!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am zis ca Paula trebuie sa fie "proasta", sunt de acord sa ia de ciuf amantele sotului, dar cu fosta situatia sta altfel. N-a zis de la inceput: noi doua nu putem avea contacte, nu vreau sa te vad, nu vreau sa ma vezi, fosta nu a luat-o pe sus la intalnire, ci Paula a venit pe picioarele ei, s-a complacut in situatie, asa ca nu vad de ce e indignata. Inteleg o pozitie de genul: viata privata a fiecaruia e viata lui si cu asta basta, nu ma bag in viata ta, nu te las sa te bagi in a mea, dar cand tu faci primul pas si te bagi in viata altuia, cum poti sa ai tupeul si sa ii spui respectivului, stai deoparte, nu te baga in viata mea? Pai, n-ai nici un argument, asa ca n-ai de ce sa te plangi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

-------- bibi: quote: -------------------------------------------------------------------------------- aici revin si spun ca tatal ar tb sa fie mult mai responsabil si sa puna naibii piciorul in prag ca el chiar nu are nimic de zis? -------------------------------------------------------------------------------- Dar oare stie ca i se pregateste o vasectomie. ------ [cool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun si eu ceva care se aseamana cu situatia Paulei(sau care se va asemana peste catva timp).O cunostinta a despartit un sot de sotia cu care avea 2 copii.Spun ca ia despartit deoarece EL a divortat de nevasa-sa la insistentele cunostintei mele(este o vecina de-a mea de fapt,nu prietena in nici un caz).Deci a divortat si s-a casatorit cu vecina mea.Acum dupa 9 ani au divortat(nu au copii)ca EL si-a gasit pe altcineva care are si ea un copil. Cele doua fostele s-au imprietenit si "comploteaza" cum sa-i desparta pe cei doi,vecina mea chiar ii spune primei sotii sa se impace ea cu el ca doar are copii,parca acu' 9 ani n-ar fi stiut.De rasu' lumii nu altceva. Sa nu patesti si tu la fel Paula!!!!!!! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by rachel owen
Prima data, te rog da-mi voie sa rad[:)] Apoi sa te aprob[xx(] Si apoi sa te consolez, spunandu-ti ca despre aceste chinuri, pricinuite de EX nu te poate intelege mai bine decat o alta femeie chinuita de EXA. Dar, cum "a te casatori cu un barbat divortat este o datorie ecologica" si trebuie sa ne supunem legilor naturii, si legilor inimii, pentru ca ne iubim sotii, desi au o fosta...eu cred ca trebuie sa pui piciorul in prag. TU! Probabil ca nici al tau nu e capabil sa o faca el. Si eu am avut nenumarate astfel de incidente cu vipera de EX. Cand a mers copilasul la scoala, l-a sunat sa se duca cu ea la croitoreasa, la doctorul de familie, la librarie pentru rechizite, la sedinta cu parintii. Dar in fiecare seara dupa ora 22 pentru o chestie. Calculeaza tu cate seri la rand mi-am facut eu nervi inutil. Suna sa-i duca cu masina covoarele la spalatorie, sau sa ii cumpere cartofi la sac din piata. [bang]Astea mi le amintesc acum. El nu zicea nimic. O refuza, bineinteles, dar nici nu o punea la punct. Si daca o lua un pic mai tare, adio vazut copil. Apoi, intr-o zi, am indraznit sa ma plang soacrei mele, care e o minunatie de femeie. Si ea mi-a zis "fato, tu esti stapana casei si a lui (a sotului)! Pune-o la punct!" Am vazut ca avea dreptate. Dar cea mai mare gogomanie a facut-o fosta cand mi-a zis ca ce ma intereseaza pe mine copilul lor, ca nu e al meu, e al lui cu ea, nu cu mine. Si atunci m-am aprins, eu, fata aia cuminte care nu zicea niciodata nimica. Si i-am zis ca sa inteleaga ca nu face parte din familia noastra (are inca numele lui de familie in urma divortului) si ca sotul meu nu are 2 neveste, pentru ca bigamia nu este permisa. Are o singura sotie:EU! Ei i-a trecut randul, ca nu l-a vrut pe el, dar acuma banii lui sunt buni, dar banii sunt ai nostri, asa ca ma intereseaza pentru ce tot trebuie sa ii dea ei bani. De atunci, vreau sa spun ca o data nu a mai sunat. Si ca s-o fac sa inteleaga ca in actuala familie a fostului ei sot EU fac regulile, nu l-am mai lasat nici pe el sa ia copilul o mica perioada (fara suparare). Eu asa am scapat de scorpia aia de EX. Si viata m-a scapat si mai si de ea, pentru ca de 3 saptamani e plecata in Canada, cu copilas cu tot, si sa-i dea Dumnezeu noroc si bunastare, sa stea acolo, sa nu o mai vad niciodata! Succes si tie, si daca vrei, mai scrie aici, sa ne plangem una alteia. Pupici[pup] ______________________________________________________________ „Dumnezeu sã te tinã în palma mâinii Sale, iar îngerii sã te îndrume mereu.”
Rachel, te felicit pentru atitudine!!! pupici Crinuta si bb din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...