Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fete din Austria(9)


Recommended Posts

Am corectat acolo dar tot aiurea e primul mesaj,din septembrie merge Jan la gradi nu din decembrie cum am scris eu,ce sa-i faci batrinetea asta si cu frigul de aici tot cu iarna am ramas in oase[:D]. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
BUNA FETELOR![flo] Chiar ca este liniste pe aici.Oare ce se intampla si cu SRI-ul nostru de nu isi face treaba si nu le pedepseste pe fetele care nu isi fac prezenta:[box][bruta][neand][sm]. [copil] meu doarme acum,nu stiu ce este cu el ca azi mi-a dormit cam tot timpul.Cu el totul este bine,zilele astea treebuie sa ma duc cu el la vaccin. TORI de fiecare data cand ma uit cu sotul meu la TVsi imi place de un barbat care arata bine ii zic si lui,ca doar degeaba imi place daca nu pot sa il si am.Ieri a plecat si sora mea de la mine,la familia la care lucreaza si crede-ma ca ma simt mai bine fara ea.De cate ori vine la mine de atatea ori trebuie sa fiu nervoasa sau sa ma cert cu sotul meu. Cred ca o sa fac o criza de nervi ca deja nu mai rezist.de exemplu ieri cand am pus sa mancam ei ia venit de duca,bine inteles ca am lasat-o sa plece ca dupa ce am terminat de manacat sa vina sa imi zica ca de ce nu m-am dus dupa ea sa o chem.Am inceput sa ma enervez din orice si credeti-ma la cei 22 de ani ai mei ttrebuie sa am eu grija de sora mea care este cu 4 ani mai mare.Ce ziceti de asta? Scuzati-ma ca ma plang la voi dar nu ma cu cine sa vorbesc,singura prietena care o am aici este in Romania si in rest va am pe voi . Alexa tu ce ai facut azi la doctor? Totul este in regula? Alinah la voi ce se mai aude? In ce stadiu este[gravi] ta`? Totul bine si la tine? Dar de Nelke ce mai stiti fetelor? Acum va las ca s-a trezit stefanelul meu si ttrebuie sa pape.Vorbim mai tarziu. http://community.webshots.com/user/catyrom LUCRURILE MARI NU SE FAC PRIN PUTERE CI PRIN STRADUINTA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Am fost la nea doc si totul e bine,bebe are in jur de 3,300kg dar asta nu pot sa spuna nici ei sigur,dar cu aproximatie.Doctorul a spus ca am sa nasc mai devreme,nu mi-a dat o data dar sunt ceva modificari si se poate sa nasc inainte de termen, apoi trebuie sa am grija sa nu mai mananc dulce,am cam exagerat cu prajiturile la sfarsitul saptamanii.Am primit o trimitere in spital pt un CTG(daca asa se scrie,dar voi intelegeti ce vreau sa spun),pentru joi si cam atat.Saptamana asta sper sa stea cumintel ca tata e toata saptamana plecat la masuratori undeva langa Salzburg si totusi poate sa vina ca mami a facut curatenie astazi ,si totul e in ordine,asa ca doar bebe lipseste. Acum sunt franta de oboseala,dar daca sotul nu e acasa am sa recuperez. Cati la mine va veni mama,doar ca nu poate ramane mai mult de o saptamana,dar eu ma bucur si de o zi,ca asa ma mai ia cateodata un dorrrrrrrr. Pupici dulci[dual]. alexandra DPN-7iulie www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tanja eu te inteleg cu sora ta mai bine ca oricine,e mai mare decat mine dar mereu am dadacit-o ca pe un copil mic,si mereu daca a avut probleme chiar de a fost la 1000km distanta de mine am zburat in miez de noapte sa o ajut,chiar daca nu era ceva grav,acum e mult mai departe de mine si nu mai pot sa fac nimic dar la telefon si tot ii sunt aproape,dar cu toate astea o iubesc si mi-e dor de ea enorm ,as vrea sa fie langa mine sa mai facem nebunii ca inainte,sa ne distram,e bine ca o am si o iubesc desi stiu ca nu exista alta fiinta mai enervanta ca ea pe pamantul asta,dar cred ca si asta incepi sa iubesti cateodata. Pupici[dual]. alexandra DPN-7iulie www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by TORIA Catrinel succes la gradi si pentru voi poate gasesti una mai aproape de voi,pe cand vizita la noi?dar ce ai sarbatorit mama cu Liviu ca nu am prea inteles spunene si noua e ceva mic in burtica? FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Tori, bebe 2 in [gravi] nu stiu daca e, vom vedea, cand va fi sa apara o sa va anunt. Acum a fost ziua mea de nastere si tocmai am implinit 30 de anisori [:I] Abia astept sa fie vreme mai buna si facem o excursie la Zell am See, si trecem si pe la voi si pe la Alexandra, sunteti aproape una de alta din cate am inteles. Alice cat va sta in tabara, unde pleaca? [pup], Catrinel si Daria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! O zi frumoasa tuturor! Cati inca o data LA MULTI ANI[bis] [cheers] [s] [s] [s],sanatate,multe realizari si tot ce-ti doresti sa se inplineasca;este o varsta minunata,doar ca arati mult,mult mai tanara. Pupici la toate[dual]. alexandra DPN-7iulie www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Salutare si de la noi! Chiar na intrebam ce se intampla de nu apareti la raport [biz][biz]... Alexandra, multumesc mult de urari, esti o draguta si sa stii ca iti tinem pumnii stransi pentru nasterea care se pare ca se apropie cu pasi repejori. Lasa ca mai e putin si o sa-l tii pe dolofan in brate, e grasunel cu 3300 gr. CTG eu faceam la fiecare consultatie la cabinetul medicului. Sa nu uiti sa ne anunti cand pleci la spital. Tanja, am vazut pozele cu bebe al tau, e un scump,la fel si mamica. Sa va traiasca si sa va bucurati de el! Alinah, sa stii ca nici eu n-am stiut ce e bebe pana in luna a 8-a si nici atunci nu a fost 100% sigur, pt ca Daria mea a fost tare rusinoasa[:I] si n-a vrut sa ne arata locul cu pricina, ba statea cu funduletul in sus, ba cu piciorusele stranse si i-a dat de lucru lui nenea[medic]la ecografie. Dupa cum imi dadea suturi in ficat eram sigura ca e baiat, si dupa forma burtii si alte povesti din astea, chiar cumparasem o gramada de hainute pe bleumarin, doar tati avea un feeling ca e o printesa si...asa a fost. Restul fetelor, pe unde sunteti? La noi se anunta iarasi o zi cu [pic]...asa ca vom fi pe acasa. Am pus si noi poze, ne puteti vedea aici: http://community.webshots.com/user/daria_maria Va pupam [pup] pe toate, Catrinel si Daria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Salut, lume ![bis] Sper ca sînteti toate OK. Tanja, eu cred ca te inteleg si mai bine in ce-o priveste pe sora ta. Asta e o categorie de oameni (sper ca nu-s chiar multi pe lume) carora niciodata nu le convine ceva, considera ca nu primesc destula atentie si dragoste desi ei personal nu stiu sa daruiasca iar daca incerci sa discuti cu ei sincer despre asta se apuca de bocit [q]. Cam asa e sora-mea cea mare, numai ca spre deosebire de tine eu am norocul sa fie vreo 2000 km distanta... Cu sora-mea mica insa ma inteleg excelent, parca ar fi un al 2-lea eu. Trage-ti sufletul, acum c-a plecat si nu te mai gindi la asta, OK ? Cat, mai vorbim noi la telefon zilele astea. Daca o luati spre Saalfelden dati si voi o sîrma, poate se potriveste si la mine. Pe SRI [hot] am sa-l acopar (asa cum îi sta bine unui colonel SRI fata de generalul sau) motivînd lucrarile la casa...[:D][:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s][s][s] si de la noi CATRINEL si multa sanatate si bucuri in viata,data viitoare sa ne anuti mai devreme poate iti facem o vizita surpriza. NELKE ia vezi draga cum o potriviti sa ma vizitati odata ca deja ati promis cam demult si daca e simbata poate mergem pina la Alexandra sa ne tragem niste poze cu ea si burtica ca cine stie cand o mai vedem cu burta. Eu sint asa de obosita de parca am luat somnifere dar cred ca de la vreme e ca alta explicatie nu am,cica e an bisect si verile sint friguroase si ploioase in acest an si pe mine ma pus [}:)] sa-mi fac abonament la piscina acum stau si ma uit la el ca e prea frig pentru baie. Anto vad ca nu a reparat compiuterul inca si la telefon nu am mai vorbit poate azi daca e acasa. Salutari la toate fetele si o zi buna va doresc,eu merg sa joc la Lotto poate imi pune dumnezeu vreo 200 de mii in cont,voi nu jucati? FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...