Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fete din Austria(9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor [hia] Vad ca ati scris zilele astea, nu gluma :) Eu am cam fost plecata zilele astea la ai lui, sora lui Heli a nascut luni un baietel sanatos. Ieri mi-a fost rau toata ziua si in plus am fost si pe drumuri, la mosie, sa vedem noul bebe al familiei cu parintii lui sufletel, ia-i , du-i inapoi, apoi sa petrecem si cu vecinii, caci s-a intins masa in cinstea evenimentului. Ce sa mai, abia stateam, am fost la un pas de [vom] de cateva ori...cred ca nu mi-a placut cascavalul mancat de dimineata ... In rest ne luptam cu casa, speram ca saptamana care vine sa fie ridicata si apoi vreo 3 luni finisarile, apoi mutarea. Heli spera sa nasc dupa ce ne mutam [:)] Azi am fost ffff obosita....m-am trezit la 12, am baut o cafelutza cu sufletel, am citit ce ati scris, am scris un msg scurt si m-a plesnit o oboseala, caci m-am aruncat in pat un-doi. Am dormit pana pe la 4 juma', Heli trebaluia prin bucatarie, facea mancarica. Am sarit asa besmetica sa-l ajut...parca eram beata [:D] Acum cred ca mai merg sa trag un pui mic de somn [nani]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi! Astazi e soare si frumos, noi am fugit la plimbarica... Tanja/Caty astazi am sa-ti scriu niste retete pt bb al tau, cred ca o sa le trimit pe privat ca sa nu umplem pagina aici... Tori, ce faci? Te-ai uitat aseara la Figo de nu mai dai nici un semn... Alexa, tu ce faci? Zi-ne cum a fost la CTG... Vad ca e tare slaba miscarea pe aici... [pup] de la noi, Catrinel si Daria http://community.webshots.com/user/daria_maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat draga lasama draga macar sa-mi clatesc ochi ca in rest nu fac nimic am verigheta si la el oricum nu am sanse dar macar sa visez si eu.Jan ieri la gradi a fost bine la 11 nu a vrut sa vina acasa acum sper ca si din septembrie sa fie ok,aici sa incalzit azi eu am primit liber pina in septembrie ne-a trimis sefu pe toti in somaj ca nu avem de lucru la mijlocul lui iulie plec la romania pina la sfirsitul lui august macar sa ma satur. O zi frumoasa va doresc la toate si toti. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Am fost la CTG si cu bebe totul e bine,incepuse sa faca sport la CTG.Am pentru saptamana viitoare inca un control si apoi mai vedem,desi nu stiu daca ajung pana la termen,dar abia astept sa-l am pe pufulet la mine in brate.In spital am intalnit o tipa care a facut in acelasi timp cu mine cursul,astazi pleca acasa cu o minune de baietel,asa frumos parca era ca o papusa. Si aici e soare,dar eu stau ascunsa in casa ca asa de bine e si racoare. Cam atat,ne auzim mai tarziu. Pupici dulci[dual]. alexandra DPN-7iulie www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am adunat si eu de pe drumuri...am fost la mosie sa vedem cum mai stam, o vreme frumoasa, de-mi venea sa sar in piscina, asa in constructie cum e [:D] Alexa, cred ca tu esti ca mine, te-ai bucura daca vine bb-ul cu vreo 2 saptamani mai devreme [:D] Va vedeti mai repede [il] si in sfarsit il ai pe [bibe] in brate [bis] Cand incep monitarizarile CTG, din a cata saptamana? Ce putin mai ai...daca e sa vina mai devreme, poate 2 saptamani si toata ziua :"ooaaaaa-oooaaaaaa" [:D] Nelke [flo], a venit vremea frumoasa, venim cu bicicletele la tine sa ciocnim o [berica][bere]. Justasmallkiss, bine ai revenit [bis], si eu de cate ori merg la mama ma intorc cu un strat de sunculita in plus [bang], ma gandeam ca baga hormono, prafuri sa ma ingras, ca ei mereu i se pare ca sunt slaba [bang] Dar ce e drept mananc de cand ma trezesc si pana ma culc, chiar si cu capul pe perna, mai am o acadea ceva de molfait [:D] Tanja imi pare rau ca iti faci atat rau cu sora ta...eu zic ca e destul de mare si trebuie lasata sa traiasca pe propriile picioare si pe propriile forte. O sa ajungi, chiar daca ai ajutat-o, sa te invinovateasca de toate nemultumirile ei. Eu am exemplul fratelui mamei mele...vazand relatia lor, m-am bucurat ca n-am frati sau surori, sa am parte de asa zile amare.[V] Carolada eu n-am avut nici un fel de probleme cu forumul, eu am avut probeleme acum vreo 2 luni cred, nu puteam intra deloc pe forum, nu-mi mergeau linkurile de la ei din pagina. Noi te cititm, deci totul e ok, mesajele tale ajung. Ce mai faci? Ati intrat in sezon, sau mai e un pic si toata lumea la distractie, in concedii? Acum merg langa sufletel sa ne uitam la meci...la meci fetelor, nu dupa barbati!! [:D] Nu-i asa Toria? [olala][hot] Va sa zica tragi cu ochiul la Figo [il] Ce e drept, nu-i mascul rau [greutati]. Mie imi plac astia mai blonzulii...oare de ce oi fi in Austria [olala][:p][:D] Am fugit sa ma cuibaresc langa sufeltel, iar el sa vorbeasca cu [bibe] prin burtica mea [gravi] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina pai ieri cred ca au jucat dar am pierdut eu miciul si nu l-am vazut,si blonzi sint barbati bine dar nu asa ca bruneti[:D] acum merg sa vad ca joaca Croatia cu Franta dar nu am vazut nici unul mai rasarit sint bruneti multi pe acolo dar nu ca Figo. Noapte buna de la noi pentru voi si vise placute. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Deja am inceput sa nu mai imi bat capul nu nimic,mai ales cu sora mea.Dar ma enerveaza faptul ca de cate ori face cate o prostie toata lumea ma suna pe mine si pe sotul meu,dar in rest acum este liniste. Eu ma uit la meciuri fetelor doar sa ma uit la ce prospaturi de barbati mai au in echipe tarile jucatoare.[:D][:D].Bine ca nu imi este schatzul acasa seara sa ma vada ca ar fi [box].Dar sotul meu nu imi zice nimic,el fiind un [cavaler]. TORIAVvorba ta,doar ne clatim ochii si visam la ei,ca de avut nu ii putem avea. alinah daca termini casa vara asta ne vezi pe toate in piscina ta si cu cate o [berica] in mana [cool].Eu am facut CTG in ultima luna de sarcina,acum nu stiu daca se face la toate asa sau difera de la spital la spital.[copil] din [gravi] ce mai face? Se misca des? Alexatie ce iti mai face [gravi]? Eu una nu cred ca o sa nasti la termenul spus de doctor,ci mai devreme,dar sper ca totul sa treaca repede si sa nasti la fel de usor ca si mine.la 9,30 m-am dus la spital,dar pentru ca nu aveam contractii din 5 in 5 minute m-au trimis in salon;apoi pe la 10-10,45 m-au dus in sala de nasteri dar am nascut la 0,05 minute(in acest timp am avut dureri suportabile).Nici acum dupa 6 luni(pe 23 facem -7 luni)nu imi vine sa cred ca am un baietel asa de mare si ca timpul a trecut asa de repede. Justasmallkiss bine ai revenit. Babee mai da-ne cate un semn de viata.[copil] ce iti face? Carolada nici acum nu poti intra pe forum? Asa cum a spus si Alinah noi iti vedem toate mesajele scrise.Poate CA se va rezolva intre timp problema. Cat v-ati revenit,sau tot bolnavioare sunteti? Ziua nu prea am timp sa va scriu ca mai tot timpul sta sotul meu la calculator si nici [copil] nu prea ma lasa.Acum ca este cald iesim in fiecare zi afara cam cate 1 - 2 ore pe zi. Acum va las ma duc sa ma culc ca iar vine sotul meu de la munca(este dj intr-o discoteca cu muzica veche unde se duc mai mult persoane peste 45 de ani,dar care este foarte frumoasa si muzica la fel)si ma gaseste treaza. Va urez noapte buna si multe vise placute.[flo][flo][flo][flo] http://community.webshots.com/user/catyrom LUCRURILE MARI NU SE FAC PRIN PUTERE CI PRIN STRADUINTA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ce daca am scris un mesaj...si mi-a disparut...asa fara sa fac nimic[bang] Asa ca mai scriu odata... Buna dimineata fetelor!La mine a fost dimineata la 6 cand m-am trezit pitica...dar na...pt fetele care nu sunt atat de matinale! M-am bagat sa scriu repejor...sa va urez un sf de saptamana placut...ca pana termin eu mancarea si treaba imi vine barbatelul...si pana luni dimineata nu mai pleaca[:D] si sigur nu mai am loc de el la calculator! Alinah...curios..si eu am mancat acasa de m-am rupt..chiar ca am exagerat...si noaptea la 12 cu maica-mea in bucatarie la branzica de burduf cu rosii si slanina putin afumata cu carnita la mijloc...vai vai... Nu mai spun de savarine,amandine...eclere si toate prostiile... am zis ca ma intorc acasa butoi...nu ca acum nu as fi[8D] Dar nu am pus nici macar un gram pe mine...pe cand aici....dupa cateva zile de manacat cam un sfert din cat mancam acasa in ro...aveam deja kg in plus! Astia chiar ca baga ceva in mancare!!! Pitica mea...cat m-am bucurat ca mi-a mancat bine acasa si s-a ingrasat...imi refuza laptele acum...dar il refuza categoric...si am incercat si cu miere...si cu cereale...si gris cu diverse gusturi...de vanilie..etc...si nimic... Ciorbica lu' mamica o papa...si fructe...iaurturi...dar la 10 luni nu pot sa o tin nu mai cu mancare...are nevoie inca de laptic! Eh...sper sa-si revina! Tanja...asa e ...nici nu stii cand trece timpul...si deja nu mai ti un bebelus in brate..ti deja un copil...nici mie nu imi vine sa cred ca Delia e asa mare deja...parca abia am nascut-o...si ea...uite ca mai are putin si merge...vorbeste! Eu nu prea mi-as mai aminti de momentul nasterii...dar pot spune ca pt inca un bebe asa ca ea,as mai suporta odata ce am suportat...si usor nu a fost... De cand o am pe ea...chiar ca nu mai simt nimic...greutati...nemultumiri...etc..trec peste tot...sunt super fericita si implinita...si inainte eram..dar lipsea ceva...lipsea ea! Asa ca Alexa22,Alinah...si fetelor care aveti burtica la "gura"...sa dea Dumnezeu sa aveti o nastre cat se poate de usoara si bebelusii sa fie sanatosi tun! Mie pitica mi-a miscat de pe la 3 luni jumate,repede...si de atunci a tinut-o tot asa...tare neastamparata a fost...si mie mi s-a spus ca nasc mai repede...DAR...a venit chiar mai tarziu cu aproape 4 zile!! Cand vin...sanatosi sa vina! V-am plicti destul..eu spun ca scriu cateva cuvinte...si atataaaaaa ma intind... Am plecat sa termin ciorbica si tocanita...si apoi la curatenie cu mine! Vai vai!!! Va salut... va pup...si inca odata un sf de saptamana placut... Imi mai bag eu ochisorii pe aici...cand lipseste iubitelul! BEBE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...