Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Buna fetelor, Am vazut ca s-a discutat despre care sunt cele mai bune rute spre Romania.Noi plecam in curand si o sa ne oprim o noapte in Ungaria,urmand ca ziua urmatoare sa traversam Romania (trebuie sa ajungem In Bucuresti). Intrebarea mea e : unde se poate dormi in Ungaria cat mai aproape de granita cu Romania? Daca aveti idee si de preturi ar fi super. Multumiri anticipate, Fleur http://community.webshots.com/user/fleu1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dupa ce iesi de pe autostrada de la Budapestasunt mai multe moteluri.Noi am stat in 2 dar nu as putea sa-ti dau numele pt ca nu le retin.Daca stie barbata-miu revin cu o completare.Ce pot sa-ti spun e ca cel care era mai aproape de autostrada arata mai bine si era mai scump 25E.Celalalt e 20E,e aproape de granita-marele avantaj e ca in apropiere e un restaurant ff bun,rapid si nu f scump. Ambele moteluri sunt curate,cu baie cu cabina de dus in camera,cu tv color(micut la motelul de langa granita). Noi in alegerea unui motel ne ghidam si dupa cate masini cu nr de Germania sunt parcate[:D]La restaurante ne ghidam dupa camioanele parcate(ca soferii stiu unde e mancarea buna si ieftina)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Fleur dupa ce iesi de pe autostrada sunt O GRAMADA dar o gramada de moteluri, nu trebuie sa stii numele pt ca vezi semnul PAT pe indicatoarele de pe sosea. Preturile sunt cam in jur de 15 euro/noapte, acum sa nu te astepti la nustiu ce conditzii(de exemplu eu am nimerit la un motelutz care avea lighean cu apa sa te speli pe fatza dimineatza si o cabinutza improvizata de dus) ca in Germania de exemplu. Ce mai...vei simtzi ca ai ajuns "acasa", asa zic eu cand calc in Ungaria. Nu-ti fa probleme ca nu trebuie sa stii preturile si motelul, il gasesti tu pe drum. E plin de ele. Alina. PS: Scuze la moderatori ca tastez cu litere mari cateodata, stiu ca inseamna strigat dar nu stiu cum scrieti unele dintre voi cu caractere ingrosate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, noi de fiecare data am dormit in Hotel Etap. Este cam la 6 km inainte de Budapesta, sau cam asa. Oricum, vezi un poster pe camp, apoi alte indicatii, dar trebuie sa fii foarte atenta sa nu le pierzi. De fiecare data pretul a fost de 25 Euro pe noapte. Noua ne-a placut, sunt camere cu 3 locuri, adica un pat de 2 persoane, iar deasupra unul suspendat, de o persoana. Este curat, baie mica dar practica, nu se fumeaza. Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu vrei neaparat in Ungaria, ci la granitza Austria-Ungaria, e un motel la Nicostor.........Pe de alta parte, daca treci garnita in RO si ajungi la Arad, am inteles ca e o pensiune super cu camere f. curate, cu gard inalt, deci fara pb. pt masina......pretul cam 800 000 cam pe noapte. Din pacate, nu stiu numele, dar probabil ca e usor de gasit....... Sa aveti un drum bun! Ralu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In localitatea Berettyoujfalu este motelul si restaurantul de care vb.Restaurantul este inainte de sensul girator,iar motelul este cca 150m de sensul girator pe partea stanga.Cum am zis are baie cu dus in camera,curat,un tv micut si fac cafea buna acolo.Pret 22E pe noapte si accepta Mastercard.Aaaa....si este loc de parcare pazit,adica inchid curtea motelului de la o anumita ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am intors de cruind din Italia- mersi in o data fetelor care mi-au raspuns la intrebari la acea vrme!- si pot sa va spun urmatoarele: - prima oprire am facut-o ( la dus) in localitatea Baja la un hotel Kaiser, SUPER frumos, adica la mansarda un pat dublu, f. modern si curat si asternuturi si Tv si dus cu faianta si gresie frumos de tot... 36 euro cu mic dejun. Vazind acum raspunsurile voastre imi dau seama ca e mult, dar.... n-am mai vrut sa amergem mai departe. Este insa in alta parte decit spre Budapesta, noi nu am mers pe autostrada, ci pe strada normala.... - la intors am stat la Tata, asa se numeste localitatea [il] am incercat la un hotel pe acolo si cerea 50 de euro!!! nu mai erau locruri oricum si am intrebat la o gazda, scria ca are Zimmer.. si ne-a cerut 30 de euro si a doua zi ne-a dat si mucul dejun. Camera curatica, un pat mare si unul micut chiar linga hotel. Nu am avut nici o problema nicaieri dar am sa postez in curind un subiect demential legat de Italia, sa vedeti ce minte au unii. Drum bun! pepsica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...