Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Arad...?!(10)


Recommended Posts

Fetelor[q][q][q]cred ca fac rubeola.[q][q][q] Aseara am facut febra si frisoane,azi dimineata la fel si ma dor ganglionii retroauriculari(semn sigur in rubeola),bubite nu am inca,probabil apar dupa 2-3 zile.Nu am putut merge la lucru azi. Cel mai nasol e ca trebuie sa stau in casa si va lua si Dragos. Am uitat sa va zic ca a avut rubeola prietenul nostru de la Cicir si noi am fost la ei si saptamana trecuta si in urma cu 2 saptamani.Macar stiu de unde am luat-o![bang][bang][bang] Ma dor si ochii si sunt rosii parca as avea conjunctivita(sau poate am),nici nu pot sa citesc la calculator.[:(][:(][:(] Ioana imi pare rau ca ne parasesti si tu,dar sper sa revii repede.[dual] Clau sa stii ca si Dragos facea pishu de multe ori cand ii schimbam pampersul,de multe ori ma uda si pe mine bine.[:D] Va pup si poate mai intru pe-aici azi.[pup][:X][pup] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ceau fetelor, Iaca mai apuc si eu sa scriu. Alina M. imi pare rau ca nu te simti bine.Nu ai avut rubeola cind ai fost copil?Eu in afara de oreon si febra de trei zile nu am avut nimic.Au trecut toate bolile infectioase pe linga mine.Si la varicela cred ca sunt imuna ca de atitea ori as fi primit si nu s-a prins de mine.In schimb Diti le-a avut pe toate si odata a avut 2 boli infectioase facute in acelasi timp.Oricum iti doresc insanatosire grabnica.Poate Dragos nu o sa primeasca. Ioana,nu pleeeeeeccccccaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sa mai incerci sa intri si sa faci in asa fel incit primele 2 saptamini din august sa fii in Arad ca daca nu ma supar rau de tot[box][pup]. Clau,eu ti-am zis ca probabil ca ma stii de la faculta ca am participat la Balul Bobocilor.In Micalaca am stat,Alin Ungurean mi se pare cunoscut numele dar nu stiu sigur cine ii.Pune o poza cu tine din faculta poate te recunosc si eu,daca zici ca te-ai schimbat.Daca nu vrei sa mai faca Raul pisu pe tine,pune-i peste pasarica un servetel de hirtie.Asa am auzit in Germania ca multe mamici se plingeau ca fac intotdeauna "baie" cind le schimba scutecele la feciori.Se pare ca ajuta treba cu servetelul. Mark a plecat la lucru,azi si miine ii de noapte asa ca iarasi sunt singurica.Ma duc sa-mi fac spaghete ca mor de foame.Mai intru mai incolo daca nu va pup,va doresc o noapte placuta si mai scriu miine.[pup][pup][pup] LindaG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALina imi pare aru pentru tine!!! Eu nu ma pricep la bolile astea, nu stiu care e rubeola, care e rujeola, stiu daor ca singura boala pe care am avut-o a fost pojarul...si cum zici si tu Li sora mea le-a avut pe toate si inca foarte mica, zice mama ca pana la 4 ani le-a avut pe toate[bang][bang][bang]...Mai bine sa ia si Dragos acuma, sa scape si el de o treaba!!! Insanatosire grabnica!!! Li poate ai dreptate ca te stiu de la bal...o colega de-a mea, de gurpa a participat la bal...Ascania, poate pe ea o sti...Yamiiii, iara mancare[pofta][pofta][pofta]!!! Si referitor la pisu lui Raul...lasa ca mi se mai improspateaza si mie hainele[:-)))][:-)))][:-)))]...mai ii pun si eu servetel cand nu uit![batcap][batcap] Ioana imi pare rau ca ne parasesti!!!Ai mare grija de tine!!! AI intrebat daca se face epidurala si la nasteri naturale...se face!!!Eu am facut la cezariana!!!Ai grija de tine ca nu e bine sa faci atatea drumuri, paote te apuca pe drum nasterea...DOAMNE FERESTE!!![pup][pup] Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[trombon][trombon][trombon]TREZIREA!!![trombon][trombon][trombon] Pe unde umblati fetelor??? Profitati de vremea faina de afara???[titanic][beach] Eu sunt o mare doamna, mi-am trimis barbateii la plimbare ca sa mai strang [rufe][vase][spala]pe aici ca arata ca dupa razboi [batcap][batcap][batcap] Va pup si mai vorbim!!![pup][pup] Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor!!!!! Clau, noi inca nu v-am parasit!!![:D]Mai profit cat pot de mult de net, asa ca strig: prezent !! Iti zic sincer ca si mie mi-e o frica de toate drumurile astea.....dar efectiv nu avem ce face, e musai sa ne plimbam ca nu avem unde sta! Li, o sa fiu in Arad pe atunci, bine ca mi-ai zis cam cand vii ca sa stiu cum sa ne planificam timpul!Sa stii ca sunt nerabdatoare sa va cunosc(si pe Alinele, Clau, Magda si care mai poate veni la intalnire)!! Alina , imi pare rau ca nu te simti bine...lasa ca e mai bine sa faca Dragos acum toate bolile astea, cat e micut!De tine e mai rau ca o sa te simti mai rau decat el....sper sa va treaca repede toate simptomele astea neplacute! Pupici, Ioana si Alesio mic(25 sapt si 3 zile) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor,eu acuma m-am trezit.Da,ati citit bine.Mark a venit dimineata la 7:30 de la lucru si pina atunci am dormit printre picatele.Cind s-a bagat Mark in pat linga mine am adormit amindoi ca doi puiuti si somn de voie.Bine,de trezit m-am trezit pe la 12 dar am mai tot adormit si la 14 am zis gata,nu mai vreau sa stau in pat. Clau,ma ce harnica esti!!!Nu vrei sa vii si pe la mine?Si la mine arata ca dupa razboi,dar asa ii cind nu prea esti acasa[:D].In ultimele zile am fost cam vandroaca.Invitata la masa la prietena mea,mers la magazinul romanesc,am vazut ca nici nu am scris.Ieri am fost cu Mark la un magazin romanesc si am cumparat o gramada de bunatati.Sorry,Clau ca tot de mincare vorbesc.Nu ma pot abtine. Ioana,si eu de abia astept sa va cunosc.Ma bucur ca o sa fi in Arad cind venim noi.Mark nu va veni ca trebuie sa lucre,dar Diti,Vanessa,Roland si eu vom veni. Alina M.,cum te simti?Va trimit un pupic sa va simtiti mai bine.[pup] Acuma va las,va doresc un weekend placut,azi nu cred ca voi mai intra,dar miine cu siguranta. Va pupic[pup][pup][pup][pup][pup] LindaG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]Mai apar si eu pe-aici cate putin,nu pot mult ca ma dor ochii daca stau la calculator.Am facut si azi febra,bubitele nu mi-au aparut inca.Mai mult stau in pat.N-am iesit din casa de ieri si e groaznic.Acum sunt singura ca Dragos cu Calin au plecat la plimbare. Li eu de ieri mai mult am dormit,am o stare de somnolenta!!!![nani][nani] Ioana las' ca va trece timpul foarte repede,vei vedea ca numai ce te trezesti cu bb si nu-ti vine sa crezi.[mamica] Clau,pojarul e rujeola(ceea ce ai facut tu).Rubeola e cu niste pete rosii pe piele,febra si se umfla ganglionii care sunt dupa ureche si sunt durerosi. Vad ca te bucuri si tu cand ramai singura acasa! Altfel iti faci treaba cand nu te incurca nimeni,stiu si eu.[biz] Va pup![dual][dual][dual] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor [hia] Ce a uitat Li sa scrie e ca ieri au cumparat si pasta de mici si au trecut pe la noi sa facem grill. [papica] Au fost taaaare buni! Asa, acum am facut o pauza de vreo 2 ore cu scrisul, fiindca Vanessa vroia sa se joace cu mine [:)] A "facut de mincare" si apoi am primit "de mincare" cu lingurita si mi-a "dat sa beau" Hmmm... ce mincare buna a facut fetita mea [:D] Dupa aia ne-am jucat cu formele ei (are o bila cu 12 forme diferite si care trebuie bagate in ea). Apoi am citit... Acum trebuie sa ma duc imediat sa-i fac de mincare... Noi am fost tare harnici zilele astea, ne-am facut balconul si camara frumoase. Am pus acolo rafturi, iar pe balcon am mai plantat pe linga petuniile, rosiile si castravetii [:D] care-i aveam inca citeva verdeturi (patrunjel, leustean, marar, menta si multe altele) Sint curioasa ce o sa iasa. A trebuit sa facem un grilaj inca pe margini la balcon, ca era tare mult loc gol acolo si nu aveam curajul sa stau cu Vanessa pe balcon. Am pus pe jos si un covor pentru balcon si Vanessa isi duce perinuta acolo si se culca sa face "nani, nani" pe jos... Bineinteles ca nu doarme, numai se tavaleste pe jos. Arata tare fain... Iar am facut pauza... I-am dat la Vanessa sa manince... Vedeti, de aia nu rea apuc sa intru... si cind intru in forum dureaza 3 ore sa scriu un raspuns... AlinaM. Imi are rau ca te-ai imbolnavit [:(] Mie mi-a facut ginecologul aici testul de rubeola cind am fost gravida (se face la toate gravidele), desi stiam ca am avut deja. Eu am anticorpi. La femeile care nu au, primesc vaccin impotriva rubeolei (pt, ca e periculoasa in timpul sarcinii, dar asta stii tu [:)]) Fetelor, imi pare rau, dar acum trebuie sa merg sa-i fac baie la mica mea. Incerc sa scriu mai incolo, daca doarme schmecheria asta mica... Cu accentul pe DACA. Zilele trecute mi-a adormit abea pe la 11.30-12 noaptea... Nu stiu ce bai are iar ca adoarme asa tirziu. Am impresia ca de vreo 2 zile o supara gingiile in spate, ca rontaie pe tot ce poate. Poate o chinuie un pic al doilea rind de masele... Claudia & Vanessa(*21.7.02) [img]http://www.forendienst.de/board_files/13104/user_avatar/104361.jpg[/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[trombon][trombon][trombon]ZI DE VOTARE[trombon][trombon][trombon] Ati fost fetelor sa votati??? [?][?][?]Noi am fost foarte matinali, la ora 10 am si votat[batcap] [batcap][batcap] Sa va povestesc o faza tare faina...azi noapte pe la 02.30(atunci am venit de la un chefut), intru si eu pe net ca vroiam sa ma interesez de o chestie pe care am auzit-o la chef si ma bag la Legislativ, unde gasesc un subiectexact despre ceea ce ma interesa pe mine...dau sa citesc si la un moment dat surpirza, gasesc o tipa care spune ca e din Arad(membru nou) si ce ma gandesc eu, hai sa-i scriu PM ca sa o invit aici la noi la o mica barfa...ii scriu, dupa care ma gandesc sa ma uit la profil sa vad ce scrie de ea si cum o cheama...mai citesc si numele imi era fff cunoscut dar nu stiam de unde sa o iau...dau back si citesc in continuare ceea ce ma interesa pe mine...dupa un timp dau de un nou mesaj de al ei in care spune ca lucreaza intr-o instutitie publica si in momentul ala ma bufneste rasul...e fosta colega de servici cu mine si colega cu Claudiu, precizez ca si eu am lucrat timp de un an la Directia Fiscala...DAR, totusi nu eram sigura ca ii ea si ma uit din nou la profil ca sa vad daca nu are poze, are, ma uit si vad o tipa pe care nu o cunosteam, dezamagire mare, dar totusi ma uit in continuare pe poze pentru ca totusi era prea mare coincidenta ca si pe micutul din poza il cheama Tudor ca si pe cel al lui Gabi...in sfarsit o vad intr-una din poze si din nou ma bufneste rasul si i-am scris un nou mesaj in care ii spun cine sunt...Va dati seama ca asta am facut eu azi noapte pana pe la vreo 03.30[bang][bang][bang] Acum sa vedem cand si daca va dori sa ni se alature [grup]-ului!!! Va pup si va doresc odihna placuta!!! [pup][pup][nani][nani] Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor.Se pare ca nu fac rubeola,am puroi in gat,pe amigdale.Ieri am avut febra tot peste 38 si a inceput sa ma doara putin gatul.Aseara m-am uitat in gat si am vazut ca pe amigdale am punctulete de puroi,cred ca s-a elucidat misterul cu febra,de-aici se trage.Eu nu am facut febra si puroi in gat de cand eram copil,s-a si distrat doctorita cand i-am zis azi,a zis ca sunt ca si copiii. Mai bine asa decat rubeola ca macar nu mai face Dragos.Asta o tratez eu,am inceput sa iau de aseara antibiotic.[batcap][batcap] Hei Li,de ce nu ne-ai spus ca ati facut mici la gril la Claudia? N-ai vrut sa ne faci pofta?[:D] Claudiak,si la Dragos ii ies 2 canini acuma,baga in gura si rontaie tot ce prinde.Cred ca-l si dor foarte tare.Il mai fac cu gel si ii dau seara Nurofen. Clau sa stii ca si eu am citit la Parintii intreaba,parintii raspund,unde a postat tipa de care zici si zicea ceva de Arad si atunci m-am uitat la profilul personal si mi se pare tare cunoscuta.Nu i-am trimis PM ca am mai trimis la vreo 3 din Arad mai demult si nu au venit aici. E binevenita printre noi,ne marim grupul.[grup] Mie mi se pare ca e inscrisa la noi la medic de familie si bb.Nu stiu exact,dar paote ne scrie si atunci ne zice ea. Eu nu am fost la votare inca,merg cand se scoala Dragos.Bine ca nu am rubeola si pot iesi din casa.[9cer] Va pup si sa aveti o duminica placuta in continuare.[pup][:X][pup] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...