Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Arad...?!(10)


Recommended Posts

Ceau fetele, Gabi,bine ai venit in [grup] nostru.Ne bucuram intotdeauna cind mai apare cineva. Clau,ma da ai fost harnica nu gluma cu cit ai scris.tu tot m-ai certat ca am vorbit de mincare si de aia nu am mai scris,dar a scris Diti si dupa aia m-a intrebat Alina M. ca nde ce nu am scris si am zis ca sunt cuminte,sa nu va fac pofta.Si treaba cu ploaia,sa stii ca nu eu o comand,o urasc de-a dreptul.Eu,daca ar fii dupa mine numai la soare as sta.Dar pe sfirsit de sapt. au zis meteorologii ca se face timp fain asa ca sa speram ca atunci cind voi veni eu va fii timp fain. Iar m-am lungit. Ioana,pe unde umbli????Inca nu ii 24.[pup] Alina M. fain ca sta Dragos deja pe WC!Macar acuma nu mai atitea probleme cu schimbat de pampers[:)]. Alina 33 sper sa ii treaca colicii la Raul. Mai intru eu pe aici azi.Va pup.[pup][pup][pup] LindaG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Clau, daca ai citit unde am postat, la legislativ, mi-a raspuns Marius, ca nu avem de ce sa ne facem probleme, suntem asigurate prin efectul legii. Mie personal nu m-i se pare normal sa ne facem contract de asigurare!!! Asa cum suntem asigurare in concediul de sarcina si lauzie, desi nu ni se retine sanatate, asa ar trebui a fie si acum. Oricum eu nu am fost lamurita foarte clar de raspunsul ce l-am primit! eu nu imi fac contract pana nu vad ceva baza legala. In Arad stiu ca se fac contracte desi nu e clara treaba! Daca aveti voi ceva noutati sa ma tineti la curent.
quote:

Gabi si bebe Tudor(22.10.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BINE AI VENIT PRINTRE NOI GABI![grup] Sa-ti traiasca baietelul,e tare scump.[copil] Sa stii ca te cunosc de la dr.Bulboaca,eu lucrez cu ea,dar am fost in concediu cu Dragos 2 ani,in aprilie am revenit.Am vazut pozele tale si mi-era cunoscut Tudor. Sa vedeti fetelor ce cuminte sunt!,fac injectii,penicilina.Am luat Eritromicina pt.gat si m-a durut foarte tare stomacul si singura solutie erau injectiile.Vai ce dor!!!! Fetelor am si eu 2 prietene care si-au facut contract de asigurare(sunt in concediu cu copilul)si platesc trimestrial la casa de asigurari. Va pup si mai revin azi.[dual] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gabitzica
Clau, daca ai citit unde am postat, la legislativ, mi-a raspuns Marius, ca nu avem de ce sa ne facem probleme, suntem asigurate prin efectul legii. Mie personal nu m-i se pare normal sa ne facem contract de asigurare!!! Asa cum suntem asigurare in concediul de sarcina si lauzie, desi nu ni se retine sanatate, asa ar trebui a fie si acum. Oricum eu nu am fost lamurita foarte clar de raspunsul ce l-am primit! eu nu imi fac contract pana nu vad ceva baza legala. In Arad stiu ca se fac contracte desi nu e clara treaba! Daca aveti voi ceva noutati sa ma tineti la curent. Gabi si bebe Tudor(22.10.2003)
Azi am primit telefon de la firma unde lucrez si mi-a confirmat faptul ca trebuie sa merg sa-mi fac contract de sanatate, dar au mai spus ca daca vreau pot ei sa-mi vireze banii ca sa nu trebuiasca sa mai stau eu pe la cozi...dragut din partea lor!!![bis][bis][bis] Dar azi surpriza[am]!!!Am mai auzit una buna[bang][bang][bang]...cum ca nu ar trebui sa platim sanatatea daca sotilor nostri li se trag bani pentru asta, ca cica suntem coasigurati...[?][?][?] EU nu mai inteleg nimic...pe bune, nu inteleg de ce trebuie sa ni se traga bani pentru sanatate[V][V][V] Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alina morostes
Sa vedeti fetelor ce cuminte sunt!,fac injectii,penicilina.Am luat Eritromicina pt.gat si m-a durut foarte tare stomacul si singura solutie erau injectiile.Vai ce dor!!!! alina
BBBBrrrrrrrrr!!!!!!Injectii???[?][?][?]Crede-ma ca desi mi-e frica sa iau injectii si plus ca-ti face curul poligon le prefer, pentru mine medicamentele sunt ceva groaznic, vesnic imi fac greata cu ele [batcap][batcap][batcap]Sanatate multa iti doresc!!![pup][pup][pup] Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca e asa de mica lumea! Alina Morostes, cand l-ai vazut pe Tudor? Acum 2 luni cand am fost la vaccin, oare? Stiu ca a fost mai multa lume in cabinet atunci. . Esti asistenta la dr. Bulboaca??? Eu o stiam pe Adriana. Ma bucur tare mult ca deja cunosc trei fete de aici! Gabi si bebe Tudor (22.10.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gabitzica
Ma bucur ca e asa de mica lumea! Alina Morostes, cand l-ai vazut pe Tudor? Acum 2 luni cand am fost la vaccin, oare? Stiu ca a fost mai multa lume in cabinet atunci. . Esti asistenta la dr. Bulboaca??? Eu o stiam pe Adriana. Ma bucur tare mult ca deja cunosc trei fete de aici! Gabi si bebe Tudor (22.10.2003)
Da,Gabi,atunci l-am vazut pe Tudor la vaccin in urma cu 2 luni.Eu lucrez cu dr.Bulboaca de 7 ani,dar am fost in concediu 2 ani cu Dragos si doar in aprilie am reinceput lucrul,de aceea nu ma stii.Adriana a venit in locul meu si a ramas si dupa ce m-am intors ca eu mai lucrez acum si cu dr.Popa. alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi aniTudor!Bine ai venit Gabi! Mai sa stii ca si mie la lucru mi-a spus de contract dar si ca daca sotul e asigurat atunci nu mai trebuie ca suntem coasigurate.Pentru cele care sunt in sit asta, noroc, fiindca ati scapat de -un ban. Daci e la colegiu de informatica, asa ceva, la Vlaicu.Denumirea exacta nu o stiu.Sper sa termine odata ca m-a terminat cu nervii. Mai da cu Cristina ati mai vorbit?Ce face n-a mai dat nici un semn de viata. Noi azi am fost in parc pe mal si ne-a imbatat mirosul de tei.Si-a sarit masa cu 2 ore si atunci biziit de mine.imi era frica sa nu se strice laptelle ca il facusem de o ora.Tot citesc pe prospecte sa nu se pastreze laptele de la o masa la alta.DAr mai tineti minte filmul cutipa care a nascut 6 bb-ici?Ei aveau laptele facut si tinut la frigi!Al lor cu era? Fetelor m-am saturat de ceai de cimbrisor de numa. Am reusit sa ajung si la doc si sunt ok.Ok am si la[xinpat]sper sa nu fi uitat cum se face[:D] Acum va las ca sunt frinta. Alina si bebe Dragos http://www.inarad.ro/dragos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Da,Gabi,atunci l-am vazut pe Tudor la vaccin in urma cu 2 luni.Eu lucrez cu dr.Bulboaca de 7 ani,dar am fost in concediu 2 ani cu Dragos si doar in aprilie am reinceput lucrul,de aceea nu ma stii.Adriana a venit in locul meu si a ramas si dupa ce m-am intors ca eu mai lucrez acum si cu dr.Popa.
Alina , te stiu acum !! M-am uitat pe pozele tale. M-am cam gandit eu cine a-i putea fi si pozele mi-au confirmat! Dar eu nu te-am vazut gravida!!! Oricum ai un copil tare dragut. Gabi si bebe Tudor (22.10.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alina33
Tot citesc pe prospecte sa nu se pastreze laptele de la o masa la alta.DAr mai tineti minte filmul cutipa care a nascut 6 bb-ici?Ei aveau laptele facut si tinut la frigi!Al lor cu era?
Aina [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))], gand la gand...sa sti ca mie tot la filmul ala imi sare gandul cand fac laptele si Raul nu se trezeste sa-l bea...dar azi mi-a spus asistenta ca pot sa-l tin la temperatura camerei si nu se strica, binenteles nu foarte mult!!! Azi i-am facut la Raul injectie D2 si a fost destul de marait...acum doarme dus si ma tot gandesc ca n-a mancat de multicel, dar nu da nici un semn ca ar vrea sa se trezeasca[bang][bang][bang] Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...