Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Arad...?!(10)


Recommended Posts

Va salut![colegi] Am uitat sa va zic sa fantana de la Polivalenta are becuri colorate in jur,e super a zis Calin,eu nu am vazut-o,dar cred ca mai mergem diseara ca la Dragos tare mult ia placut. Alina eu am facut azi felul 2 tocanita de macaroane cu piept de pui,taiat asa bucatele mici.Am mai facut si salata de vinete cu maioneza.Nici eu nu prea stiu ce sa mai fac.Tot citesc aici pe forum la LA BUCATARIE si tot imi salvez retete in calculator,da' nu mai apuc sa le fac in veci.[:D] Sincer nu-mi place la bucatarie,altceva orice,dar nu bucatarie.Nu avem ce face,mai trebuie sa si mancam![yum] Maine fac si eu mazare cu chiftelute,am cumparat azi mazare. I-a placut la Dragos in Billa? noi cand mergeam cu Dragos cand era mic asa atent se uita peste tot,in sus,pe rafturi,vedea ca sunt multe lucruri si mai ales ca sunt colorate. Clau,asa era si Dragos,dadea din maini si din picioare tot timpul si cand sugea dadea din picioare.Mi-a zis cineva ca de ce nu-l leg ca se oboseste.I-am zis ca sa se oboseasca ca doar se opreste,dar nici vorba de oboseala. Ioana tu esti in concediu medical? Mai bucura-te si tu de clipele de liniste ce le mai ai. Oare pe unde o fi Anto ca nu mai apare?,dar celelalte fete? Li nici tu nu ai semnat condica! Pupici![pup] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ceau fetelor, Eu am intrat ieri numai sa vad ce ati scris dar nu am scris pentru ca am fost frinta si seara m-am dus sa am grija de o fetita si am venit de abia la 2 noaptea acasa. Dupa ce am facut curatenie in bucatarie[vase]i-am zis la barbatelul meu ca acuma ma duc pentru citeva "ore" in internet,asa ca acuma am timp sa scriu. AlinaM. ai un fecior tare dragut.De abia astept sa il vad!Si sa stii ca tu faci ce faci(ca am vazut cum ati facut gratar pe disc) si tot imi faci pofta de cartofi prajiti si clisa fripta(fac o mica paranteza,mie imi place clisa numai daca ii facuta scrum ca altfel nu o maninc,dar ce imi place mai mult ii untura care se topeste si pusa pe piine...mmmhhh[pofta][pofta][pofta]!Asta da bunatate).Si cit despre arteziana,chiar ca ii faina. Clau,daca poti fa si tu o poza te rog cu arteziana de la UTA ca tare as dori sa o vad.Bunica-mea sta la UTA in colonie asa ca si eu am crescut in colonie si cind am fost mai maricica ma duceam cu fetele la gen. 21 sa filam baietii!!! Ioana,cum a zis si Clau,bucura-te cind vii la Arad ca niciodata nu strica sa ai o mina de ajutor.Eu nu stiu daca o sa am parte de asa ceva de la soacra-mea.Nu ca nu m-as intelege fain cu ea,dar desi sta la 5 min. de mine,ne vedem din ani in pasti. Alina33 problema cu mincare o am si eu.Nici eu nu stiu ce sa mai fac.Din pacate mie nu imi place mazarea.Eu cred ca o sa fac orez cu dovlecel,morcovi,ceapa un pic usturoiardei si rosii.Toate astea prajite in unt,condimentate si peste pus orezul fiert si se mai pot pune bucati de carne.Iese fain,se face repede si ii bun. Alina M. acuma am vazut ca ai scris.Aproape de odata cu mine. Asa ca strig si eu PREZENT!!!![:)] Va pup si poate intru mai tirziu.[pup][pup][pup] LindaG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor! Alina M, eu de azi sunt in concediu de odihna, iar peste vreo luna intru in cel prenatal(imi iau maximum posibil).Sa stiti ca cu toate ca nu ma simt extraordinar de bine tot timpul(mai am dureri, greturi...ce mai, sunt ca o baba!-si ma si plang ca o baba!), ma bucur enorm de perioada asta.....Clau ai avut dreptate(cred ca tu ai zis.....nu mai stiu: m-am si sclerozat ca o baba[:D]), asta e cea mai frumoasa perioada din viata unei femei... Mai fetelor, cand va aud ca vorbiti de intalnire pe mal cu bebeii....mi se face un dor teribil de Arad, si de mal...de-abia astept sa ajungem si noi pe acolo! Li, ma bucur ca esti bine!M-am tot gandit ieri la tine, oare ce ai patit de nu ai dat nici un semn de viata... De Anto nu stiti nimic? Clau, AlinaM, ziceati de piticii vostri ca toata ziua dau din manute si din piciorute....spuneti-mi va rog, si in burtica erau asa agitati? Alesio e tare cumintel....mi se face dor de el ca nu-l simt prea des....Mai misca el, dar nu ajung sa ma "satur" de lovituri[:D] Pupici, Ioana si Alesio mic(24 sapt si 1 zi) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetele, Ioana chiar acuma am citit ce ai scris,si sa stii ca din pacate nu ma simt bine.Mark are bronsita si cred ca acuma incepe si la mine.Ca noroc la mine nu va fi bronsita ci IACSR ca ai am intotdeauna. Am vrut sa va intreb pe voi,Ioana,Alina M. se gaseste de cumparat stetoscop in Ro, si daca da cam cit costa?Tare mi-as dori sa am unul. Eu ma duc sa ma bag in pat si va mai scriu miine. Va pup si sa dormiti bine.[pup][pup][pup] LindaG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am terminat de calcat si m-am gandit sa mai trec pe-aici inainte de-a merge la culcare. Acuma seara am fost pe mal si apoi la Polivalenta la fantana.E super noaptea cand se vad beculetele colorate.Abia l-am mai putut duce pe Dragos de-acolo.M-am distrat de Dragos pe mal,cand a vazut Muresul zice:"mama,apa mae( apa mare),Dadi baie"(adica ca face Dragos baie,el asa-si zice,Dadi). Ioana,Dragos tot asa jucaus a fost si in burtica.Asa se misca ca mi se deforma burtoiul,se bomba cand intr-o parte,cand in alta.Bine,asta dupa luna a 7-a,vei vedea si tu mai tarziu ca misca mai mult,acum e micut inca.Ce fain de tine ca esti in concediu.Imi pare rau ca nu te simti prea bine.eu nu am avut probleme in timpul sarcinii,nu greata,nu voma,nu dureri de burta,aveam o stare generala foarte buna,am mai scris aici ca eu am mers la lucru pana inainte cu o zi de-a naste. Li,tu vrei doar stetoscop sau si tensiometru? Gasesti in Arad,dar nu stiu la ce pret e.Daca vrei tensiometru gasesti si electronic(e mai simplu de folosit),este un magazin pe str.Cicio Pop daca stii care e,cu tot felul de produse si articole medicale,Tehnico-Medicale se cheama. Ai grija cu raceala! Am uitat sa-ti zic,pozele alea de la Cicir unde facem gratar sa stii ca sunt dedicatie speciala pentru tine,poate-ti mai trece pofta.GLUMESC! Va pup si va doresc noapte buna. alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana si Raul a fost un neastamparat inca din burta...imi tragea niste suturi de nu ma vedeam...crede-ma ca unele erau de-a dreptul dureroase...chiar imi amintesc ca eram in luna 8 si am mers la control si la eco si cat timp am stat acolo intr-una mi se misca burta, ba chiar am stat 30 min la eco ca nu reusea doctorita sa-i prinda piciorusul...cand atingea piciorul cu aparatul Raul si-l tragea si uite asa am stat 30 min ca sa reuseasca sa-i vada piciorusele...radeam cu doctorita de numa numa...ea vorbea cu el, eu la fel, dar pe el nici ca-l interesa[batcap][batcap][batcap]...raul era pozitionat pe partea dreapta si vai de mine ce tare isi scotea funduletul(banuiesc) ca se speria lumea cand ma vedea[bang][bang][bang]...Dar cum ti-am mai spus profita cat poti si ai sa vezi dupa ce nasti ce cu drag iti amintesti de clipele astea...nici eu nu pot spune ca am avut o sarcina problematica...problema mea a fost ca am pus fff mult, iar in ultima luna mi s-au umflat fff tare picioarele si nu aveam cu ce umbla, umblam cu sandalele tata-lui meu care are 40, iar eu am 37...iti dai seama in sandale cand toata lumea umbla in pantofi[alcool][alcool][alcool]Dar a fost frumos!!!! http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Li, ai grija de tine, si sper sa nu te imbolnavesti si tu! AlinaM, Clau, Alesio e tare cumintel....nu ma deranjeaza deloc, iar cand se misca parca ma mangaie...poate mai incolo cand va fi si el mai voinic, va incepe cu tumbele serioase....de-abia astept! Mai fetelor, mi-e un rau de nu mai pot! Dupa ce mananc incepe sa-mi vina mancare cu suc gastric inapoi pe gat(toata ziua, incontinuu), si deja dureaza de vreo sapt, de ma doare gatul si pieptul...am observat ca sunt 2 solutii la problema asta: sa nu mai mananc deloc sau sa mananc intr-una! Asa ca i-am zis la Ovi (ca a mers in oras) sa-mi cumpere fructe(cat de multe) si o sa rontai incontinuu ca un iepure...ca asta-i situatia! In rest suntem bine, Alesio e cumintel ca intotdeauna, a facut niste tumbe dimineata iar acum s-a cumintit iar.... Pupici, Ioana si Alesio mic(24 sapt si 2 zile) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetele, Eu ma simt rau de tot ca tot m-a prins nenorocita asta de raceala,IACRS-ul ca asta am intotdeauna.Imi curge intr-una nasul si ma doare capul de imi vine sa fug in lume.Mark chiar a ris de mine azi dimineata ca mi-a spus ca se uita ieri dupa ce am adormit ca stateam cu gura deschisa.Nici nu-i de mirare ca pe nas nu puteam sa respir. Am o intrebare la voi.Ce metode "babesti" stiti voi pentru raceala ca nu vreau sa i-au medicamente.Aici(in Germania)de cite ori am fost la doctor cu tipul asta de raceala,doctorita mi-a dat asa antibiotice puternice cu toate ca stie ca am probleme cu inima(bicuspidie aortica,nu stiu daca va zice ceva) si de fiecare data mi se facea rau de la inima.Asa ca medicamente nu vreau sa i-au.De tusit nu tusesc. Acuma l-am trimis pe Mark sa-mi ieie ceai pt. raceala cel mai bine ceai de tei numai din pacate aici gasesti mai rar ceai de tei.Sa vad ce o sa gaseasca. Alina M. tensiometru electric am acasa,eu vreau doar un stetoscop.Poti te rog sa te uiti la magazinul ala (daca ajungi pe acolo) cit costa unul?Acuma tare m-a apucat ca vreau sa am unul acasa.Nu ma intrebati de ce ca nici eu nu stiu sigur[:-)))][:-)))][:-)))]!Sigurat raceala ii de vina. Ioana sper sa iti treaca repede starea asta pe care o ai. Va pup si mai intru mai incolo.[pup] LindaG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...