Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Arad...?!(10)


Recommended Posts

Acum am intrat si noi in casa,am fost la plimbare si la joaca.Eu sunt super obosita cand ies cu Dragos afara,trebuie sa fiu tot "cu ochii-n patru" sa-l urmaresc ca nu sta o clipa.Azi a fost randul meu sa stau cu el afara ca nu a venit Calin inca. Li imi pare rau de tine ca esti racita,bea mult ceai cu lamaie si miere,dar multa miere sa fie gros ceaiul,e foarte sanatos.Calin nu ia medicamente cand e racit,doar asa se trateaza. Ioana mananca multe fructe daca zici ca ti-e bine de la ele,cred ca ajuta si la starea de rau care o ai.Eu mancam foarte multe mere cand am fost gravida,enorm de multe. Mai citesc putin pe-aici si revin mai tarziu. Pupici! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
HEHEHEHE fetelor ce cumintele ati vost azi!!! Eu azi am fost putin prin magazine, pe aici prin Vlaicu...Doamne dar ce cald a fost...iar dupa-amiaza am fost putin cu Raul pe afara... Abia acum m-a lasat Claudiu sa intru pe net ca a avut treaba la calculator [bang][bang][bang]... Oare ce o fi cu Anto?? Pe unde umbla? N-a intrat toata saptamana...[?][?][?] Alina lasa ca nu-ti pierzi conditia fizica [:-)))][:-)))][:-)))] Ioana eu am mancat ffff mult portocale...in fiecare zi cam un kg jumate...au dat faliment ai mei...iar acum nu mi le mai trebe nici sa le vad[batcap] [batcap] Li iti doresc insanatosire grabnica!!! Maine sper ca imi va da voie Claudiu sa intru si sa stau mai mult...ca de la ora asta mi se inchid ochii si abia mai vad tastele [alcool][help][alcool] Va pupitez!!! http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetele, Eu ma simt ca un pui in buda(scuzati-mi expresia).Ma doare tot ce ma poate durea.Dupa ce ca mai toata ziua mi-a fost infundata urechea,acuma a inceput sa ma doara si pielea si pe linga aia burta si spatele,jos.Acuma am vazut ca am trecut la 38 febra asa ca o tin tot in ceaiuri cu miere si lamiie.Sper ca miine sa imi mearga mai bine. Mersi pt.sfaturi si pt. urari. Va pup mult de tot.[pup] LindaG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Li, sper sa te faci bine cat mai repede...:(...sa ne spui cum te mai simti. Fetelor, nu stiu ce sa ma fac, ca nu mi-e bine de la nimic! Am incercat si cu fructe, si toate imi vin inapoi...Azi nu am mancat nimic, numai am baut o cana de lapte, sa vad cum e ....pana si asta imi vine inapoi!Ieri m-a durut pieptul de imi venea sa plang... Alesio e bine, nu are probleme, azi dimineata era foarte vioi....mi-a tras niste suturi de vedeam cum sare tricoul de pe burtica[:D]...ne-am distrat de el si eu si Ovi....asa e de bine cand il simt ca misca....:) Voi ce mai faceti?Iesiti la plimbare pe mal cu piticii in week-end? Cum e timpul in Arad? Ce mai stiti de Anto?Oare e bine, ca nu a mai intrat de tare mult timp..... Pupici, Ioana si Alesio mic(24 sapt si 3 zile) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor.Eu ma "chinui" pe la bucatarie si ma mai streseaza si Dragos pe-aici.Sunt foarte bucuroasa ca Dragos incepe sa-mi spuna cand face kk,nu vrea la olita numai la WC[consti](i-am luat capac de-ala mic care se pune peste).Il mai las si fara pampers doar,doar scapam de el cumva.Femeia cu care sta tot il pune pe olita,pe WC de multe ori pe zi,eu nu prea l-am stresat pana acum,dar trebuie ca avem peste 2 ani![copil][^] Acum ma duc sa-i fac baie[baie] si sa-l culc ca apoi eu merg sa-mi faca manichiura si pedichiura,am programare la 14,30.Dupa-masa,bineinteles,mergem la Cicir sa facem gratar.Cred ca va stresez deja cu grataru',da' ma iertati voi,nu-i asa?![:D][iartama][iartama] Va trimit si voua,ziceti-mi adresa!!!!!![bonjovi] Ce fain e timpul,sper sa nu ploua dupa-masa,ca mai nou asa se intampla. Ioana,daca mananci biscuiti sa stiksuri nu crezi ca ti-ar face bine? Eu nu am avut deloc arsuri cand am fost gravida,dar ma gandesc ca sunt bune astea.Pupici! Clau ce ai mai vazut fain prin magazine,ai fost si la Inter Q? Aseara si eu la ora 0 am intrat pe net sa citesc mai mult si am stat pana la 2,dar mi-a fost un somn ca aproape dormeam. Va pup si va scriu diseara cum a fost la Cicir,poate mai facem ceva poze. Va doresc sambata si duminica placuta.[dual][grup] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetele, Eu ma simt o idee mai bine pt. ca am luat azi o jumatate de paracetamol ca m-am speriat cind am vazut aseara ca ma facut febra.Totusi am putut toata noaptea sa dorm si am putut respira pe nas.De abia la 2 dupa-masa m-am trezit.Durerea de cap persista si azi am inceput si sa tusesc un pic.Sper sa treaca in citeva zile.Oricum atita ceai cit am baut de ieri incoace,nu am mai baut de mult. Ioana,imi pare rau ca nu te simti mai bine dar incearca cu stiksuri,poate te ajuta. Clau,la magazinul Inter Q de care tot vorbiti voi,ce se gaseste si unde ii?Are si o adresa de internet? Cum ii vremea la Arad?Ieri aici a plouat dar nu cred ca e frig afara.Eu una astazi nu am iesit afara,am stat in pat.[cool] Acuma va las,ca imi face Mark spaghete cu usturoi(asa sa put bine ca si asa nu trebuie sa ma duc niciunde). Mai intru eu mai tirziu.Va pup.[pup][pup][pup] P.S. Am uitat sa va spun ca o prietena de a mea pe care am cunoscut-o tot aici in forum mi-a zis ca exista aici in Stuttgart un magazin cu produse romanesti.Nici nu va puteti inchipui ce bucuroasa sunt.Mark a zis ca atunci cind ma fac bine mergem acolo sa cumparam pt. mine castraveti acri facuti ca la Piata Mica mmmhhhh... si pt. el carne de mici.Asa ca trebuie repede sa ma fac bine[:)][:)]. LindaG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va scriu eu mesagerul lui ANTO la ea iara sa stricat calculatorul si abia saptimana viitoare vine cineva sa se uite,va transmite salutari si sa aveti grija de voi si de [copil].Toate cele bune de aici din Austria. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TORIA, multam fain...deja imi faceam probleme ca nu mai intra Anto!!! Daca mai vorbesti cu ea sa-i transmiti salutari din partea mea!!! Fetelor nu pot sta sa va scriu prea multe ca astept sa vina niste prieteni la noi in vizita si sunt foarte ocupata si agitata sa pregatesc ceva bun...nu stiu ce[alcool][alcool][alcool] Am intrat doar sa va dau un link unde putei vedea albumul bebelusilor din martie aprilie...e inca in lucru...dar trebuie sa va impartasesc si voua bucuria mea...[flo][flo][flo] http://www.bebelusi.home.ro/index.htm Va pup si sper sa intru la noapte!!![pup][pup][pup] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, avem poze noi!!!!!!!!!Nu le-am pus inca in ordine ca nu am avut timp.Daci trebuie sa isi termine lucrarea de diploma asa ca timpul meu la calculator s-a limitat drastic.Dar oricum voi le stiti pe cele vechi iar cele noi sunt la diverse. Nu stiu ce s-a intimplat cu mine ca dupa 5 minute de supt Dragos face niste crize de nu-l pot linisti.Iar daca ma mulg nu mai curge nici 20 ml.Si de vreo saptamina i-am dat la fiecare masa sa suga doar doar mi-o spori lactatia.Sunt cam necajita nu cumva sa nu mai produc lapte.Asa ca imi pun ceasul la 5 sa sune sa ma mulg sa vad cit mai scot. Azi am fost la plimbare mai mult timp si tare ne=a placut. Pufy si Dragos a fost tare jimnast in burtica si acum e la fel.Vad ca e si vorbaret.Daci il aude si noaptea cind doarme ca se cearta cu iepurasii[:D] Nici eu nu am avut arsuri decit daca mincam cartofi prajiti si ma intindeam in pat.Asa ca am evitat miscarea asta.Vorba alinei poate te ajuta covrigeii.Pe mine m-au ajutat contra greturilor. Linda sper sa te faci bine! Clau, cine a facut pagina cu bebelusi? Alina ce fain cum vorbeste Dragos!E un scump. A venit maica-mea si sunt asa bucuroasa!Sta la sora-mea si de saptamina viitoare nu prea o sa stau pe-acasa decit seara cind vine Daci sa ne ia.Asa ca o sa bintuim prin oras si o sa scap de facut mincare!!!!![papica] Va pupam! Alina si bebe Dragos http://www.inarad.ro/dragos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am aparut si noi de la Cicir,de vreo jumate de ora.A fost super,am stat afara tot timpul,a fost cald.Pe Dragos l-am lasat descult pe iarba si sa nu va spun ce incantat a fost! Am facut pulpe pe gratar bineinteles.Ce fain e sa stai la casa sa ai curte mare cu gazon! Clau imi place foarte mult site vostru(a bb-ilor din Martie-aprilie).Cine l-a facut,cineva dintre voi? Sa stii ca mi-am copiat povestioarele de-acolo sa i le citesc lui Dragos ca eu le-am cam uitat!!!! Alina sa stii ca si Dragos facea asa crize cand sugea si nu stiam ce se intampla,pana la urma am aflat,el saracu' se chinuia sa suga,tragea de sfarc de numa' si nu venea lapte.Asa a inceput completarea cu lapte praf.Il puneam foarte des la san,dar degeaba. Probabil ca nu vine lapte si nu se satura nici Dragos al tau. Pupici! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...