Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Arad...?!(10)


Recommended Posts

Ceau fetelor, apuc si eu sa intru scurt, Vanessa a adormit acum 20 min. si eu sint k.o. @AlinaM. Ce fain ca puteti asa des sa mincati tot felul de bunatati. Si noi mai facem din cind in cind grill acasa pe balcon, dar tot nu e asa bun ca pe carbuni la iarba verde. Ai scris ca ai fost in Cicir... Cunosti cumva pe o fata, Corina Muresan? Cred ca sta(statea?) la nr. 80. Mi-a fost colega de liceu si prietena foarte buna... din pacate nu mai stiu de mult nimic despre ea. Baiatul ei trebuie sa aiba vreo 10 ani deja... P.S. Pozele sint tare faine! Ce blondut e Dragos tau! @Pufymic Miine(azi) dimineata scriu mai mult. Trebuie sa traduc intii ceva ca am numai pe germana. Pe mine m-au ajutat printre altele. Mincat in cantitati mici dar des, biscuiti, alune, lapte. Ma uit miine dimineata ce mi-am mai notat eu cind am fost gravida... @Alina33 Am vazut pozele... E atit de dulce Dragos de numa! Seamana pe Dacian sau ma insel? [:)] La noi, fiecare zice altceva despre Vanessa [:D] Ba ca pe mine seamana, ba pe Roland, ba pe bunicu lui Roland, ba pe socru meu???!!!??? (cred ca unii sint picati in cap, chiar ca nu seamana de loc cu el!!!) De fapt, ea seamana cu mine. Cel mai bine se vede pe pozele unde am fost eu mica! [:D] Ai probleme cu Dragos la supt numai seara, sau si peste zi? Daca spre seara, poate e obosit si nu mai are rabdare sa suga. Daca are scutecul la fel de ud ca inainte si ea in greutate, nu mi-as face probleme (undeva, cred ca in penultimul meu raspuns, am scris cam cit trebue sa ia bebelasi in greutate pe saptamina). Incerca sa te relaxezi putin, nu te necaji daca nu poti mulge asa mult. Niciodata nu vei reusi sa mulgi asa mult cit trage(bea) el. Si Vanessa a mai facut figuri din astea dar eu nu mi-am batut asa de mult capul fiindca lua pe mai departe frumos in greutate si scutecul era ntotdeauna ud. Dupa citeva zile apoi s-a potolit... Ai incercat sa bei ceai de anason? Nu e grozav la gust, dar se zice ca ajuta tare bine. Eu am baut in prima luna cam 2-3 cani pe zi, apoi cam o cana pe zi... pina mi-a iesit pe nas [:D] si nu am mai putut nici sa-l miros... [:D] Nici acum nu pot sa-l vad sau miros... Fetelor, eu va pup si ma duc sa ma bag in pat. P.S. Miine pun si pozele de la castel in net, ca altfel ma maninca sora-mea [:D] Claudia & Vanessa(*21.7.02) [img]http://www.forendienst.de/board_files/13104/user_avatar/104361.jpg[/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ceau Claudaik.[dual] Nu o cunosc pe Corina Muresan din Cicir,acolo sunt multi cu numele Muresan,chiar si pe prietena mea asa o cheama dupa casatorie.Ea este din Mandruloc,sotul ei este din Cicir,au stat in Arad si de vre-un an s-au mutat la Cicir,deci de-atunci mergem noi pe-acolo. Asteptam sa ne pui poze.Pupici la Vanessa![:X] Pupici fetelor si noapte buna![pup][:X][pup][:X][pup][:X] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Li cum te mai simti?Ti-a trecut raceala? Claudelu, am vazut albumul cu bebeii din martie-aprilie....e foarte fain!Cine il face?Tu? Alina33, e tare scumpic Dragos tau!Cum mai e cu alaptatul?Care era problema de facea figuri la san? Claudiak, AlinaM, nu stiu ce sa mai fac ca nu-mi trece raul asta! De mancat mananc cum trebuie, adica putin si des, nu ma culc in pat dupa ce mananc, rontai biscuiti(sarati sau dulci, dar din aia mai tari) toata ziua...fructele nu ma prea ajuta nici ele.Am incercat si cu lapte, dar pana si laptele gol imi vine inapoi. Chestia e ca nu am arsuri, ci mancarea imi vine inapoi si imi sta in gat(acid gastric prea putin), si nici nu pot respira bine de la senzatia aia de nod in gat! Daca vad ca nu ma simt mai bine ma duc la medic in cateva zile...eu tot mai sper sa-mi treaca.... Alesio e un scumpic, ieri si azi a fost tare miscaret, si aseara am stat o gramada de vreme cu Ovi si l-am pandit cum se misca....era ca un iepuras, asa sarea prin burtica[:D]! Si azi e tare vioi...:)si ce ma bucur ca il simt....:) Ma bucur ca Anto e bine! Pupici, Ioana si Alesio mic(24 sapt si 4 zile) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetele, Eu ma simt asa si asa adica ma mai doare capul un pic si nasul nu mai curge asa de rau deci pot respira deja pe nas.Sper ca pina miercuri sa imi treaca ca atunci iarasi trebuie sa am grija de o fetita. Ioana,imi pare rau ca tot iti mai vine mincarea inapoi.Poate iti trece in citeva zile.Pupic la Alesio. Alina M. ma bucur ca a fost fain la Cicir.Eu cind ma duc in Ro. vreau sa merg la Moneasa ca nu am mai fost din 98 cred.M-as duce sa stau la sfirsit de saptamina. Clau,chiar ca ii fain albumul bb-ilor.Dar tot nu ne-ai spus inca cine il face. Alina 33 ii tare dulce Dragos.Sper sa ne vedem cind vin in Ro. Anto ma bucur ca ii bine.Sper sa se rezolve problemele cu calculatorul. Va pup,merg sa imi fac papica(papanasi cu brinza).[pup] LindaG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor.[dual] Li ma bucur ca esti mai bine,las' ca te refaci tu pana miercuri. La Moneasa ii foarte fain,am zis si noi ca vom merge la un sfarsit de saptamana,dar sa vedem cum e vremea ca dimineata e cald si bine iar dupa-masa ploua.Acolo oricum e mai rece ca in Arad. [zid] Ioana imi pare rau ca nu te simti mai bine,totusi va trebui sa mergi la medic sa vezi ce zice,doar nu poti s-o tii tot asa.[:(][:X] Alina sunt foarte fain pozele cu Dragos,n-am reusit sa le vad pe toate ca sunt multe,dar ma uit imediat.Se vede ca a crescut mult si e dolofanel si el.[copil][cool] Clau tu pe unde ai disparut? [fuga] Mai da un semn de viata![hopsieu] Ma duc sa fac un dus si sa-l pun pe Dragos la culcare.Eu mai citesc pe-aici ca "nu ma culc asa repede",mai am pana la ora 0-1.[:)] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] AM aparut si eu in sfarsit!!! Sunt franta de oboseala...azi noapte am petrecut...au fost prietenii nostri la noi si cand ne-am uitat la ceas era 04.00[bang][bang][bang]...nici nu stim cum a trecut timpul, o barfa, un vin , un suc si o bere [alcool][bere][berica][cafea][jamaica][pahar][papica][pepsi]si uite asa s-a facut dimineata pe noi ...si [bis] Raul a dormit toata noaptea, de la 22.00 pana la 07.00..nu mi-a venit sa cred [bis]... Albumul a fost ideea mea si a altei mamici de la noi, dar albumul in sine este realizat de sotul unei alte mamici...v-am lamurit??? Abia astept sa fie gata...nu mai am rabdare!!!![majoreta][majoreta][majoreta] Alina33 trimite si tu poze cu Dragos, ca sunteti trecuti pe lista...trimite-le la bebelusi@home.ro ....vezi ca la Vreau si eu este un formular in care scrie tot ce trebuie sa faci!!![pup][pup] Mai fetelor voi ce ziceti de vremea asta???Eu m-am saturat...VREAU VARA!!!![inec][beach] Gata, va mai scriu si maine ca acum nu mai vad bine tastele de somn!!! http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

@Pufymic Am tradus acum repede, Vanessa sta in brate la mine... Impotriva acidului ajuta: Sa bei jumate suc de lamiie, jumate apa. Sa dormi cu capul mai suss a nu poata urca acidul dein stomac Sa maninci mai des, in cantitati mai mici Sa eviti grasimile Sa renunti (pe cit posibil :) ) la dulciuri cafea, ceai negru si sucuri de fructe (citrice) Sa bei inainte de mincare 2 inhitituri de apa calduta Sa maninci 3-4 alune sau migdale, pe care le-ai mestecat bine inainte Sa mesteci o jumate de cartof fiert sau crus pina simti un gust mai dulce in gura. Acesta neutralizeaza acidul O lingurita de mustar dupa masa. Se pare ca e foarte bun, desi nimeni nu stie de ce :) Ar mai fi acupresura (scuze dar pt. Asta imi trebuie mai mult timp sa traduc, nu vreau sa traduc gresit) Sa rontai guma cu aroma de menta Bicarbonat (cred ca stins cu lamiie?) Papaya sau mere dulci Sucul de la un cartof crud Ar mai fi produse homepatice (globuli sau praf). Nu stiu cit sint de cunoscute in Romania... Daca vrei le copiez si pe alea @Caudelu E tare dulce pagina cu bebelasii @Alina M Corina e din Vladimirescu, sotul ei cred ca din Mindruloc. Stau intr-o asa cu etaj, la nr. 80, impreuna cu fratele lui (cred) V-am pupat, ma duc s-o bag pe Vanessa in pat Claudia & Vanessa(*21.7.02) [img]http://www.forendienst.de/board_files/13104/user_avatar/104361.jpg[/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor! Claudiak, multumesc mult pentru ce mi-ai tradus. O sa tin cont de sfaturi....oricum deja ma simt mai bine, cred ca isi face efectul Dicarbocalmul. Tot mai am senzatia aia nasoala de nod in gat dar nu mai e asa rau ca acum cateva zile. Chestia cu apa calduta inainte de masa si cu mustarul dupa masa nu le stiam. Mersi mult inca o data[dual] si daca mai e cazul o sa mai apelez la voi!Imi sunteti de un real folos![dual]la toate mamicile! Li, cum esti?Ti-a trecut raceala? Daca nu , sigur iti trece pana miercuri si o sa poti avea grija de fetita:) Alina M , Clau , ma bucur ca v-ati distrat in week-end! Ce mai stiti de Magda? E bine?Ati mai vorbit cu ea? Oare pe unde au disparut restul fetelor mai noi(Linda, Dialu, Gabriela)?? Ma duc si eu acum sa fac ceva de mancare pe cand vine Ovi de la examen( macar o data in toata sarcina sa fiu si eu o sotie model[:D]!).... Alesio e tare lenes azi....mi-a tras niste suturi dimineata si acum s-a linistit:) e tare cumintel! Hai ca va las! Pupici, Ioana si Alesio mic(24 sapt si 5 zile) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetele, Eu am trecut in ultima faza a racelii si anume:tusitul.De azi dimineata a inceput si ma tine incontinuu asa sa nu zic si eu ca nu am tusit(ca Mark saracul toata saptamina trecuta tot in tusit a tinut-o). Ioana ma bucur ca te simti un pic mai bine. Eu mai intru mai incolo,ma duc sa fac un pic curat in bucatarie[vase]. Va pup.[pup] P.S. Si pe bune ca o maninc pe sora-mea cu fulgi cu tot daca nu pune pozele de la castel![pup] LindaG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...