Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Arad...?!(10)


Recommended Posts

Ceau fetele, Pe unde umblati? Nu mai povestiti nimic? Eu ma simt parca o idee mai bine desi azi dimineata m-am trezit la 8:30 ca nu puteam respira si tot trebuia sa tusesc asa ca m-am dus si am baut un pic de cola si dupa aia m-am bagat iar in pat si cindva am adormit iar si m-am trezit la...12.In ultima vreme m-am trezit tot pe la 10-10:30 de aia 12 a fost un pic cam mult. Azi am fost iarasi harnicuta,am strins rufele ce le-am spalat ieri si am spalat iarasi altele,ce am mai avut si tot ma gindesc sa mai spal sau nu(afara ii inca relativ frumos),dar cred ca o las pe alta zi. Eu ma duc sa-mi fac ceva de papica ca incepe sa imi fie foame si mai intru mai incolo cind mi stomacelul plin. Va pup[pup] LindaG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Claudelu
Alina M am o intrebare pentru tine, poate ma poti ajuta....noi facem vaccinul de 2 luni in data de 25 si mi-a spus pediatra ca pot sa-i incep sa-i dau calciu, dar nu mi-a spus ce fel de calciu, cum sa-l administrez, in ce cantitate...tu cum ai procedat cu Dragos al tau??? Eu cred ca am sa o manc pe pediatra mea, o mare tampita...eu de obicei merg sau il chem pe Geanta, dar acum nu stiu ce sa fac...Poate ma ajuti tu!!! [pup][pup][pup] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Clau eu i-am dat la Dragos,Calciu sirop(cutia e albastra si eticheta de pe sticluta)de 3 ori pe zi cate 5 ml.Se da 10 zile pe luna.Apoi la 4,6,9,12 luni.Eu asa i-am dat,plus Vigantol 2 pic.pe zi,apoi 4 picaturi de la 4 luni.Normal trebuie sa ti-l scrie gratuit pe reteta doctorita,de ce sa ti-l cumperi tu?!,nu e ieftin,e peste 100.000 lei sticluta.Sa stii ca si eu am cumparat multe medicamente pe bani(fara reteta)ca atunci nu aveau fonduri pt.medicamente.Acum iti spun sigur ca se poate scrie medicamente compensate si gratuit. Va pup pe toate fetele si va scriu mai tarziu ca astept pe cineva acum. alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu! Va salut! Claudaik si Li,am vazut pozele,sunt foarte fain.[bis] Ioana chiar azi m-am "agitat"[toanerele si eu din cauza ca cei din Politie,Justitie...si nu mai stiu care,primesc medicamentele gratuit,le deconteaza casa lor de asigurari.Chiar azi a venit o pacienta,i-am facut reteta simpla,isi cumpara medicamentele din farmacie si apoi i de deconteaza reteta.Noi abia primim compensat si gratuit la copii. In ceea ce priveste spaga cred ca la noi in Ro nu se va renunta niciodata la ea,din pacate.[:(] Clau,eu cand merg la Billa de multe ori imi fac listuta cu ce imi trebuie sa cumpar.Cand e aproape plin cosul,Calin imi zice :"vezi ca ti-e plin cosul si inca nu ai luat nimic din ce scrie pe listuta"!!! Cand sunt acolo "imi trebuie si ce nu-mi trebuie".[zid] Cred ca gasesti pantalonasi pt.Raul la Regalo sau Dominick,la un pret mai "piperat" bineinteles",dar sa stii ca sunt de calitate. Oricum gasesti sub 400.000 lei. Eu am cumparat de la Dominick o rochita pentru fetita prietenilor nostri de la Cicir cand a implinit 1 an,a costat 495.000 lei,dar a fost super.Bine,am avut niste obligatii fata de ei si trebuia sa ma revansez si eu mai "substantial".[^] Ma duc sa-l potolesc pe Dragos ca urla dupa mine,cred ca s-a terminat prima sticla de lapte,seara portia e de 2 sticle.[alcool] Va pup si va doresc noapte buna.[dual] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot gandesc ca "o bat" pe pediatra mea...asa tare m-am infuriat acum...Alina, ea niciodata nu are fonduri...crede-ma ca toate medicamentele le-am luat pe bani...iar m-am infuriat [haibat][starwars][soc]...daca merg maine la ea nu am sa ma pot abtine sa nu-i spun cateva...[alcool][alcool][alcool][alcool] Claudia si Li sunt foarte faine pozele!!! E o scumpa Vanesa![pup][pup][pup] Eu azi am fost mare vagaboanda...am fost cu Raul de pe la 11 pana pe la 21.00 pe afara, binenteles am urcat sus doar sa mancam si sa il schimb...asa de tare m-am bronzat, dar numai ca tractoritii, pe maini, fata si gat...Raul al meu a cuma a cazut la datorie dupa o baie si o masa copioasa, asa ca nu pierd nici eu vremea si ma "arunc" si eu in pat...[bis][bis][bis]...Vreau sa profit de vremea asta faina, ca am auzit ca se va strica din nou vremea[:(!][:(!] Alina multam fain de sfaturi...mie abia acum mi-a spus sa-i dau calciu...sper sa nu fie vreo problema [bruta] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit numai sa va salut si sa va doresc o zi buna si multa sanatate si fericire. Nu sunt activa aici ca nu ma prea regasec in discutziile voastre (eu aici departe si voi in Arad)... poate ca daca mai am nevoie de ajutor cu ceva ma vetzi ajuta, intre timp numai sanatate si fericire la toata lumea. Gabbriela [flo] & Julian [bibe] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos"]web[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetele! ce mai faceti?Eu sunt in trecere pe aici(DC) ca acum Ovi e sef pe calculator[:D](cu lucrarea de diploma)! Noi suntem bine, numai ce am pus la foc mancarica de fasole verde...miammm Alesio e un scumpic , se mai bataie si el cand si cand, dar e tare finut...seara se agita mai tare, in rest e calm.....ca tata-sau[:D]! Pupici, Ioana si Alesio mic(25 sapt) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabbriela te salut[hia] si eu si poti apela oricand la noi cu incredere. Pupici pt.Julian![dual] Ioana,si eu am facut fasole verde ieri si mai am si azi,am mancat bineeeeeeeeeee.[pofta] Clau nu-ti fa probleme ca nu i-ai dat Calciu pana acum,2 luni sau 2 luni si ceva tot acolo e.Ai fost la doctorita? Sper ca nu ai luat-o la bataie prea tare![haibat][:D] Nu stiu de ce nu te-a chemat la vaccin la sfarsitul lui iunie?! Se face vaccinurile la 2 luni,dar se poate face incepand de la 6 saptamani daca asa se potriveste campania de vaccinare(depinde cand e nascut),acuma il face aproape la 3 luni.Dragos e nascut in 11 aprilie si i-a facut vaccinul la sfarsitul lunii mai,deci avea 6 saptamani.In fine,fiecare face cum crede. Va pup si mai intru azi pe forum![pup] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Gabriela poti apela cu incredere la noi[iepu] Alina n-am fost la doctor, dar o astept de la 12 pe asistenta sa vina la noi...s-a oferit sa vina acasa, sa-l vada...daca nu vine atunci sigur merg si fac urat[haibat][}:)][drac][blabla]...pai ma tine in casa cu Raul...cand a fost mai frumos n-am iesit, acum bate tare rau vantul si uite asa nu am iesit azi defel afara...stam doar pe balcon dar nu-i acelasi lucru, lui Raul ii place in carucior, ca acolo e leganat[bang][bang][bang] Alina lui Raul i se vad dintisorii, dar se vad foarte bine, gingiile sunt putin umflate si e tot timpul cu degetele in gurita(nu mai vrea suzeta)...oare dau dintii semne ca vor afara??? Am auzit ca sunt coilasi carora le ies repede dintii [help][help][help]Lui dragos cand i-au iesit??? Ce facem fetelor ne intalnim pe mal intr-o duminica????[grup] Voi iar incepeti cu mancarurile, acum cand eu sunt la cura???[pofta] Pusilici voua!!![pup][pup][pup]http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Claudelu Alina lui Raul i se vad dintisorii, dar se vad foarte bine, gingiile sunt putin umflate si e tot timpul cu degetele in gurita(nu mai vrea suzeta)...oare dau dintii semne ca vor afara??? Am auzit ca sunt coilasi carora le ies repede dintii [help][help][help]Lui dragos cand i-au iesit??? Pusilici voua!!![pup][pup][pup][/teal][/b][/font=Comic Sans MS]http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Clau,la Dragos i-a iesit primul dinte la 11 luni jumate.Sa stii ca si Dragos era tot timpul cu pumnul in gurita,credeam ca-i ies dintii,dar se formeaza mugurii dentari si se poate sa-l manance gingia.Posibil sa iasa dintii si mai repede. Vai,fetelor ce rau mi-a fost acuma seara,am facut o criza de fiere de toata frumusetea,dar mi-am revenit dupa ce am [vom],acuma ma simt bine.Eu [vom]foarte rar,o data la 2-3 ani sau mai rar.Ma durea si capul groaznic si nu puteam sta in picioare,doar culcata. Merg la culcare ca abia l-am culcat si pe Dragos. Va pup si mai vorbim maine.[pup] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alina morostes Vai,fetelor ce rau mi-a fost acuma seara,am facut o criza de fiere de toata frumusetea,dar mi-am revenit dupa ce am ,acuma ma simt bine.Eu foarte rar,o data la 2-3 ani sau mai rar.Ma durea si capul groaznic si nu puteam sta in picioare,doar culcata
Imi pare rau pentru tine!!! Si eu foarte rar [vom]... Asa a fost asistenta pana la urma...bine ca a venit ca altfel, pe bune, eram pronita pe [blabla][}:)]!!! De maine dimineata incep sa-i dau calciu...va dati seama ca si asistenta se tot gandea de ce oare m-au programat asa e tarziu la vaccin [bang][bang][bang]Eu nu mai inteleg nimic si singurul lucru care ma deranjeaza e ca unii oamenii nu si-au ales bine meseria, o fac , cred, doar de dragul banilor[alcool][alcool][alcool] Mai dar ce naiba e cu vremea asta...cica vom avea doar vreo 4-5 saptamani de vara si alea nu una dupa alta...asa a anuntat la Pro TV...[bruta] Oare si-a reparat Anto calculiciul??? Tare mi-e dor si de ea si de Magda!!! Apropo Alina M ai mai vorbit cu Cristina??? Ioana cum te mai simti, mai ti-e rau? Li, ma tot uit pe poze si nu stiu de unde te stiu? Unde zici ca ai stat in Arad? Cumva in Micalaca? Cunosti pe unu Alin Ungurean?Poate de acolo te stiu! Si tie multa sanatate! Alina33 ce mai faceti voi? Profiti de ocazie ca e mama ta in Arad?? Acum va las ca-mi "pica ochii in gura"....vorba lui Clau!!! [pup][:X][pup][:X][pup] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...