Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ian-feb 2003 unde sunteti?


Dana_

Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 2 weeks later...
Nicoleta si al meu David e slabut desi mananca binisor zic eu...are 12,100 kg (a slabit nitel) si 92 cm... Alina, al tau baiat e foooooarte inalt, eu nu am copii la gradi care sa aiba 1 metru la 3-4 ani! Chiar sunt curioasa si ma intreb cum arata un copilas de 1 m la 2 ani...oricum daca are 17 kg...cred ca destul de bine! Am o fetita la grupa mijlocie care are 5 ani si e foarte inalta, are 1,25 m dar are 53 kg... David vorbeste destul de bine, leaga si cuvinte, cate 2-3, si poti sa te intelegi foarte bine cu el, si merge cu santaju...oricum ne cam joaca pe degete!! Cu wc ne chinuim deocamdata cu kaka, nu prea spune dar il vad inainte sa faca si il pun pe wc, si ii place,e mandru daca face la wc, dar uita sa spuna de cele mai multe ori. la toamna mergem si noi la gradinita... si cam asta... cam liniste pe aici "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/289930873SPfXnq"]David la 2 ani si petrecerea [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Da, Sanzi, este muuulta liniste aici. Asa ca eu, cand vad ca nu scrie nimeni la bebelusi de ian-febr 2003, mai trag cu ochiul pe la cei din 2002 care vad ca te-au adoptat fara probleme. Asta este, mamicile de aici sunt probabil ocupate. Insa tot sper ca intr-o zi... Stefanelul meu merge la cresa de la inceputul anului, el a inceput sa cante, de cateva zile ma delecteaza cu " E jiua ta, mico", "Musiani taiasca!", "Bate vantu' shujele" si "Oac, oac, dilidilidac" si alte minunatii de pe Cutiute. Imi spune "Ma shupal pe tine", "Am teaba", "Nu veau" si incepe sa lege destule propozitii ceea ce mie imi place nespus. Cam atat, ar mai fi ca au inceput sa il atraga carticelele cu povesti, cele de la Teora, povestite pe scurt si frumos colorate. Sper sa mai aflam si de la alte mamici cate ceva. Pana atunci, numai bine. Nicoleta si Stefanel-nazdravanel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta de la cresa a invatat cantecelele? David inca nu retine o poezie sau cantec decat daca ii suflu eu, isi aduce aminte de urmatorul cuvant dar nu mai mult!!! si asculta si el cutiutele toata ziua!!! "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/289930873SPfXnq"]David la 2 ani si petrecerea [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanziana, sa nu-ti inchipui ca le stie pe de rost, stie mare parte din ele si ii mai suflu si eu. Insa sunt sigura ca le-ar canta cu copiii daca ar avea ocazia. Stie mult mai multe decat stiu eu ca stie si uneori ma uimeste cu ce imi spune. Azi dupa ce i-am facut baiata de seara imi tot spunea sa ii dau pasta de dinti, desi mai avea una in mana. Si spunea "Da-i pasta!", "Aduce pasta!", "Da-i pasta!"... "Eu cu cine bobesc?". M-am cocosat efectiv de ras, mai ales ca avea o mutrita suparata si serioasa cand o spunea. Apoi ii tot spuneam sa vorbeasca la telefon cu cineva, il indemnam "Vorbeste, mami!", "Vorbeste!", dupa care mi-a luat telefonul din mana si imi spunea el mie "Bobeste!" "Bobeste a liba ta!" (daca stii, din reclama de la Kraks- "Vorbeste pe limba ta!"). Nostimi tare la varsta asta. Oare ce ne mai asteapta? Nicoleta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HAi ca mi-a placut "eu cu cine vorbesc?" [bis] Si DAvid spune uneori cuvinte pe care nu stiu de unde le-a invatat, de ex ieri am fost la o plimbarica pe malul marii si ne-a prins un vant si un ger si el spune "inghetat, mami" si in seara asta dupa ce l-am spalat mi-a spus "sterge-ma"! Pana acum nu folosea pers I, vorbeste despre el fie cu "DAvid face" fie cu "tu face..." iar "mama mea" este "mama ta" Acum cred ca a racit un pic, ca ii cam curge nasucul dupa experienta de ieri cu malul marii...si io mama inconstienta, cautam aerosoli!!! "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/289930873SPfXnq"]David la 2 ani si petrecerea [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut. Sa-ti mai spun, Sanzi, ca Stefan este primul dintre noi, eu , sotul si el, care saluta cand intram intr-o incapere "Jiua!", ca spune "Scuje!" daca te loveste din greseala sau daca da ceva pe jos, ca spune "Mim!"-Multumim soferului de taxi si "Potiti nenea", cand ii dau eu banii, ca tipa inainte sau dupa ce face caca "Olisa! Spune: olisa!". Ca azi a luat o matura mult mai inalta decat el si farasul si le folosea simultan, spunand "Face cuiat!" si altele, isi canta uneori la culcare "Nani, nani, puiu mamii" si, mai nou, canta un cantecel cu melcul si furnica si inca unul pe care nu-l pot descifra nicicum. Ii place sa tipe, dupa care spune "A tipat!", spune "Doi, sari!", si sare (de la cresa si asta), are preferinte la dusul l culcare, adoarme fie cu ursuletii (5), fie cu cartile de povesti (12), fie cu dinozaurii (2), fie cu casuta... Cam atat, a avut si el un inceput de bronsiolita, l-am tratat cu diverse, trecuse, joi era ca nou, a mers iar la cresa. Sambata l-am scos la plimbare si m-a tinut afara o ora si jumatate si acum a reinceput o tuse usoara, am inceput sa-i dau siropel si oricum mai avea ceva tratament. Sper sa scapam repede de iarna, la Bv a nins de dimineata si m-am saturat. La voi a venit primavara? Numai bine. Nicoleta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi se parea ca a venit, a fost cald si frumos, am facut o plimbare lunga, da acum seara a venit un vant cu o ploaie de duduie casa!!!! si se aude vantul parca e furtuna!!! "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/289930873SPfXnq"]David la 2 ani si petrecerea [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Iata ca a venit si la noi primavara! Insa ce folos, Stefan iar are muci, tuseste putin si este cam morcovit... Insa azi am stat afara dupa cresa cam doua ore, pana a intrat soarele dupa Tampa. Si i-a placut, speram sa nu se agraveze ce are acum. Si cum o belea nu vine niciodata singura, tati este plecat si suntem numai noi doi... Iar eu lucrez... Insa toate lucrurile rele trec si vin si cele bune, nu? Adica vacanta de primavara. Numai bine. Nicoleta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...