Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ian-feb 2003 unde sunteti?


Dana_

Recommended Posts

Noi ne-am luat tricicleta si este fan!!! Ajunge la pedale, dar ii vin piciorusele la fix, nu poate sa si impinga..asa ca sta cu picioarele pe pedale si eu il imping! e TAre mandru de tricicleta lui si nu lasa pe nimeni sa puna mana pe ea! Mananca singur cu furculita, cu lingurita mai greu, dar trebuie sa recunosc ca imi e cam lene sa il las sa faca mizerie si apoi sa frec dupa el!!! Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/user/sinzi_ana"]Poze cu David la 19luni[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragi mamici Am si eu o nelamurire...am fost cu Luca la dr si l-a cantarit si masurat dar fff greu (urla ca din gura de sarpe). Cica ar avea 14.5 Kg si 83cm. Mie mi se pare ca este mai inalt de atat. Mai ales ca la greutatea asta ar fi trebuit sa fie obez la o asemenea inaltime. Se poate intampla sa fi fost masurat gresit (ca mie mi se pare ca este mai inalt)? Astept si io o parere, ceva...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai indoieli,lipeste-l cu spatele de o usa ,cu picioarele drepte si fa un semn cu o creta.Eu asa procedez mai nou.Si Mariuca are 14.5 kg dar cred ca are in jur de 88 -89 cm.Vroiam sa o masor luni ,cand a facut 1 an si 8 luni ,dar ni s-a intamplat o bucurie :ne-au inundat vecinii de sus si a trebuit sa o urc in tren si sa o duc la bunici. Mariuca a adus si in casa castane si ghinde (stie ca le papa veverita).A vazut o veverita in Gradina Botanica unde nergenm destul de des si de atunci a facut o pasiune pentru acest animalut(ea ii zice"zidada").La bunici a vazut un iepuras pe care il hraneste de zor cu morcovi. Cel mai dulce moment:ii cantam "nani,nani,puiul mamii" si o aud ca zice :"nani,nani,pia mamii". In rest,si-a revenit complet din raceala si in cateva saptamani vreau sa ii fac vaccinul antigripal(eu si sotul meu il facem mereu de vreo 5 ani. Vorbeste toata ziulica.Pe tren a fost o minivedeta ,s-au prapadit de ras vecinii de compartiment de raspunsurile Mariucai.Si ea credea ca marge la mare(unde i-a placut grozav). Pupici ca am casa vraistea(si in 2 luni ne mutam,alta nebunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, incearca sa il masori tu... Eu am o prietena al carei baiat are 1.9 ani si are 85 cm si 16.4 kg si nu pare gras...dar daca il iei in brate iti cad mainile!!! Cel putin mie, daca DAvid are in jur de 12kg...TRe sa mai ajungem si noi la doc sa mai ne catareasca un pic... Eu am o girafa cu un metru si il mai masor acolo orientativ, dar tot pediatra il masoara calumea... David a inceput sa fie foarte migalos, adica reuseste cu niste forme micute sa faca un turn, pune patratul la baza, apoi un triunghi pe deasupra, rotundul si steaua...si reuseste sa le faca sa stea unul peste altul... De la un timp a inceput sa ii placa sa construiasca turnuri cat mai inalte. Si a invatat 4 forme, triunghi, stea, rotund si patrat....numai ca nu le pronunta prea corect... Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/user/sinzi_ana"]Poze cu David la 19luni[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Sa va povestesc ceva ce am uitat sa va spun... De vreo o luna Stefan nu mai are acces la calculator, adica l-am mutat mai sus, ca sa nu ajunga la el asa usor. (Nici inainte nu avea acces, insa ajungea mai usor la butonul de start, a inceput sa-i placa sa-l deschida si... acum aproape o luna l-am mutat) Vazand el asa, a luat un pix si l-a deschis cu el. Ma intreb, ce-o fi in capusorul lui? Nicoleta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va mai povestesc... Azi dimineata l-am invatat pe Stefan cum sa tina corect pixul in mana. A retinut. Apoi i-am dat un caiet mare de desen si i-am aratat ca se poate desena, etc. A tras si el cateva linii, apoi si-a pierdut interesul. Dupa ce m-am trezit din somnul de dupa-amiaza, m-am dus catre bucatarie si am descoperit ca Stefan desenase... pe perete, pe hol. Linii lungi de vreo 30 cm, verticale si orizontale. Am inceput sa rad de una singura. Oare cand a facut-o si pe asta? Ca mai mereu sunt cu ochii pe el. Ma intreb ce mai urmeaza... Nicoleta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri la doctor, si nu avem 12 kg cat speram ci 11.600kg, sunt putin dezamagita pt ca mi se pare cam putin...nu stiu ce sa ii mai fac cu mancarea ca nu papa mai deloc, e tare sclifosit!!! Si in plus nu imi bea lapte si e pe jumate vegan...mananca tofu, si lapte de soia...ce sa ii fac? Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/user/sinzi_ana"]Poze NOI-NOUTE cu David la 20luni[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mama lui David, Am vazut in alte subiecte ca scriai ca acum baietelul tau este bolnav. Stiu prin ce treci, si al meu a fost. Acum terminam tratamentul cu antibiotic (prima data antibiotic... ). Si de trei zile nu-mi recunosc baiatul: mananca de rupe, mancare gatita si orice altceva, a inceput sa mestece si legumele din ciorba pe care pana acum le striveam putin, acum ma asigur doar ca sunt rezonabile ca marime... Imi cere el de mancare si daca intarzii incearca sa escaladeze scaunelul de masa... Ce mai, s-a dat pe brazda si se vede ca ii trece boala! Ma bucur mult, ca si el era cam sclifosit. Numai cu rabdare poti sa treci de faza asta. Al meu acum incearca sa manance singur mar, insa dupa ce mesteca bine-bine o bucatica, o scuipa. Probabil ca nu mai are gust si se intreaba ce sens mai are sa o inghita? Scuze ca m-am lungit... Asigura-te ca nu are rosu in gat, Stefan nu manca mai deloc atunci cand avea. Multa sanatate. Nicoleta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Nicoleta de incurajari. Esti o dulce. DAr David e asa pretentios de ceva timp bun, si inainte sa fie racit. Are rar momente cand cere de mancare si baga in el de ma mir si eu!!! Sper sa isi mai revina cu mancarea, antibioticul l-am terminat de 2 zile, dar inca pofta de mancare nu a aparut, o asteptam ce sa facem??? Iar cu bautul laptelui e durere, nu bea aproape deloc...traisca soia. De azi dimineata ii dau lapte de capra cu nesquik de capsuni si asa a baut 150 ml, sper sa ii place cel de capra si sa bea macar atat... in schimb e istet nevoie mare, smecher si fudul...si vorbaret. Pb mea este ca desi stie f multe cuvinte si in romana si engleza inca nu le uneste in propozitii...si tot astept si incerc sa il conving sa spuna cate 2 cuv... Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/user/sinzi_ana"]Poze NOI-NOUTE cu David la 20luni[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...