Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Albumul mamelor si tatilor singuri


Recommended Posts

Buna, Ma alatur si eu grupului.... Sint o mamica singura de cand eram in luna a 6-a; nu am fost casatorita cu tatal copilului (planuiam sa ne casatorim la anul). Tatal insa a preferat sa plece si sa-si traiasca viatza boema de muzician folk.. si asta a fost... O sa-mi fie greu, stiu asta, eu fiind din Bucuresti si lucrand in Cluj, dar sper sa-mi pastrez energia care ma caracterizeaza si sa gasesc puterea sa ma descurc singura. Acum ma pregatesc pentru nastere, sper sa stea o prietena cu mine in primele saptamani... ca altfel nu stiu cum as putea sa fac fatza... Capul sus pentru ca viatza merge inainte si cu bune si cu rele... Pupici Yagmur 35+ bebe Luca [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 239
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna! Ma alatur si eu grupului. Sunt mama unei fetite de 8 luni, al carei tata este total absent din viata noastra, inca din primele luni de sarcina. Eram impreuna de aproape un an si totul parea frumos. Cand am ramas insarcinata, a facut tot posibilul sa ma convinga sa nu pastrez copilul, iar cand a inteles ca nu va reusi, a pus capat relatiei noastre. Nu am avut nici o pretentie de la el, nu i-am cerut nimic... si exact asta mi-a si oferit: nu a recunoscut-o, nu ne ajuta financiar sau in vreun alt fel, nu da vreun semn de viata cu lunile. Este greu, bineinteles, mai ales ca familia mea este cam departe si nu ma prea poate ajuta, insa... este cea mai frumoasa perioada din viata mea. Toate temerile pe care le-am avut cand mi-am dat seama ca voi fi mama singura s-au spulberat si am descoperit ca acest copil imi da mai multa putere decat as fi crezut vreodata. Sper doar ca voi reusi sa suplinesc cat mai bine lipsa tatalui si ca fetita mea va fi cat mai putin afectata de aceasta situatie. Pupici tuturor![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
quote:
Originally posted by Ameera
Buna! Ma alatur si eu grupului. Sunt mama unei fetite de 8 luni, al carei tata este total absent din viata noastra, inca din primele luni de sarcina. Eram impreuna de aproape un an si totul parea frumos. Cand am ramas insarcinata, a facut tot posibilul sa ma convinga sa nu pastrez copilul, iar cand a inteles ca nu va reusi, a pus capat relatiei noastre. Nu am avut nici o pretentie de la el, nu i-am cerut nimic... si exact asta mi-a si oferit: nu a recunoscut-o, nu ne ajuta financiar sau in vreun alt fel, nu da vreun semn de viata cu lunile. Este greu, bineinteles, mai ales ca familia mea este cam departe si nu ma prea poate ajuta, insa... este cea mai frumoasa perioada din viata mea. Toate temerile pe care le-am avut cand mi-am dat seama ca voi fi mama singura s-au spulberat si am descoperit ca acest copil imi da mai multa putere decat as fi crezut vreodata. Sper doar ca voi reusi sa suplinesc cat mai bine lipsa tatalui si ca fetita mea va fi cat mai putin afectata de aceasta situatie. Pupici tuturor![flo]
Parca ai vorbi despre mine... bun venit mie :)!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yana, arbotzel, bine ati venit pe [dc] Va puteti alatura clubului nostru [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89472&whichpage=14"]aici[/url] unde noi ne impartasim zilnic gandurile. [flo] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut toate mamicile si taticii singuri de pe aici. Si eu sunt o mamica singura, am un baietel nascut pe 17 septembrie 2003 si de cand eram insarcinata in luna a 6 a m-am separat de sotul meu. Nu se simtea pregatit sa fie tatic la 35 de ani, prefera sa aiba o amanta...era cu mult mai facil si convenabil. Mi-am dat seama ca e mai bine pt.noi( eu si bb) sa fim singuri si acum nu regret nici o clipa. Al lui tata l-a vazut o sngura data, la 3 luni si jumatate si se pare ca nu e deloc curios sa vada ce mai face baiatul lui, care acum are 3 ani si 3 luni. E mult mai bine singura decat cu un tata fustangiu... Fruntea sus fetelor!!! Nu se stie, poate intr-o zi, va rasari soarele si pentru noi si puii nostrii!!! In incheiere, va urez comunitatii DC Un Craciun fericit si un An Nou cu pace, bunastare si satisfactii din partea puilor nostrii!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Sarbatori fericite tuturor! In special celor singuri, cam ca mine. Ma alatur voua abia acum, desi sunt membru de 5 ani si mamica singura de 3 ani, dar mi-a fost greu sa recunosc ca sunt o mama singura. Cred ca ati observat ca societatea in care traim este neinduratoare cu femeile divortate. In fine, am un baietel superb de aproape 5 ani care este viata mea si..., cam atat, singurica. Astept incurajari pt. ca de Craciun este cam dificil sa stai singurel si sa te uiti la TV. Craciun fericit!! Pupicei!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...