Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de ian-feb 2004 (19)


Recommended Posts

[bis][cheers][bis][cheers][bis][cheers] La Multi Ani sarbatoritilor zilei!!! [bis][cheers][bis][cheers][bis][cheers]
Ioana, iti tinem pumnii ca totul sa fie ok! Sa ne spui cum a fost prima zi la servici si cum s-au simtit Arturicii (si tu fara ei[V]). Roxana si Monica, multa, multa bafta la examene! Dragele de voi cum le puteti face pe toate??? Adina, felicitari pt. un asa "sotulica"[cool]! Si Cosmin e tare atent cu Rares si-l iubeste de nu mai poate. Are mai multe poze cu bb decat am eu. Si in toate se vede cat de mult il iubeste. Ce ne-am face fara ei[^]! Diana, dar aveti vechime nu gluma in "meseria de soti". Felicitari si la mai mare[cheers]! Si noi va ajungem din urma[:o)]. Fetelor, eu n-am plecat niciodata cu Rares sa pape in parc. O sa iau in consideratie si varianta asta. Eu insa il alaptez la fiecare masa si ... mi-e mai greu. O singura data l-am alaptat in masina Andrei si am fost cam stresata. Cu intalnirea de pe 19 iunie in Parcul Moghioros cum ramane? La ce ora ne vedem? La adresa de mai jos am pus in albumul "Goblenuri" doua dintre "creatiile" facute de manutele mele. Sper sa va placa[:D]. Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ce pustiu pe aici, a plecat toata lumea afara?? Am fost si noi si Albert nu a avut deloc stare in carucior numai in coate a stat cu capul ridicat , pe mine m-ar fi durut gatul de atatea abdomene, nu mai pot sa-l tin deloc. Si daca il pun in fund rade de numai poate si sa stiti ca sta, se tine cu manutele de marginile scaunelului si sta. Dar caruciorul meu e tip landou si nu se ridica prea mult, astfel incat sa stea in fund si nici la el nu putem renunta deocamdata ca nu pot sa-l tin prea mult asa. Acum a papat si a adormit. Eu tot obosita sunt , nu mi-am revenit, dupa ce sambata noaptea am stat sa invat, ieri am tot alergat pe-afara, azi am dormit putin , dar imi revin eu. Va pup!!!!! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s]Sarbatoritilor zilei! Noi suntem cam suparate![:(] Eu am racit tare rau, am toate simptomele, de-abia ma misc. In weekend a fost bine ca a stat sotul cu Licuriciul dar acum trebuie sa am grija de ea si mi-e tare frica sa nu faca si ea ceva. Am o masca de pus la gura si o folosesc cu ea, dar tot mi-e cam frica. Laura e suparata ca-i dau dintii, o doare tare, e maraita, nici sa manance bine nu poate.Mi-e mila tare de ea, saracuta [:(] Adriana , ce goblenuri frumoase! Ce rabdare trebuie sa ai sa faci asa ceva. Eu nu sunt in stare sa fac nimic de "mana" : andrelat, etc. Nu am rabdare nici un pic la treaba asta. Felicitari! Catalina si Laura (12 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, Adriana eu acum le-am vazut!! Daca ai sti ce-mi plac si mie, de multe ori am vrut sa incep, dar dupa ce am terminat liceul nu prea am mai lucrat de mana, pana atunci am facut si eu multe croseteuri, bluze, imi placea foarte mult sa lucrez, si acum imi place, dar nu mai am timp. Foarte frumoase!! Uite ca mai sunt fete care lucreaza, ce-mi place!![bis] [bis] [bis] Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]Adriana, ce frumos! Catalina, ai mare grija de tine. Incearca sa iei ce trebuie sa te vindeci repede. Iar Laurei mai da-i Calgel, poate o linisteste macar si temporar. Ioana, nici o noutate? Monica, a mea nu se omoara sa stea in fundulet. In carut insa face abdomene la greu. Eu ma uit la ea si in fiecare zi ma minunez ce dexteritate a capatat la apucat obiectele. Chiar se intinde catre ele, am observat-o foarte atent cand sta pe burtica cum da cu mana pana ajunge la o jucarica si o trage spre gurita. In schimb vesnica problema cu supica pasata. 2 zile mananca, 2 nu. Cu variatiuni de cifra. Nu imi dau seama daca uneori ii place gustul alteori nu, daca vrea biberon, daca nu ii e foame. Nu imi pot explica.[bang] Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Albert se ridica singur si sta in fund la el in scaunel!!!!!!!!!!!!! M-am mirat cand l-am vazut ca se apleca si dupa o jucarie care ii cazuse la picioare!!!! [:0] [:0] Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Bianca & Andrei!!!!!!
Wow Adriana!!!!!!!!!superrrrrrrrrrrrrr.... iar Pastorala e dementiala....ai talent nu gluma...... Cata insanatosire grabnica[flo] Roxi &Monica succes la examene!!!!!!!!! Ioana ...e...cum fuse????????? La noi azi au fost 38 de grade ne-am clocit....si bineinteles ca-am tulito pe plaja ....iam cumparat colacel mandrei si am tinuto cam 20 de min in apa....a fost super incantata....ce sa mai balacit....am dato cu o tona de crema si la soare nu am tinuto deloc....sub umbrela si cu baticut in cap......in schimb eu am vrut sa iau toat soarele[:D] si am facut o insolatie de toata frumustea[bang] Ps.Abia astept sa vin acasa sa mergem si noi in Aqua Park..... [pup] Anita si Rachella -17.o1.2004 http://community.webshots.com/user/sugarbabe134
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Drgalashelor, Multumesc mult pentru aprecieri[asia]! Goblenurile sunt o pasiune de-a mea pt. care insa nu mai am timp de cand s-a nascut Rares. Am fost innebunita in liceu sa lucrez (in timpul vacantelor). Puteam sa cos de dimineata pana seara fara sa ma plictisesc. La inceput ma dureau ochii si capul de atata concentrare. Cele doua goblnuri fotografiate le am la mine, dar mai am vreo 10 la parintii mei. Promit sa vi le arat si pe acelea in viitor (prin august). Mi-ar placea tare mult sa invat sa tricotez. Am o prietena care stie sa faca de toate: croitorie, tricotat, goblenuri, ce mai, polivalenta[olala]. Are doua fetite pe care le imbraca extraordinar de frumos cu hainute facute de ea. Si la serbarile de la gradi le-a facut costumase de zane, de Craciunite. Este super talentata (a invatat singura de toate) si ii place f. mult sa lucreze. Eu sunt terminata cu durerea aceea de masea (de minte). Maine merg neaparat la stomatolog pt. ca nu mai suport[q]. Sa-i faca orice, dar sa scap de durere. Va dati seama ce dureri or fi avand piticii nostri cand le ies dintisorii[:(]. Dragii de ei, cum sa nu fie nervosi! Monica, precoce Albertutu tau[:0]! Ai mare grija cu supravegheatul ca-l poti gasi cine stie pe unde. Rares e mai lenes mai ales ca eu l-am tinut mai mult pe spate. Doar de cateva zile sta si el in balansoarul acela reglabil (pana acum nu i-a placut), iar in carut nu-l pot pune ridicat pt. ca aluneca la vale si se enerveaza rau de tot[:(!]. Ii place insa la nebunie sa-l tii in brate in fundulet. E ca radarul, cu ochii in toate partile. Fetelor, voi cum curatati jucariile pe care le baga bb in gurita? Rares aduna si duce la gurita tot. Ce sa mai zic de propriile maini: e toata ziua cu ele in gura si mai nou vrea sa-si prinda limba cu degetele[^]. Nu mai stiu cum sa-l curat si sa-l spal ca el tot timpul e ca un catelus cu ceva in gura, plus ca-i curg balute peste tot. Nu sunt obsedata cu igiena, dar totusi... [pup][pup][pup] Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumim tuturor pentru urarile adresate lui Darius de "ziua" lui. Ne-am facut si noi ceva timp sa va adresam cateva cuvintele, caci in rest "rasfatatul" mamei imi ocupa tot timpul.Crestem incet, cu toate ca nu suntem niste grasunei,dar nu e nici fff.rau, de papat papam inca laptic Milumil si am inceput cu cereale de la milumil si chiar se pare ca sunt........yam, yam. Cu inimioara suntem stabili, multumim lui Dumnezeu pentru marea minune.......de la "moare la taierea cordonului ombilical" pana aici e minune de la bunul Dumnezeu. Am vazut poze cu toti bebeii si sunt cu totii niste scumpi cu adevarat. Ce repede trece timpul ........ Darius e mare prieten cu Clara Tatianei pe care nu am mai vazut-o de cateva zile.............Clara ne este dor de tine!!!! - noi iesim dimineata pe la 10 la plimbare si stam pana pe la 12.30 fiind fff cald dupa aceea. Am incercat sa va aratam si noi niste pozici dar sunt cava mai vechi, de la 2-3 luni...promitem si mai noi in curand. DARAEL draga mea, am pastrat tort pentru printesa si va asteptam la Cluj. De votat pe cine trebuie am votat, dar tot degeaba............dar mai incercam o data... Pupici, Ioana & Co.(Darius, 12.02.04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...