Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PIERSICUTZE DE 2006(3)


Recommended Posts

quote:Originally posted by doniro

Mada, banuiesc ca nu te ajuta sa iti povestesc experienta noastra ref nunta, din moment ce voi faceti asta in Marea Britanie si noi am facut in Romania, Snagov... Nu?Roxanaid="red">, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si [gravi] cu Victor MihaiPOZEFILME


id="quote">id="quote">Roxana ba zi ca de aia va si intreb noi facem in ro nunta nu aici aici facem numai cununia civila ca e mai usor cu actele pe urma.Asa ca orice sfat si experienta impartasita e bine venita. Mai ales ca eu nu sunt in ro si sincer sa fiu nu prea stiu cum se mai fac treburile pe acolo ca sa nu mai azic ca is bata la capitolul traditii si obiceiuri.[bang]---------------------------------------------Madaid="size3">id="Comic Sans MS">id="orange"> [gravi] siid="black">id="size2">id="Comic Sans MS"> Arianna Raisaid="Comic Sans MS">id="size3">id="red"> [copil] (21.08.2006id="black">id="Comic Sans MS">id="size2">)Bebe 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Gabriela ms pt urari si pt mesaj. Si eu m-am gandoit sa apelam la o firma din asta pro ca parca arata mai frumos cu baloane scaunele imbracate aranjamente etc.

Daca poti sa ne zici si noua pe ce mai trebuie insistat.[:D]

 

---------------------------------------------

Madaid="size3">id="Comic Sans MS">id="orange"> [gravi] siid="black">id="size2">id="Comic Sans MS"> Arianna Raisaid="Comic Sans MS">id="size3">id="red"> [copil] (21.08.2006id="black">id="Comic Sans MS">id="size2">)

Bebe 2

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada eu n-as insista pe baloane, ci pe flori naturale.Arata mult mai bine daca e ornat cu flori.Baloanele deja sunt depasite, si sala sa fie aranjata ca la carte. Noi am avut cateva baloane aruncate pentru copii si flori naturale pe mese.N-am aranjat sala in nici un fel pentru ca noi am facut la Hanul lui Manuc si am vrut sa pastram totul cum era, in stilul rustic. ----------------------------- Gabriela[gravi], Phillip si Rebecca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela ms mult. Uite vezi de aia zic ca am nevoie de sfaturi de una alta mai invat de la altii ma documentez, sa iasa totul cum trebuie sau cel putin cat mai aproape. --------------------------------------------- Mada [gravi] si Arianna Raisa [copil] (21.08.2006) [url="http://bd.lilypie.com/LtCW0.png"]Bebe 2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaca apar si eu la confesiuni desi, la fel ca si Babee scriu pentru prima oara aici. Mada, ce pot eu sa te sfatuiesc? Noi am planificat nunta cap-coada adica ne-am ocupat de absolut tot. Dar a fost foarte greu, am inceput totul cam cu 1 an inainte si nici asa nu am apucat sa facem cunuia religioasa sambata pentru ca deja totul era ocupat. Asa ca am facut-o duminica. Noi eram studenti pe atunci, ma rog eu, ca sotul de abia terminase facultatea iar eu aveam licenta in vara pe 14 iulie iar pe 27 aveam nunta. A fost foarte frumos sa organizam noi totul dar normal ca ne-au scapat unele aspecte pur si simplu pentru faptul ca nu ne-am gandit la ele si nici prea multe nunti nu vazuseram pana la momentul respectiv. Dar avand in vedere ca voi stati acolo merita sa luati in calcul si varianta unei firme de weeding planner. E de ajuns sa cauti pe google si o sa gasesti o multime. Vezi acolo si preturi in funtie de varianta aleasa. Bafta multa si sa faci o alegere buna!

 

Genie si Antonia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ms mult ca ati venit sa scrieti aici pt mine.[pup]

Genie vezi asta e situatia si la noi noi tre sa planificam cam tot adik mai mult eu, cu Flo discut detaliile si ii dau variante sa aiba de unde alege. Plus ca suntem aici nu in ro si vream sa profitam cand mergem acum sa vedem de biserica si sala sa ne lamurim ce optiuni sunt daca sunt libere sau nu si din astea ca am inteles ca e belea sa prinzi ceva liber.

Oricum tre sa vb si la o firma ca nu am cine sa se ocupe in ro de asta, adik ii am pe ai mei da ce vreau eu si ce vor ei e diferit si eu vreau sa fie cum ne place noua nu lor.

De ex aseara m-am mai uitat pe net la rochii de mireasa ce sunt pe la noi si am gasit ceva f fain si simplu cu un detaliu simplu un fluturas si tare mi-a placut mie imi plac fluturii. Vi se pare aiurea faza cu fluturii? Aici am vazut pe net tot felul de chestii cu fluturi f frumoase de ex alea de pus pe masa cu numele si etc cu fluturi cutiute de favoruri cu fluturasi servetele facute la comanda cu fluturi si numele noastre pe ele. Am luat-o eu prin papusoi cu fluturii?[:D] Da chair imi plac, bine nu prea multi ca ti se acreste dar asa sa fie ca o tema. Si am vazut pe net facute aranjamente de flori pe mese si cu cativa fluturasi frumosi eleganti pusi pe ele parca abia au aterizat acolo.

Si acu mi s-a pus pata pe fluturi.[alcool]

Doamna C ia treci si pe aici si zi de pe la nuntile pe unde ai fost, da si tu cu parerea.

 

---------------------------------------------

Madaid="size3">id="Comic Sans MS">id="orange"> [gravi] siid="black">id="size2">id="Comic Sans MS"> Arianna Raisaid="Comic Sans MS">id="size3">id="red"> [copil] (21.08.2006id="black">id="Comic Sans MS">id="size2">)

Bebe 2id="Comic Sans MS">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada ma dau si eu cu parerea desi nu stiu cat te va ajuta. Noi am avut o nunta clasica, cu foarte multi invitati (nu este neaparat recomandabil). Pentru decoratiuni am vb direct cu cei de la restaurant si ne-au pus ei la dispozitie husele si fetele de masa in nuanta salonului (Salonul Soarelui, Restaurant Mc Monis). Pe mese am avut ghivece mici mici cu flori. Nu am dat marturii ci am pus flori in piept in biserica care au fost trandafiri micuti naturali. Rochia mea a fost tot simpla si clasica cu voal scurt. Eu am avut doua fixuri, sa nu am cersetori/lautari la biserica si sa fiu mireasa in verde. Asadar m-am imbracat in costum verde broasca la primarie, cu pantofi si geanta asortati iar cineva din familie s-a apucat sa mituiasca toti cersetori si lautarii de la biserica si primarie sa nu apara cat sunt eu pe acolo. S-au conformat si nu am vazut picior de ei. La noi cel mai complicat a fost cu impartitul invitatilor si aici ne-au ajutat parintii - in fond erau prietenii lor. Invitatile le-am facut pe hartie in nuanta cu rochia iar textul a sunat cam asa: Noi doi, Miruna Jovin si Tudor Ionescu ne casatorim. Cea mai importanta zi din viata noastra incepe, duminica...la ora 14, la biserica Sf.Spiridon nou. Ne-am dori sa ne fi alaturi si sa petrecem impreuna incepand cu ora 16 la restaurantul Mc Monis, Salonul Soarelui.

Casatoria civila a fost cu doua saptamani inainte de cea religioasa.

Nu am avut baloane sau alte decoratiuni iar mie sincer nu mi-au luat mult pregatirile. La rochie am facut proba de doua ori pentru amandoua. Cel mai greu a fost sa ii aranjam la mese pentru ca din pacate nu puteam face cu bufet din cauza numarului prea mare de persoane.

Voi unde faceti? In UK sau aici in Romania?

 

Miruna + Alexei (13.07.2006)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miruna noi facem aici cununia civila anul viitor ca sa avem timp sa rezolvam cu actele adik sa ne transcrie certificatul in reg romanesti sa ail avem in ro pt biserica si etc dar facem aici si pt al avea pe cel englezesc ca e mai usor pt mine cand trebuie sa schimb acte etc.

Apoi nunta o facem in ro biserica si petrecere. Vreau ceva simplu si dragutz. Nu f flu flu nu f impopotonat ceva mai relaxat sa zic asa, rochia care am vazut-o si m-am uitat la destule modele este f f simpla alba si in fatza are brodat un fluturas si pe rochie intr-o parte are un pic adunata partea de sus si prinsa cu un fluturas la fel cu cel brodat. Mi s-a parut simpla si cu un detaliu mai altfel. Plus imi plac fluturii mult.

Aici in revistele de specialitate pe care le-am mai cumparat si etc tema asta cu fluturi a fost de genul ceva romantic relaxat flori nu f exotice simple dragutze.

Ma gandeam sa folosesc detaliul de pe rochie ca sa fie putina coordinare dar nu over the top, deci efectiv sa devina totul in forma de fluture sau mai stiu eu ce. Si vreau sa fie mai relaxata atmonsfera. Nu stiu cum sa explic adik nu de genul you must do this and they must do that and so on. Ceva relaxat si enjoyable. Nu vrem multi invitati ca mi se pare ca atunci cand sunt f multi e greu sa please everyone si se ajunge la probleme.

De ex cum zicea Gabriela de baloane nu imi place cum am vazut pe site-ul la multe firme arcada de baloane inimioara de baloane tone de baloane peste tot. Asa din loc in loc sau nu stiu nu vreau ceva care sa arate prea impopotonat.

 

---------------------------------------------

Madaid="size3">id="Comic Sans MS">id="orange"> [gravi] siid="black">id="size2">id="Comic Sans MS"> Arianna Raisaid="Comic Sans MS">id="size3">id="red"> [copil] (21.08.2006id="black">id="Comic Sans MS">id="size2">)

Bebe 2id="Comic Sans MS">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madaid="blue">,ce pot spune e ca am incredere ca veti avea o nunta frumoasa.Mi se pare foarte draguta ideea cu fluturasii.Chiar interesant...Nu vred ca cea mai mare problema e biserica ,ci restaurantul.acum depinde ce vreti.In functie de numarul de persoane ,va puteti hotari la un restaurant (in cazul in carenu vreti ceva in aer liber).Personal,de aici as pleca,ca din cate observ la cei din jur,asta e marea problema.Restul,decoratiunile,mai vezi pe parcurs,mai ales daca ai aplela la cineva calificat,iti poate da diverse sugestii si apoi ar fi mult mai usor sa te hotarasti .Si eu am observat ca baloanele sunt depasite,mai nou si florile in piept.acum depinde daca parintii ,socrii,nasii au sau nu un cuvant de spus,ca am intalnit si cazuri de astea in care unii vroiau asa,altii altfel.Cred ca mirii ar trebui sa decida,dar am intalnit destule cupluri care au cedat in favoarea parintilor,nasilor.

Oricum,restaurantul cred ca e in prim plan.Bafta multa!

 

 

Iulia @ Alex[copil](24.08.2006)

Miniclip

Poze si filmulete[foto]

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada si noi am avut nunta in Ro si ne-am organizat-o din State. Cununia civila am facut-o aici. Cea religioasa si receptia la Cluj, fara firma, dar cu mare mare ajutor din partea familiei. A iesit f.fain, noi ne-am simtit super si ni s-a parut ca si invitatii la fel. A fost in aug. 05. Ne-am planuit-o cu 1 an inainte si totusi am avut ghinionul ca hotelul unde am inchiriat sala de receptie sa fie vandut in mai 05.[haibat] Am avut insa norocul sa gasim alt local, nou, stil modern, mai mic ce-i drept (deci am redus nr.invitatilor) dar cu un serviciu de calitate exceptionala, mancare super buna. Noi am facut tot planul de aici si l-am comunicat alor mei. Am fost f.clari de la inceput ca nunta va fi cum vrei NOI si nu cum vor ei. Asa ca n-am prea itampinat greutati mari din partea lor. Ei si fratele meu au avut un aport urias reusitei nuntii. Deci daca ai cumva suport serios din partea familiei, ti-o poti organiza fara firma. Noi am folosit doar flori. Nu ne plac baloanele. Am comandat aranjamente mici pt.fiecare masa, cu flori din culoarea buchetului. Pana si buchetul meu l-am comandat oarecum online. I-am trimis tipei o poza cu modelul si culorile si crede-ma ca a iesit cum mi-am dorit. Am ajuns in Ro cu 1 sapt. inainte de nunta. Am mers peste tot sa verificam si n-a trebuit nimic modificat. Ne-am dus f.relaxati la nunta. Emotiile mai mari au fost la biserica. Inainte de nunta am avut emotii ca pt.receptie pt.ca toata lumea ne speria ca se fura in Ro, etc. etc. Noi am fost f.placut suprinsi de profesionalismul celor de la restaurant. Daca nu i-as fi avut pe ai mei, poate as fi optat pt.varianta unei firme specializate in org. nunti. Chit ca mi s-au parut ca sunt in stare incipienta si nu prea aveam incredere ca te poti baza pe ei. Dar din 2005 multe s-au mai schimbat si uite ca Babee a avut o experienta placuta la o nunta org. prin firma. Aici, as fi mers fara ezitare printr-o firma! N-ar fi dat gres americanii la faza asta. [cool]

Toata vestimentatia si accesoriile le-am cumparat de aici. Pe mine m-a ajutat mult website-ul theknot . com (fara pauza). Te pup si o sa iasa bine!

 

 

Amami si Sebi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...