Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PIERSICUTZE DE 2006(3)


Recommended Posts

CUM am primit vestea piersicutei? Mai intai nu prea ne venea sa credem (nu ne aminteam de [xinpat] deoarece eram dupa o perioada mai plina in familie: vizite alor mei din Ro, schimbari de mobila in casa, etc.). De dorit ne doream muuult si munceam [pathot] de cateva luni bune. Rezultatul? Nimic. Eu incepusem sa ma ingrijorez, caci "sunt baba batrana cu dintii de lana" si...la un moment dat, cand nu ne-am mai concentrat deloc pe subiect, s-a intamplat sa raman [gravi][bis]. Sotul meu a avut un vis cum ca era fetita cu codite [zana], dar amandoi tare ne-am bucurat ca e baietel. De Ali ce sa mai zic?! E in [9cer] Il iubeste mult si abia il asteapta la fotbal[hagi]. Ne asteptam la gelozie, e foarte frecvent la frati, dar nu-i, in schimb se prosteste ca un [bibe] si nu-i sta bine deloc. Am ajuns sa il amentintam ca ii luam calculatorul, mobilul, ceasul, ochelarii de soare, ii punem scutec si suzeta si il trimitem la KG. Sper sa isi revina, dar ma ucide sa ii dau "in gura" cu lingurita si, abia ce il invatasem sa fie si el independent.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ma da [biz]sunteti! Am mai intrat eu pe aici, da' citesc in fuga ca nu prea am timp-de! invatatul ma omoara[:D] Cum ne-am decis s-o facem pe Busra? Ne-am casatorit in 2005 sept dupa 5 ani 1/2 de prietenie(din care vreo 2 locuiti impreuna). Eu tocmai intram in anul 5 de medicina. Primul stagiu= pediatria. M-am indragostit de toti bebeii abandonati din sectie si in fiecare seara veneam acasa si-l bteam la cap pe mr. ca vreau sa adoptam unul[:D].La care el intr-una din seri imi spune:"da' nu vrei sa facem noi un bebe?". Stau eu ma gandesc, imi fac calcule- asta era pe la sf. lui noiembrie- si a doua zi ii spun:" vreau, da' trebuie sa se nasca pana incep eu scoala la anu' adica max. la inceputul lui sept.Uite, incercam o data si daca este sa fie..." Stim si data conceperii Busrei: 5 decembrie! Apoi presimteam ca am ramas insarcinata, dar in acelasi timp aveam un nod in gat, in stomac, ce mai!peste tot[:D]Am asteptat sa treaca revelionul- ca sa pot sa beau un pahar si sa mai pipez un pic[bang] si pe data de 4 ianuarie am avut curajul sa fac testul de sarcina care a iesit +. De vise? In perioada dinainte de test am visat intr-o noapte un soricel alb si cum o vecina mi-a daruit multe flori din care eu am ales un buchet de lalele rosii. Tatal meu a visat cum a luat de pe un gard o rochita mica-mica roza- asta inainte sa afle ca sunt insarcinata- de aici si telefoanele insistente ale mamei mele, careia ii era teama ca sunt insarcinata si n-o sa termin facultatea[:D]. Le-am spus dupa ce am intrat in luna a III-a, ca mi-era frica sa nu pateasca ceva bebelina. Primul eco l-am facut cand avea Busra 7 saptamani. Al 2-lea in luna a 4-a. Mi-am terorizat dr. ca daca nu e fata...Ne faceam noi curaj(cu sotul)ca daca e sa fie baiat sanatos sa fie. De unde toate astea? Vorbisem dinainte- de cativa ani- ca daca e sa facem copii- sa facem 2 si primul nascut sa fie fetita, iar al 2-lea baiat. La nastere dupa ce am intrebat daca e sanatoasa, i-am cerut dr. sa-mi confirme ca e fetita[:D] Cand am aflat ca sunt insarcinata eram incredibil de fericita, dar si pe atat de speriata- daca n-o sa decurga bine sarcina, daca n-o sa fiu o mama buna, daca n-o sa-mi iubesc copilul... Ganduri care m-au chinuit toata sarcina- nu puteam sa dorm. Mai ales in ultima luna- plangeam in fiecare zi ca daca pateste ceva fetita mea la nastere- asta continua sa fie cosmarul meu[bang]Probabil asa reactionez eu fata de persoanele iubite[:D] Ajung atatea destainuiri!Merg sa invat ca vine licenta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bysko,ce bine ca ati nimerit-o cu bebe din prima incercare.Vazut,dorit,facut. Pe cand urmatorul? Spor la invatat pana una alta! Julax @ Alex[copil](24.08.2006) [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url"] Miniclip[/url] [url="http://community.webshots.com/user/iulia80"]Poze si filmulete[foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uramatorul?[:D]Probabil atunci cand o sa avem o siguranta materiala suficient de mare pentru amandoi.Acum avem alte prioritati. Locul pe care as dori sa-l vizitez(ca tot sunt aici-la destainuiri)?Lisabona- ca a fost sotul si mi-a povestit cat de frumos este; bine daca s-ar putea am face untur al lumii[:D]- asta probabil dupa pensionare daca o sa avem bani. Casa- in stil mediteranean, musai vopsita in alb, de-o parte sa fie marea si pe partea cealalta muntele, deci trebuie sa ne mutam in alta tara[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si Oau![wow]...ati scris ceva-ceva...ma bucur! In primul rand...felicitari Maryion pentru constiinciozitate...[;)] SI bun venit fetelor care au scris zilele astea! Eu chiar daca am fost fara sot de luni(si vine abia maine) nu stiu cum am facut de nu am scris foarte mult pe forum, dar sper sa recuperez pana maine...) Oricum , am citit ce ati scris si mi se par toate experiente foarte frumoase... Ufff..tre sa plec acum, dar promit sa revin..pup SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic [starwars] [url="http://www.dropshots.com/SARILLA"]FILME,POZE,COMENTARII[/url][copil] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=101336"]Cum a inceput totul[/url][cit] ________________________________________________ You don’t need eyes to see, you need vision.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, am ramas in urma si nu ma trage nimeni de maneca [roker] Deci, cum am aflat de bebe: eram dupa o sarcina pierduta, cu un an de pauza ca nu aveam voie sa raman si tare amarata. Fusesem in Tenerife si ne petrecusem o sapt [xinpat], poate-poate [hia]. Nu s-a intamplat nimic si am zis : gata, nu mai fortez destinul, cand o vrea Dzeu vine si gata. Si Dzeu a vrut fix in luna urmatoare[cool] Am facut 2 teste, au iesit ambele cu doua linii, ma luase cu lesin. Am tacut pana seara cand mi-a venit sotzu' akas' , incarcat cu cumparaturi, multe plase. I-am aratat ambele teste si i-au cazut alea din mana [8D] Restul e romance siropos [detectiv] Locurile pe care mi-as dori sa le vad? Hmmm, aveti spatiu pe DC?[grup] Amsterdam, Venezuela, Mexic, Coasta de Azur, Aspen, toata Italia batuta la picior si cu masina, Valea Loirei, Toscana...mai zic? [8D] Urmatorul bb? ...raspund si la asta, Julax? Pai cam in 2 ani sper sa imi revin cu obo si sa inceapa si Luca sa doarma noptile si sa ne stabilim nitel material, dupa niste cheltuieli cam maricele [huta] Sarilla, mai stau domn'le cu pumnii stransi pentru noroc? Merge treaba? [dual] Cristina si Lucu- nume de scena Zarzarel (21 jun 2006) http://www.flickr.com/photos/9618861@N07/?saved=1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Scuze ca nu am mai dat pe aici. Sunt foarte ocupata si de acum si mai si ... Am reinceput scoala de soferi (ca am abandonat-o in 2004). Si trebuie sa plecam la mare luni si voi lipsi la cursurile teoretice, dar sper sa ma descurc. Norocuta te rog sa ma scuzi ca nu am putut raspunde. Am citit subiectul deschis de tine si nu prea te pot ajuta deoarece noi suntem ingineri structuristi, adica ne ocupam de conceptia si executia structurii de rezistenta (scheletul care nu se vede din cauza finisajelor). Noi facem ca structura (fundatii , stalpi, grinzi, placi, etc.) sa reziste la intemperii (seisme, zapada, vant, explozii, etc.). Arhitectii se ocupa de frumusetea "caselor", noi ne ocupam de "sanatatea" caselor, daca as putea sune asa. Pt ceea ce te intereseaza ar trebui sa apelezi la un designer sau un arhitect. Eu lucrez cu Autocad - pt desenare, dar este mai greu sa il folosesti pt o simulare grafica, dar se poate folosi pt ca are si el o baza de date cu obiecte sanitare si de mobilier. Insa este dedicat profesionistilor in domeniu, in special inginerilor. Arhitectii folosesc Arhicad, ArhitecturalCad, etc. Poti folosi 3DHome, dar eu nu il stiu ca sa te pot indruma. Te rog sa nu te superi pe mine. Sarilla multumesc. Cred ca de acum o sa intru sa scriu mai rar (ca nici pana acu' nu m-am omorat) deoarece trebuie sa ies din perioada de "relaxare" pe care am avut-o 1 an si ceva si sa vad ce fac cu permisul de conducere si cu doctoratul care la anu' ar trebui sa il termin ca daca nu ma exmatriculeaza. PA! [pup] Mary mamica lui [bonjovi] Darius-Theodor (14.07.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina_Ioana,nu stiam ca n-a fost asa simplu sa-l aveti pe Lucu.Mi se pare foarte greu sa pierzi o sarcina...Bine ca acum aveti un bebe sanatos si sunteti fericiti.Chiar ma uitam pe fotografiile voastre si ma minunam cat de bine va sta la toti 3.Despre tine,ce sa zic?Arati super!Ai facut efort sa revii la silueta asta dupa nastere?Inca ceva:un mare plus pentru stilul vestimentar.Imi place in mod deosebit[flo].In legatura cu bebe2,eu ma gandesc sa-l facem pe la anul,ca daca astept prea mult ma gandsec ca-mi va fi mai greu.Si daca e sa ma trezesc noaptea ,mai bine vad ce fac amandoi,decat sa termin cu unul si sa o iau de la capat cu altul.Ei,ce sa zic si eu?Vorbesc sa nu adorm. maryion,bafta cu obtinerea permisului si spor la invatat pentru doctorat! Sarilla,si eu ma gandesc la tine si la afacerea care sper sa-ti mearga bine.Mi-ar placea si mie una,dar dificil de inceput.Totusi ,nu se stie niciodata.Tot sper... Julax @ Alex[copil](24.08.2006) [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url"] Miniclip[/url] [url="http://community.webshots.com/user/iulia80"]Poze si filmulete[foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello si buna dimineata [:D] ca e 00.30...a inceput o noua zi... Nu am somn, ca azi am prins niste somnic pe zi si am baut si Cola destul de tarziu, asa ca bantui pe net ... Hai sa profit de ocazie si intai sa va multmesc pentru pumnii stransi pt afacere..sper ca in curand sa va spun si pt ce tineti...:) si in al doilea rand sa pove si eu ce si cum cu bebe.. Eu am mai scris asta si sper sa nu plictisesc, dar noi tocmai ce ne mutasem in Grecia si ne cam luasem gandul de la vreun plan sa facem bebe prea curand...cu toate ca inainte sa plecam, sa ne hotaram sa plecam, de fapt, vroiam sa facem in 2007...dar daca s-a intamplat sa plecam asta era ultimul lucru la care ne mai gandeam ... ...si fiind noi acolo, mi-a intarziat cateva zile..insa nu m-am alarmat la inceput, ca se mai intampla cand si cand.De obicei cand imi iatrzia mai mult, inainte de faza asta, ma rugam sa imi vina si eram cam sperietica sa nu fiu, pentru ca nu ma gandisem serios la statutul de mama...insa acum a fost altfel...parca pur si simplu am avut o revelatie...nu am mai simtit gheara aia cand ma gandeam ca as putea fi..ci am simtit o liniste interioara si imi rasunau in cap cuvintele"Si daca as fi...ce?Ar fi chiar atat de rau?"Bineinteles ca i-am spus sotului de chestia asta si am inceput amandoi sa speram la inceput pe ascuns apoi mai pe fata sa fiu insarcinata, pentru ca ne-am dat seama ca de fapt ne-am fi dorit mult un bebit.Insa 2 saptamani sotul meu a zis sa nu ma agit, ca e firesc sa intarzie, si cum intre timp eu trebuia sa plec in Romania singura(el venea peste o luna) a ramas ca imi fac testul aici. Cand am ajuns, bineineles ca am fugit la prima farmacie si mi-am luat pe blat un test, nespunand la nimeni de aici.Mi l-am facut..era intr-o dupa-amiaza, tin minte perfect, si a iesit cum ma asteptam...Tin minte ca am simtit ceva foarte ciudat, o bucurie mai timida insa la inceput, ca m-am hotatat ca inainte sa zic la lume sa mai iau unul pe care sa il fac dimineata, sa fiu eu suta la suta sigura... asa ca a doua zi am facut altul, cu acelasi rezultat...eee...atunci sa vezi sentimente pe capul meu...mi s-au taiat picioarele, imi tremura tot corpul si deja ma simteam altfel..ma simteam..mamica...L-am sunat pe tati si i-am zis, bineinteles ca el mi-a zis ca era sigur de asta si era super fericit chiar daca si super departe..apoi a urmat de am dat vestea la tot familionul..si...restul il stiti...[:D] Off..iar am facut o epopee dintr-un lucru care a durat mai putin decat am povestit eu, dar am o problema cu detaliile si nu am stiut la care sa renunt [:D] (asta mi-a prins bine la literatura ca aveam note mari[:D]) Hai ca v-am tinut destul..care ati rezistat...mai ma uit un pic pe net si fug si eu la nani, ca maine am desteptarea la 7.. Bye now! P.S.(altfel cum?) Nu mai verific de greseli pe care sunt sigura ca le-am facut...va prindeti voi, da?pup SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic [starwars] [url="http://www.dropshots.com/SARILLA"]FILME,POZE,COMENTARII[/url][copil] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=101336"]Cum a inceput totul[/url][cit] ________________________________________________ You don’t need eyes to see, you need vision.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...