Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?(11)


Recommended Posts

Adriana, multumesc tare mult. [pup] Fetelor, de luni ma apuc sa-i gatesc barbatelului meu, dupa regimul vostru. Daca mai am nelamuriri, ma ajutati, da???[colegi] Multumesc Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc Andrada pentru incurajari pentru mine cel mai greu este sa inlatur painea dar trebuie sa o fac am sa ma inspir din menu-ul vostru caci altfel ar fi fost greu sa mi fac program ; si acasa sunt d multe ori in pana de idei cu gatitul, dar ce vorbim acum de lucruri sfinte? o zi buna fetelor[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele, ce spor la scris aveti....ma bucur ca am ce citi... [bang]iar am gresit...am facut chiftelute din dovlecei cu sos tzatziki...excelent....am mancat cateva...cam multe...ce buuuune erau...[bang] azi post (de fapt ar trebui post pana pe 29, dar...macar vinerea): cateva smochine si cativa capsuni...apoi cafea...mai tarziu piersici la pranz: mancarica de fasole verde, o rosie si un castravete seara salata..... Spor la slabit.... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Dim la fete! Ieri..am avut din pacate o abatere seara constand intr-o lingurita de inghetata..nu mai mult..atata...ca le-am pus in cupe la tot familionul..si am gustat un pik..buuna..insa numai o lingurita!Dar cat poate conta o lingurita??? Azi: -dim:grefa+cafea -pranz:cirese,capsuni -seara:gratar de pui cu salata de rosii Ma gandesc cu groaza ca vine we..si tre sa gatesc pt tot fameleonu..sper sa nu calc pe de laturi!!!mai cu seama ca sunt invitata la soacramia..care a promis o placinta cu branza..da o cedez sotului! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de sfaturi si de incurajari!!![pup] am sa incep de azi sa-mi postez si eu meniurile sa vedem unde gresesc. de exemplu, ieri am mincat asa: dim - un iaurt degresat prinz - semipreparate de carne sunca, pastrama...(cam 100g) si doua felii de cascaval cina - salata cu cas, rosii, ceapa verde si busuioc azi am asa: dim - doua oua fierte cu cas si sunca prinz - din nou cas (tre sa-l termin) cu rosii si fripturica de purcel seara - cred ca am sa trag o salata de rosii cu ton ce ziceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[ Bibilica, esti sigura ca respectzi toate regulile Monti, cu pauzele necesare, cu apa bauta numai dupa masa, si multa, cu neamestecul glucidelor cu lipide. Daca da, atunci mananca mai mult. Cantitatea sporita nu va lasa organismul sa intre in stare de panica si sa asimileze tot ce prinde. Fa mai mult sport. Si mai ales… nu te cantari mai des de o data pe saptamana. [:D][:D][:D] ultima data m-am cintarit in aprilie.....eu simt cind ma ingras dupa haine....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ha ha, haioaselor, zapacitelor, dragelor, mi-a placut la nebunie sa citesc ultimele postari, m-am amuzat, m-am intrebat, m-am mirat, am avut tot felul de reactii, cred ca trebuia sa-mi instalez o camera de luat vederi, sa ma filmeze cum stateam cu nasu'n computer! Bibilica, lasa-ma sa spun:indiferent ce spun fetele, ce zic, cum glumesc, nimeni, nici macar un gand nu e rau aici, toata lumea este saritoare, ai sa vezi cat de nerabdatoare ai sa fii sa ajungi sa ne saluti si sa vezi ce si cum e pe aici, de pe o zi pe alta!She_Wolf este o dragutza!! ..In ce priveste faptul ca mananci asa cum spui (pare foarte ..Monti), intreb si eu, ca si Caro, esti sigura ca respecti pauzele intre mese? bea mai mult ceai de coditze de cirese, este un diuretic extraordinar, ca si cel de soc, combinatia e o bunanate, poate ca intr-adevar retii apa cum zice Chatonel, chiar si eu am avut o vreme in care aveam sentimentul ca sub 60 de kilograme nu ma mai vaaaaaaad, never!Eu zic sa stai linsitita si sa fii rabdatoare, sa citesti cartea de la cap la coada si ai sa iti dai tu singutrica seama daca sunt lucruri pe care trebuie sa le indrepti.Tu stai printre noi si nu ne pierde din ochi:), intreaba tot ce e de intrebat si mai ales nu intra in panica din cauza unor haine, ok? peste camasa, mai pune o vestutza shic, peste pantaloni, o bluzitza mai lunga si mai flu-flu, acum sunt tot felul de rochii lallaa lalla, super! niste fluturasi de rochii! - renunta la cordoane, curele, talie joasa, stramt, etc, sunt convinsa ca e ok, numai ca tie ti-a intrat in cap ca nu mai slabesti si cu asta nu te ajuti in nici un fel! gandeste pozitiv si ai incredere in tine!Succes! [flo]Draga Caroline, haaaa ha, aproape ca ma ai si pe mine musteriu la pariul asta, ca daca nici acum nu se misca, strang cantarul de ..de ce? eh, vad eu ce-i fac, da' asa nu se mai poate ca ma zapaceste, ar mai lipsi sa scoata si limba la mine, asta as pune capac!! zau ca da! abia astept sa vad ce spune nemernicul maine dimineatza!! si daca cumva indrazneste sa o tina pe a lui, stii ce? ma cantaresc la doua saptamani, sa fie clar!am zis![:)] Eliza, si eu postesc azi!buuuna treaba! ia sa pun eu un meniu: dimineatza-1 kg de cirese mmmmm.nu ma intereseaza daca erau si intrusi inside, da' nu pareau vizitate!:) la pranz :o salata maaaare cu de toate seara: o salata de fructe.si in sfarsit, zile fara carne, ce bineeee ili, pai ia de aici retzete cate vrei si mai este si un subict intreg cu retzete Montignac! cauta in "la bucatarie", ai sa fii super incantata.si tot timpul urmareste meniurile fetelor, are sa fie foarte bine.Sfat valabil si pentru saphir Ohaulica, uita de seminte, ca n-au ce cauta in faza 1! Adriana,stii ca si eu mi-am pus la un moment dat intrebarea asta? daca nu cumva iaurturile astea non stop pot fi un motiv de stat pe loc? nu ca as acuza bietul iaurt, doamne fereste, ca imi place mult mult mult, da' cred ca asaaa, non stop..hmm.. si eu am sa bag niste schimbari.asa, macar de curiozitate auuu! ma-m lungiiiit mai rezistati? gata, am disparut1 ma intorc! spor la citit fetelor nou venite si spor la slabit fetelor mele! va pup! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata colegele mele de suferinta ! Laura, n-am mincat numai 3 rosii, astea au fost dimineata. Seara am mincat clasica salata de rosii, castraveti, ceapa, ardei, ieri i-am pus si salata verde, cu putin ulei si otet si telemea de bivolita. Mie imi plac salatele, cumparam si iarna rosii si cu toate ca nu erau la fel de gustoase le mincam si seara. Momentan nu mi se face pofta de altceva, dar zilele urmatoare nu stiu... Oana, acum citiva ani am tinut un regim naturist - ma chinuiam sa fac bebele - si semintele de dovleac si de floarea soarelui erau permise, dar nesarate, neprajite. La Monty nu stiu, ca n-am citit tot. Caro, multumesc. Nu poti sa-ti cumperi un vas de Yena ? Staniolul se pare ca e cancerigen. Bine, o data n-ai sa patesti nimic, dar sa nu-ti faci un obicei din asta. Eu sint f. multumita de Yena. Se spala usor si mincarea are un gust super. Eu oricum sint adepta mincarii facute in cuptor. E si mai comod si mai sanatos. Acum imi tot caut o oala de presiune din inox. Am avut una de aluminiu, dar am dat-o, exact din acelasi motiv din care nu folosesc staniolul decit rar. Ili, daca esti fan al piini, uite un regim cu 10 felii de pine pe zi. Regimul se tine o saptamina. Eu nu pot sa-l tin, ca nu pot renunta la fructele de sezon, de rosii sa numai vorbesc. Se ung zece felii de piine (graham, piine de secara sau piine neagra)cu margarina. Se consuma in felul urmator: - 2 felii dimineata - 4 felii la prinz - 1 felie la ora 17 + 1 pahar de lapte sau ceai neindulcit, sau suc de rosii - 2 felii la cina - o felie inainte de culcare Se vor consuma obligatoriu 2 litri de lichide - ceai fara zahar sau apa plata. Korinna, eh, o lingurita nu cred ca are importanta. Cred ca ar face mai rau daca ai pofti si n-ai gusta, mai ales ca tu le-ai pus in farfurie la fameleon. Bibilica, cintareste-te mama, asa macar sa vezi cit ar trebui sa slabesti... Andrada, vezi ca si risul ingrasa... Cit priveste iaurtul, eu am citit mai demult ca e bine sa maninci iaurt doar jumatate de luna (sau o zi da, o zi ba), ca altfel iti papa mineralele. Eu azi iar o sa am o abatere, e ziua unui director. Daca nu azi atunci luni. Si mi-e greu sa rezist la toate bunatatile de pe masa. Dar am sa incerc sa maninc cit mai putin, mai ales din cele interzise. Altfel, meniul meu va fi: dimi: cirese cit cuprinde (au fost tare bune) la prinz: 3 rosii, 2 castraveti, un ardei seara: clasica salata... Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by geliza
[bang]iar am gresit...am facut chiftelute din dovlecei cu sos tzatziki...excelent....am mancat cateva...cam multe...ce buuuune erau...[bang] Eliza si Mara (24.01.2002)
Eliza, eu nu inteleg un lucru! De ce zici ca ai gresit mancand chiftelutze de dovlecei cu tzatziki??? Daca nu ai pus faina in ele, eu zic ca este foarte bine. Sunt Monty in toata regula! [:D] Bibilica: ce fel de busuioc pui tu in salata? Verde sau de la pliculetze? Ca suna tareeee bine... [pofta] Voi stiti ca eu ma trezesc dimineta numai cu gandul la cantar??? Il pun pe fiu-miu langa taica-su in pat ca sa nu planga pana ajung si la lapticul lui si fug repede in hol, la cantarire... Si este asa bine cand vad cum se deplaseaza acul...[pk] Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...