Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?(11)


Recommended Posts

Liris, Eu zic ca nu e cazul sa-ti faci probleme.Pai cum sa slabesti de unde n-ai ce sa dai jos? o sa se duca de pe unde trebuie,sigur, asa se intampla si la mine, numai ca are si faza asta ritmul ei; ei, acum la mine se bate pasul pe loc:tot pe loc pe loc pe loc tra la la[:)] o sa fac o melodie pentru stagnare si scapat de ea ioc:) Karina, [cool]felicitari pentru carnet! buna treaba! esti iertata, faza asta merita sampanie![alcool] Korinna.. ...da, ciudata faza cu slabitul cu cartofi, am mai auzit-o si eu, am chiar o colega care a slabit asa, manacand cartofi copti si branza dulce, ea s-a mentinut,sau poate a tinut si altceva, insa eu zic ca e mult mai bine sa ii lasam de-o parte, asa, de dragul lui Montingacutzescu-al nostru, nu? Oricum , Sincera sa fiu, nu simt deloc nevoia sa mananc paine, paste sau cartofi.Mi se mai face dor cateodata de ceva dulce, dar rontai un Tic-Tac si prinde bine, sa stiti.De cand s-a dat liber la el, am cutiutza in geanta! Plus ca asa cum sunt eu innebunita dupa fructe, as renunta la orice masa normala pentru un lighean de cirese, sa manac pabna nu mai pot![:)] Chatonel, pai asta este explicatia, e clar.Noi zicem ceai si gata, este clar. deci de asta el se refera la cel cu/fara cofeina, este vorba clar de ceaiurile negru/verde.Eh, m-am lamurit.merci! Ah, sa nu uit: uite, am mai gasit ceva ce vreau sa iti notezi, in cazul in care vei mai avea nevoie (eu sper sa nu ai!): "pt greatza, in caz de rau pe mare, masina, etc: 3 picaturi ulei de lavanda+3 picaturi ulei de menta/o batista sau un servetel care se inhaleaza profund de 3-4 ori, dupa care se pastreaza in buzunarul de la haina pana la epuizarea mirosului.Aceasta va va asigura imediat o senzatie de comfort" Fug, azi am cam acaparat spatiul pe aici mai vin, nu scapatzi![:)] va [pup] Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
andrada - [:D] asa e ! stiu ca she wolf n-a vrut sa ma supere...nici pomeneala de asa ceva....cred ca eram eu intr-o pasa mai proasta. in mod normal, trebuia sa o invit eu la iasi sa vada cum se gasesc in magazine numai pantaloni si fuste mulate.....binenteles tot in gluma....apropo - prin magazinele romaniei de pretutindeni - se mai gasesc haine clasice?....ca prin dulcele tirg nu prea am gasit...sau n-am cautat eu pe unde trebuie..in fine... in legatura cu dietele mele, treba sta cam asa: anul trecut in primavara (martie - aprilie) am mai avut o tentativa de slabire care a mers beton(am slabit 8 kg in 6 saptamini). m-am mentinut pina in toamna (noiembrie), cind m-am lasat de fumat....de atunci a inceput calvarul! azi un kil, maine inca unul si uite asa, in juma de an am pus pe mine vreo 10 kile!!!regimul ala era de genul o zi fructe, o zi legume....stiti si voi ce vreau sa spun. am incercat acelasi regim si acuma, dar [bang] aiurea, suncile mele s-au incapatinat sa ramina acolo unde sint, ba mai mult au mai chemat-o si pe verisoara celulita.....si sa stiti ca nu m-am apucat de rontait diverse chestii ca sa ocup locul lasat de tigara....nici macar guma n-am mestecat....regimul meu alimentar nu s-a schimbat cu nimic fata de perioada cit am fumat (ce-i drept, vreo 19 ani...) stiu ca trebuie sa am rabdare cu regimul, ca nimic nu se face peste noapte....dar stiti si voi cum e cind vrei sa te duci la plaja si..bronzezi o celulita si niste sunculite de mare dragul....si prin jur roiesc silfide...ce-i drept cu vreo 10 ani mai tinere.... asta este! fruntea sus, kilutele jos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adriana_mihnea
[quote]Originally posted by geliza
Bibilica: ce fel de busuioc pui tu in salata? Verde sau de la pliculetze? Ca suna tareeee bine... [pofta] Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
busuioc proaspat, adriana. in fiecare an, in februarie sotul meu planteaza busuioc (unul, doua ghivece..) si uite asa, am busuioc proaspat cit e vara de lunga....dar cred ca merge si cu busuioc uscat. eu mai fac o salata (tot de pe un forum luata)cu rosii, usturoi (nu mult - doi catei la patru rosii), o lingura de ulei, zeama de lamaie dupa gust, sare, piper si acest busuioc virgula care pe mine ma innebuneste. tot acest amestec se da o ora la rece. cind te apuci de mincat, nu mai vrei altceva...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dana p.
Buna fetelor![hia] Am si eu o problema cu cantarul care nu vrea sa arate mai jos de 60kg oricat m-as stradui[bang][bang]. Am 1,62 m si 61 kg, as vrea sa mai slabesc macar pana la 55kg. Eu mai tin din cand in cand regim disociat, dar dupa ce revin la meniul normal pun la loc tot ce m-am chinuit sa dau jos[bang]. Am citit ca aveti o carte in format electronic despre slabit si as vrea sa mi-o trimiteti si mie pe PM daca se poate . Va multumesc. [flo][flo][pup]
ai primit cartea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

busuioc proaspat, adriana. in fiecare an, in februarie sotul meu planteaza busuioc (unul, doua ghivece..) si uite asa, am busuioc proaspat cit e vara de lunga.... Ia intreaba-l tu pe sotiorul tau: pot planta acum busuioc in ghiveci?? Si de unde cumpar seminte, de la tarani din piata (busuioc uscat) sau de la pliculetze? Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Dimineata fetele. Acum am ajuns la cafeluta si nu sunt pre incantata de gustul ei,mi-am luat si eu decofeinizata dar [V]nu stiu daca va tine....... Dimineata adica acu vreo ora am mancat 4 piersici. La pranz cred ca pipote cu mazare scazuta Seara cascaval,sunca,salata de rosii cu ceapa si ardei.(poate si busuioc). M-am gandit sa fac zilele astea chiftelute de conopida dar oare stau legate numa cu ou? Ieri am facut prostioare ,am fost la cheful unei colege de birou si am mancat o felie babana de tort cu frisca si capsuni.Cel mai rau a fost asa cam dupa o ora ca mi s-a facut o foame... si eu ziceam ca mananc felia aia si dupa vreo 3 ore iau cina asa usurica cu salata si branza dar nu s-a putut . Oana&Vladut(1 an si 10 luni) & Veronica (1 luna)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pot sa-ti raspund si eu la intreabarea asta. am spus ca sotul meu planteaza pentru ca el se baga cu mainile in pamint[:D] deci, noi cumparam saminta la plic (din metro sau de la florariile mai destepte...). sa ai grija sa cauti busuioc cu frunza mare - te uiti la poza de pe plic [:D]. ala e foarte aromat....poti planta busuiocul si acuma. problema e ca o sa iasa destul de tirziu. de fapt cam peste o luna, dca ma gindesc eu bine. al meu a iesit mai greu pt ca a fost frig afara...daca ghiveciul sta la soare, sa ai grija sa il uzi de doua ori pe zi - dimineata si seara mult succes si sa-mi dai de stire cind faci prima salata cu busuioc din roductia proprie[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...