Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?(11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ohaulica ce cafea bei? eu nu mai beau cafea de un an jumate, dar natura postului ma obliga sa fac zilnic cafea. eu cumpar tchibo decaf si colegii si seful meu sint foarte incintati. colegii mei nici nu stiu ca e cafea fara cofeina. de multe ori se pling ca e prea tare....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bibilica
ohaulica ce cafea bei? eu nu mai beau cafea de un an jumate, dar natura postului ma obliga sa fac zilnic cafea. eu cumpar tchibo decaf si colegii si seful meu sint foarte incintati. colegii mei nici nu stiu ca e cafea fara cofeina. de multe ori se pling ca e prea tare....
Foarte buna Tchibo decofeinizata!! Am baut si eu acum ceva timp; nu beau cafea deloc, dar am gustat-o pe cea decof. cand eram [gravi]! Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bibilca, multumim pentru informatii, am sa pun si eu busuioc pe balcon, asa cum ne inveti tu.eu am busuioc acasa, la gradina de la mama da'gradina asta este la 120 km de aici:) Va pup pe toate si va doresc un weekend cat mai placut si fara tentatii:) andrada 34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina, ai dreptate – multzumesc - am sa tin cont de sfaturile tale despre staniol, chiar acum ma gandeam ca eu fac si cartofii noi in velitzi in staniol si pusi pe gratar… da, mare greseala.. M-am amuzat de ce-I spuneai Andradei, ca si rasul ingrasa…LOL… acum imi explic eu de ce slabesc mai lent.. slabesc intr-un an cat altzii intr-o luna…..LOL Fetele, sa va dau o veste buna, de 3 seri experimentez masa de seara = o felie de pepene mare, enorma. Adica un pepene mare lunguietz, tai felia transversal, inlatur cercul de coaja, ramane o felie mare cat farfuria intinsa, format mare, o mananc incet cu furculitza si cutzitul, elegant ca pe friptura. Dupa o felie din asta ma satur zdravan. Pentru ca aceasta masa de seara o iau pe la ora 10 pm, mai stau putzin si ma duc sa ma culc. Dimineatza hainele imi vin lejer. Fac asta de 3 seri. Azi m-am cantarit – 1kg mai putzin. Nu stiu daca merge la toata lumea, dar eu sunt incantata. Meniul de azi: Dimi: fructe + dupa 30 min cereale + cafea decaf. Pranz: ciuperci la cuptor + legume la abur Seara: felia de pepene Am gasit, in sfarsit si eu cereale integrale fara zahar sau alte adaosuri “necurate” si crocante (au forma de pernitze)… Buneeeeee! Mai vorbim, sunt prin “zona”… iar lucrez 9am – 9pm … Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da' harnicute mai sunteti dragele mele, nici nu mai stiu de cat timp tot citesc postarile voastre. [:D] Bibilica, nici nu-mi inchipuiam ca esti diforma. Eu sunt cam la fel, am 1.62 si 62 kg si tind catre...50kg. Nu stiu cand voi ajunge acolo, dar sper ca nu la anu'. hihihi Nu este nevoie sa vin la Iasi, este la fel si la Bucuresti, numai hainute de slabute. Nu-i nimic, o sa fim si noi la fel cat de curand, vointa sa avem. Caro, intr-adevar mare tarta am mai facut, dar bunaaaa! Yummy! Oricum, cred ca ati observat ca doar asta am mancat serile trecute. Ca tot veni vorba, aseara, pe la 23 am baut sangria (merci Chatonel [flo]) si am papat si fructele "betive". [;)] Dragele mele, voi cum ati ajuns sa aveti "x" kg in plus? Eu stiu care sunt "vinovatii" (nuuuu eeeeu!): pizza, paste (carbonara sunt preferatele mele), placintele de tot felul si dulci si sarate; pateuturi, clatite, bere, dulciuri si variatiuni pe aceeasi tema. Acum le-am cam eliminat, mai calc uneori pe bec, dar rarut si totusi nu am rezultate spectaculoase. Vad ca multe dintre voi sunteti moarte dupa fructe, legume, salate...so, cu ce v-ati ingrasat oameni buni?!? Andrada, ce grupa de sange ai? Stiu ca era o dieta bazata pe grupele sanguine, nu mai tin minte amanunte. Eu de ex, am grupa "0" si, din cate scria pe acolo, as slabi cel mai bine mancand carne (slaba presupun). Treaba este ca nici eu nu sunt chiar atat de carnivora. Hmmm... Astazi (si eu tot la post): dimineata - 2 felii de paine integrala prajita cu gem neindulcit de capsune; ceai verde (slab) pranz - o salata mare cu rosii, castraveti, ardei gras, masline, ceapa, ulei de masline, sare, piper seara - ratatouille cu ciuperci (rosii, ardei gras, dovlecei, vinete, masline, ceapa, usturoi, ciuperci) - poate suc de porto [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, pepenele ala imens este rosu, nu? Parca pepeni galbeni uriasi n-am vazut. Ideea nu este rea, mie imi plac si unii si altii poate ii combin si o sa experimentez si eu. Andrada, am uitat sa-ti spun ca m-am hotarat: nu voi tine disociatul pe zile saptamana viitoare decat daca stagnez. Totusi am impresia ca nu va fi cazul. [:)] [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

She_wolf, ca tot ai intrebat cum am ajuns la nr asta de kile... Eu acum 6 ani,in 98 cand am terminat facultatea, aveam 55 kile la 1,75m si chiar aratam slaba. Pe urma s-au intamplat urmatoarele: m-am angajat si mi-am facut analizele pt angajare si mi-au gasit TBC, drept pt care am luat 6 luni antibiotice si vitamine cu pumnu' [bang], de unde a rezultat o pofta de mancare monstruoasa (pizza, dulciuri, paste, sucuri, cartofi prajiti, mancat la ore imposibile,etc) Asa ca dupa 2 ani, la nunta, aveam 65 kile. Pe urma am continuat cu mancatul (cum era melodia aia, adio dieta, am verigheta?) asa ca in 2002, cand am ramas insarcinata ajunsesem la 72 kg. Sarcina desigur ca mi-a inlaturat orice inhibitii (daca mai aveam asa ceva) referitoare la mancare) si am luat nu mai putin de 21 kg. Dupa ce am nascut am dat 10 kg repede, pe urma m-am 'mentinut' destul de mult timp la 80 kg. Impulsul de a slabi l-am capatat cand m-am intors la serviciu (in ianuarie anul asta), cand am zis gata! nu se mai poate asa! Si m-am apucat de diete (disociat+Montignac) si acum bat spre 68 kg si sper sa ajung pe la 63. Cam asta ar fi povestea kilelor mele! PS: Cred ca e cel mai lung mesaj pe care l-am scris pana acum pe DC [:D] Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...