Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?(11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Caroline: si eu as face ca tine, dar stii ca este scump pepenele rosu la ora asta??? Asa ca mai bine ne limitam la cirese...[olala] (eu sunt acum cu un castron mare in fata! Sac! Ai vazut cum am slabit eu ultimul kg, nu? Cu friptura si cartofi la 11 noaptea...[:D] She_wolf: eu de felul meu sunt o mare gurmanada: dulciuri, paste, tot felul de gustarele, peteuri...[:p] In timp s-au depus, incepand din facultate pana cand am ramas insarcinata. In timpul sarcinii, desi dr. ma batea la cap sa nu mai mananc fainoase, dulciuri si alte nebunii, eu nu si nu!! Pofteam, mancam, si uite asa am luat 18 kg. Am ramas doar cu 5 dupa nastere, dar in timpul alaptarii am mai luat 4 kg!! Cine era cu dulciurile pe masa tot timpul??? Deocamdata am slabit 7 kg, dar dupa abateri mari de tooooot... Am 2kg in plus fata de perioada dinaintea nasterii; cand voi ajunge la 65 cred ca va fi greu pentru ca organsimul a stat mult la greutatea asta si poate nu vrea sa dea inapoi! [sm] Sa vedem! Aaa, si ca tot eram eu fericita ca slabisem inca 1 kg, m-am "delectat" cu o gogoasa cu ciocolata si vreo 5 Fornetti cu cascaval...[:X] Sa nu dati!! Andrada, stiu ca am gresit!! Ma ierti? [:I] [pup] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit cartea, merci mult.... Deci avem voie sa mancam numai legumele din lista (pt faza 1)? Maslinele sunt permise? (cu brazna, etc) Meniul de azi: la 9: un mar la 10: iaurt cu crackers (facuti din orez brun si sare) si cafea indulcita "artificial" la 1:30 : portocala La 2 o sa manac legume la cuptor si branza Deseara: vreau sa fac pui la cuptor cu legume. Sper ca e ok, trebuie sa invat regulile bine:) Catalina si Laura (12 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut niste zile mai incarcate ca de obicei, de aceea azi abia acum v-am citit si trec repede sa va scriu. Cum puteti, mai fetelor, sa tineti post asa, mancand doar ceva fructe si o salata? Ca eu nu reusesc deloc...Cred ca daca as reusi, as slabi repede cele 3-4kg pe care le mai vreau jos, dar nu pot, ca sunt o pofticioasa...Adica mi-e extrem de greu sa vad mancandu-se in fatza mea anume chestii, si eu sa nu pap. De aceea, pentru ai casei gatesc cam Monty, iar cartofi nu prea mai tin in casa, rar le mai fac cate un piure, iar cartofi prajiti nu am mai facut de 5 luni! Cu ocazia asta, mananca si ei sanatos (desi sotul ia pranzul la bufetul firmei, deci el "baga" acolo interzisuri, nu il plang...). La fete le mai fac supa cu paste, dar din asta fie nu mananc, fie aleg fara paste in farfuria mea...Orez pilaf le fac rar, dupa asta nu prea ma omor...In rest, mananca toti la fel ca mine, cu exceptia faptului ca ei mananca paine si sandvisuri. Eu nu as rezista (sunteti niste eroine, va admir!) sa gatesc bunataturi pentru ei si eu sa nu gust! Nu pot si gata! Azi am mancat asa: ora 10.30: o piersica; ora 14.30: 2 piersici; ora 16: ciorba de legume cu carne de vitel + piept de pui la gratar cu tocanita de ciuperci + salata de rosii si castraveti +...o abatere mareatza: un coltuc de paine cu unt si dulceata de cirese proaspat facuta acum cateva zile (sa-mi fie rusine ca nu m-am abtinut, de data asta!!!); ora 20.15 (dupa fitness): o piersica; ora 20.45: putina zeama de la supa de pui + putin piept de pui la gratar rece, ramas de la pranz + o rosie. Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 2 luni) si Ramona (2 ani si 1 luna) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu am dat bir cu fugitii.....[:)] Nu mai tin Monty, ca nu mai pot, oricum ajunsesem cu el la 55 kg (mai aveam 2 pana la target), si de cand nu mai tin, am mai slabit 1 kg! [cool] Ce-i drept, ma ajuta tare mult si Markus.......[:)] Bafta mare la slabit!!! Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Caroline
She_wolf… pepene galben nu ai voie in faza I…
Ei, stiam eu ceva, dar m-am facut ca ploua pentru ca imi place (pepenele). hihihi Am mai zarit pe ici pe colo prin meniuri pepene galben si nu parea chiar daunator. [:D] Ca veni iar vorba de scumpete, m-am plans eu ca ciresele costa 20 euro/kg, dar la mure stam si mai bine: 28 euro/kg! [cool] Parca sunt puse la misto preturile astea. Nici macar nu sunt organice. S-ar putea sa merg maine la un gratar...depinde de vreme, care de vreo doua zile este cam uratica, zici ca este toamna, nu vara. Asta dupa ce miercuri au fost 27 - 28 grade. Ma rog, ideea era ca s-ar putea sa calc stramb, dar sper sa fie cat mai mica abaterea. Ma gandesc sigur la o inghetata mica, mica, mica...[pofta] [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci pentru raspunsuri. [flo] Crisia, cred si eu ca ai scris un mesaj lung, doar povestea se intindea pe cativa ani, nu? [;)] Adriana, eu am luat 22 de kg in sarcina, iar cand am ramas insarcinata aveam deja cca. 8 kg un plus! [grasa] Bibilica, trimite-mi te rog regimul ala pe grupe sanguine, poate il adaptez cumva la Monti. dgclaudia@hotmail.com Merci! [flo] A! Grupa "o". M-am lasat si eu de fumat cand am aflat ca sunt insarcinata, poate ca si din cauza asta am pus atat de multe kg, mai stii? [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...