Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?(11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dim la fete MULTUMESC PENTRU FELICITARILE AUSE SOTULUI MEU!! Dar am si avut o seara...hhiih..sa nu dati cu caramizi!!Am fost numai noi 2 la pizza,am baut si o bere[bang]...apoi am mancat o inghetata!![bang]..si acasa tort facut de mine[bang]..hiihih Dar de azi revin la bunele obiceiuri! Si de luni trec pe Scarsdale! Da..ficatelul nu e bun..ca si as fi pohtit!!!! Azi: -dim:cafea cu lapte,niste feliute de salam si branza -pranz:varza cu carne de porc afumata -seara..cred ca rosie cu castravete salata cu cas oaie Elenalove..bine ai venit si daca te tii de regimul asta care nu e asa strict...ai sa vezi ca ai sa slabesti si tu!! Crisia..iti inteleg disperarea cu marea,,eu am stresul cu nunta!! marimar..dar o poti primi de la noi format electronic!! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, Elena, bine ai venit intre noi! Daca te tii de Monty, sigur ai sa slabesti! Crisia, cred ca ar trebui sa tin si eu disociatul pe zile vreo saptamana, poate as da jos mai repede kg asta care se tine de mine in plus, inca de dinainte de a pleca la mare cu vreo zi-doua, cand am inceput sa calc pe de laturi...Se slabeste mai rapid cu asta? Nu te tenteaza altceva decat ce trebuie sa mananci in ziua aia? Ca eu asa patesc...Sa vedem, poate ma mobilizez si-l incerc de luni... Meniul meu de azi: ora 10: 2 piersici; ora 10.30: iaurt natur; ora 13.30: omleta cu dovlecei, salam Victoria si branza + salata de rosii, castravete, ardei gras, ceapa; ora 17.30: mancare de castraveti acri cu carne de vitel + salata de rosii, castraveti, ardei, ceapa; ora 20.30 (dupa fitness): vreo 300g zmeura. Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 2 luni) si Ramona (2 ani si 1 luna) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ieri iar am calcat stramb...am mancat seara trei pestisori mici pane cu branza si un castravete...la o terasa seminte decojite si o punga de pufuleti...apoi doua piersici si niste cirese....per ansamblu cam mult... astazi: cirese, apoi cafea... doua lingurite dulceata de nuci (a adus o colega si ne-a servit la prima ora...)dupa vreo ora 3/4 cutie branzica de casa cu trei pesmeti Wassa pranz: doua oua fierte, branza, o rosie si 2 castraveti...ianinte sau dupa vreo 2 ore...piersici seara nu stiu... Laura, hai sa tinem amndoua disociat de luni, ca eu am vrut de lunea asta, dar n-am avut suficienta vointa...tot asa era: prima zi lactate...incercam? Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu dau tircoale de luni intregi subiectului dar nu am fost niciodata in stare sa tin o dieta. eu am un document Word: Ma hranesc deci slabesc , de vreo 75 de pagini de un francez , asta-i cartea??? acum e post , dar poate dupa aia.... desi ... asa cum ma stiu..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu ma certati, dar eu am cartea in forma electronica de ceva timp, dar n-am avut timp sa citesc nici un rind. Am tinut de vreo trei ori reteta de 4 zile (o zi lactate, o zi legume fierte, o zi cartofi fierti si o zi carne fiarta) si am slabit 2-2,5 kg. Acum o sa m-apuc sa citesc si cartea, dar va dura ceva. Poate ca scrie in carte, dar as vrea sa va intreb pe voi: noi mincam zilnic aproape, salata facuta din rosii, castraveti, ceapa, usturoi, ardei, telemea rasa cu putin ulei de masline si otet de mere si miere de albine. Combinatia asta e permisa, sau nu ? Eu am avut 59 de kg si acum am 56.6, dar as vrea sa ajung macar la 52 pina la sfirsitul lui iulie. Exista sperante si pt. mine ? Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Karina,poti manca combinatia despre care spui tu..cu CONDITIA ca ea sa fie la pranz! Dimineata sa nu amseteci rosia sau castravetele..sau alte legume cu branza,salamul,oul.La pranz insa acest lucru tzi=e permis..si seara. Aaaa..si inca ceva Karina...cica acrtoful nu trebe ca are amidon..desi acu drept sa spun..acum 4 ani eu am slabit numai cu salata orientala!!Si nici morcov nu e voie! M-am hotarat..de maine trec pe Scardale...!pt 2 saptamani..apoi revin la Monty. KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliza, da, as vrea sa tinem impreuna 5 zile (luni-vineri) de dieta disociata pe zile. E un fel de Monty mai restrictiv, dar nu ne abatem, decat daca mancam intr-o zi si cartofi fierti. Ce zici? Eu as propune luni-legume (salate sau facute mancare, adica spanac, varza, ce vrei...), marti-carne fripta sau fiarta de pui sau vita, miercuri-fructe, joi-cartofi fierti sau peste, ce zici?, vineri-lactate, sau daca tu tii post (eu nu tin) putem schimba luni cu vineri. Oricum, in WE nu pot tine...de obicei avem musafiri la gratare! Karina, da, ai sanse cu Montignac sa dai jos 4kg intr-o luna, mai ales ca fiind prima luna se slabeste mai mult... Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 2 luni) si Ramona (2 ani si 1 luna) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...