Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?(11)


Recommended Posts

Laura, mie mi se par mai usor de tinut regimurile in care se zice clar: mananci aia, aia, aia. Ziua de fructe (azi) e un deliciu, ca sa nu mai zic ca detoxifica organismul. Daca as putea as manca asa in fiecare zi, numai ca mai trebe sa mananc si altele... Pana acum n-am calcat stramb cu disociatul, mai degraba cu Monty. Apropos de regimul disociat propus de tine, mai bine peste decat cartofi. Era o zi de orez, dar poti sa-l inlocuiesti cu legume, de exemplu, mai putin cartofi. Pupici, Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by korinna
Da Karina,poti manca combinatia despre care spui tu..cu CONDITIA ca ea sa fie la pranz! Dimineata sa nu amseteci rosia sau castravetele..sau alte legume cu branza,salamul,oul.La pranz insa acest lucru tzi=e permis..si seara. Aaaa..si inca ceva Karina...cica acrtoful nu trebe ca are amidon..desi acu drept sa spun..acum 4 ani eu am slabit numai cu salata orientala!!Si nici morcov nu e voie! M-am hotarat..de maine trec pe Scardale...!pt 2 saptamani..apoi revin la Monty. KORINNA [zana] mamika x 2
La prinz ? Wow !!! Si dimineata de ce nu ? Noi tot timpul o mincam pe la 18-19, ca atunci ne stringem de pe drumuri. Ah, da inteleg ca e voie seara. Dar morcov de ce nu e voie ? Korinna, ce e Scardale ? eu din pacate nu pot tine regimuri in WE, ca si noi mai "servim" gratare. Acum mi-e si mai greu sa tin vreun regim cu atitea fructe de sezon. Maninc capsuni si cirese in prostie. Chiar am inlocuit azi o masa cu cirese. Dimineata am mincat 2 rosii, un ardei si un castravete. Si am baut un ness cu 2 lingurite de miere si lapte. Cred ca asta nu e voie. Trebuie sa beau cu indulcitor ? Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ash propune sa schimbam luni cu vineri...adica incepem cu lactate...dar nu putem sa inlocuim si cartofii? eu am mai multe variante: I: PRIMA ZI: 2 l de lapte prins A DOUA ZI: legume fierte-in ce cantitate doriti A TREIA ZI: 1kg.de fructe A PATRA ZI: salata de cruditati A CINCEA ZI: 300g de gratar II-luni:lactate de orice fel in orice cantitate(nu smantana) -marti:legume fierte sau crude, orice cantitate(nu cartofi, nu fasole uscata) -miercuri: fructe orice cantitate(nu banane, nu struguri) -joi:pui fript sau fiert in orice cantitate(nu pielita de la el) -vineri:peste slab fript sau fiert in orice cantitate Ce zici?parca a doua mi-ar surade Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by geliza
Laura, ash propune sa schimbam luni cu vineri...adica incepem cu lactate...dar nu putem sa inlocuim si cartofii? eu am mai multe variante: I: PRIMA ZI: 2 l de lapte prins A DOUA ZI: legume fierte-in ce cantitate doriti A TREIA ZI: 1kg.de fructe A PATRA ZI: salata de cruditati A CINCEA ZI: 300g de gratar II-luni:lactate de orice fel in orice cantitate(nu smantana) -marti:legume fierte sau crude, orice cantitate(nu cartofi, nu fasole uscata) -miercuri: fructe orice cantitate(nu banane, nu struguri) -joi:pui fript sau fiert in orice cantitate(nu pielita de la el) -vineri:peste slab fript sau fiert in orice cantitate Ce zici?parca a doua mi-ar surade Eliza si Mara (24.01.2002)
Eliza, scuze ca ma bag peste voi, dar in loc de peste ce-as putea minca. Eu nu prea ma impac cu pestele. Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelooor as vrea si eu cartea in format electronic, se poate sa mi-o trimiteti pliiiz!!!!! Ca sunt pusa pe fapte mari....[^] Adresa de email este : danateu2003@yahoo.com Saru'minaaa! [flo] danat si bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tragedie.....Ma chinui sa fiu corecta dar la pranz mananc la cantina si astia n-au auzit de Monty. Cum sa evit cartofii si morcovii cand azi in meniu erau cartofi prajiti si morcovi fierti? [bang][bang][bang] Dimineata si seara reusesc sa-mi controlez meniul dar la pranz tre' sa ma las in voia sortii. Intrebare: io vreau sa slabesc doar 2 kg si SA NU LE MAI PUN LA LOC!! De obicei le dau jos dar rapid le adaug iar, in concluzie, Monty e buna pentru mine? just me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina, Combinatia in salata ta, dar iti propun sa incerci fara ulei si otet de mere, sau macar fara otet de mere, va fi chiar mai buna, fiindca branza in sine ii da salatei un gust extraordinar! So, nu intelege de aici ca nu e ok cum papi tu, este chiar foarte bine, e doar o invitatie la o incercare:) si mult succes! Parerea mea sincera este ca greutatea la care vrei sa ajungi tu este floare la ureche si cu Monti sigur ai sa slabesti, fiindca pana in iulie la sfarsit mai este o gramada, mai mult de o luna! daca esti cuminte si nu se tin pragurile de stationare in slabire:)scai de capul tau, ai sa reusesti cu siguranta!! Mult succes! ili, ia sa va vad ambitionandu-va! asta inseamna prezenta aici non-stop, sa va "urmarim".Inceput bun! bafta! andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisia, mersi de raspuns...Dar tot nu pricep cum tie iti e mai usor sa tii disociat pe zile, ca mie mi se face brusc pofta de altceva...La Monty ma gandesc in fiecare dimineata cam ce am pofta si ce am prin frigider, si-mi stabilesc meniul...Si tot mai calc pe de laturi, cu vreun pic de dulce, de obicei....Poate tu nu esti asa pofticioasa...Dar se slabeste mai repede asa ca tine, nu? Anka Maria, dar de ce trebuie neaparat sa mananci cartofii de la cantina? Mananca doar carnea si o salata! OK, Eliza, hai sa tinem asa cum zici tu, varianta a II-a, ce zici? Karina, poti inlocui pestele, adica sa mananci tot una dintre celelalte in ziua aia...Ce zici, tii si tu cu noi de lunea viitoare pana vineri? Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 2 luni) si Ramona (2 ani si 1 luna) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjurica! Ce mai fac fetele dragutzele si ambitioasele? E o zi frumoasaaaaaa, de sa lasi naibii serviciul si sa pleci unde vezi cu ochii, sa te bucuri de soare, de natura, de vanticel caldutz si aer de munte, sau sa lasi soarele sa te pupe si sa te rasfetzi, la caldura lui:) zau ca mi-e cam dor de un concediu, da’ am alte planuri vara asta, asa ca mai respir, ma mai gandesc, mai astept, mai zambesc si uite asa, merg inainte intr-un ritm din care nimeni nu ma poate opri.ha, nici sa nu-ncerce!:) So, meniul de azi spune: Doua mere pe la 7.30 Doua oua si doua felii de cascaval pe la 8.30 O salata mare cu rosii,salata, ardei, castraveti +o conserva de ton- pe la 13.30 Pe la 18.00-18.30 –mancarica de fasole verde+un copanel la gratar. E de ajuns. Zilele astea nu prea am mancat fructe deloc si imi lipsesc cum nu va imaginati! Abia azi am rontait cu mare satisfactie merele acelea mici da’ parfumate si a fost bine. IntrebareL Inka (din cereale, da?)e ok, de baut cand ai chef?macar o cescutza pe zi? Eu nu sunt bautoare de cafea, dar am gustat Inka si imi place (si nu mai place nimanui de prin jurul meu, spre norocul meu, ha ha) Am fugit. Mai vorbim. Va pupa , Andrada34 PS este 14.30 si eu n-am reusit sa mananc inca si nici sa imi postez raspunsul.e o zi pliiiiinaaaa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...