Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?(11)


Recommended Posts

OK, tinem varianta II...Karina, vii cu noi?...haideti fetelor la o saptamana de disociat...de fapt 5 zile ca we e pentru gratare...si apa plata...sau vin ca ne da voie Monty...si e mai digestiv...berea e pentru sotzi... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai fetelor, cum de reusiti voi sa mancati atatea cirese? Ca eu nu gasesc deloc cirese "disociate", adica ma feresc sa iau, de teama "carnitzei" din ele, ca nu se potrivesc cu Monty[:D], nu de alta...[}:)] Ca as tot manca din alea mari, pietroase, dar sanatoase, si nu gasesc, de fapt nici nu am curaj, nu am vazut vreunele care sa-mi inspire incredere (anul asta am mancat doar la mare vreo 1/2 kg, dupa ce am cautat vreo 10 sa ma conving ca nu au "miscotei"...) Cat despre fructe, si eu sunt innebunita mai ales dupa astea de vara, adica zmeura (am luat azi prima data pe anul asta), capsuni, piersici, caise, pepene...Dar daca-mi propun o zi sa mananc numai si numai fructe, in afara de faptul ca spre seara mi se face o foameee, sigur as manca altceva, adica o carnitza, o branzica, o salata... Crisia, tu cum faci? Ce fructe mananci si in ce cantitati, in ziua respectiva? Cum rezisti altor ispite? Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 2 luni) si Ramona (2 ani si 1 luna) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, Eliza, as veni cu voi, dar ce ma fac cu fructele ? As putea sa "fabric" eu un regim, in care sa maninc cele 5 zile cum ziceti voi, dar numai dimineata si la prinz, iar seara (adica pe la 18-19) sa maninc numai fructe de sezon ? Oare o merge ? Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura T
Mai fetelor, cum de reusiti voi sa mancati atatea cirese? Ca eu nu gasesc deloc cirese "disociate", adica ma feresc sa iau, de teama "carnitzei" din ele, ca nu se potrivesc cu Monty[:D], nu de alta...[}:)] Ca as tot manca din alea mari, pietroase, dar sanatoase, si nu gasesc, de fapt nici nu am curaj, nu am vazut vreunele care sa-mi inspire incredere (anul asta am mancat doar la mare vreo 1/2 kg, dupa ce am cautat vreo 10 sa ma conving ca nu au "miscotei"...) Cat despre fructe, si eu sunt innebunita mai ales dupa astea de vara, adica zmeura (am luat azi prima data pe anul asta), capsuni, piersici, caise, pepene...Dar daca-mi propun o zi sa mananc numai si numai fructe, in afara de faptul ca spre seara mi se face o foameee, sigur as manca altceva, adica o carnitza, o branzica, o salata... Crisia, tu cum faci? Ce fructe mananci si in ce cantitati, in ziua respectiva? Cum rezisti altor ispite?
Laura, da-le incolo de carnite, ca nu sint carnite-carnite. Gindeste-te ca de fapt sint cele mai curate organisme, create chiar din pulpa ciresii, de unde atita carne ? Deja imi ploua in gura doar citind numele fructelor... Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andrada34
Karina, Combinatia in salata ta, dar iti propun sa incerci fara ulei si otet de mere, sau macar fara otet de mere, va fi chiar mai buna, fiindca branza in sine ii da salatei un gust extraordinar! So, nu intelege de aici ca nu e ok cum papi tu, este chiar foarte bine, e doar o invitatie la o incercare:) si mult succes! Parerea mea sincera este ca greutatea la care vrei sa ajungi tu este floare la ureche si cu Monti sigur ai sa slabesti, fiindca pana in iulie la sfarsit mai este o gramada, mai mult de o luna! daca esti cuminte si nu se tin pragurile de stationare in slabire:)scai de capul tau, ai sa reusesti cu siguranta!! Mult succes! ili, ia sa va vad ambitionandu-va! asta inseamna prezenta aici non-stop, sa va "urmarim".Inceput bun! bafta! andrada34
Andrada, as renunta, dar sotului meu i s-a indicat sa manince cit mai mult ulei de masline, chiar si dimineata sa ia o lg de masline pe stomacul gol. Si cu ulei si fara otet e cam naspa... Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada, stiam ca Inka din cereale e permisa, chiar am baut si eu din cand in cand, pana am reusit sa ma las de tot de cafea. Iata si meniul de azi: dim - 3 caise, iaurt 0%+grau expandat pranz - friptura de porc, salata de rosii cu castravete si ardei seara - suntem invitati la cumnata mea, sper sa nu fac excese, desi a zis ca ne face pizza... Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (2 ani) Pozele noastre aici: http://community.webshots.com/user/micorint
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, de acord cu "carnita"...am mancat cirese multe anul asta din ciresul de la serviciu, ca s-au copt devreme si stiu ca cele timpurii nu prea au...aseara mi-am cumparat 1 kg...am mancat aseara fara sa le caut...azi dimineata le-am cautat si bineinteles ca aparuse...carnita...si erau pietroase dar cam mititele...si am mancat doar cateva...de acum nu cred ca-mi mai cumpar...poate din cele galbene ca stiu ca alea nu au...in rest...alte fructe Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by geliza
Laura, de acord cu "carnita"...am mancat cirese multe anul asta din ciresul de la serviciu, ca s-au copt devreme si stiu ca cele timpurii nu prea au...aseara mi-am cumparat 1 kg...am mancat aseara fara sa le caut...azi dimineata le-am cautat si bineinteles ca aparuse...carnita...si erau pietroase dar cam mititele...si am mancat doar cateva...de acum nu cred ca-mi mai cumpar...poate din cele galbene ca stiu ca alea nu au...in rest...alte fructe Eliza si Mara (24.01.2002)
Eliza, scrie ceva de "carnita" din cirese in Montignac ? Ca vad ca insistati pe acest aspect. Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sunt incantata de ideea de a slabii mai ales ca ne-am hotarat sa slabim in familie.Va rog sa-mi trimite-ti si mie carticica pe mail oana@expertnet.ro Eu am studiat oleaca cartea(imprumutata) cat am fost gravida si atunci am zis ca dupa evenimente ma apuc de treaba ,asa ca momentul a sosit. Mie nu mie clar cum e cu branza ori e glucida ori e lipida, zice s-o mananci la sfarsitul mesei lipidice sau la micul dejun. Daca e branza uscata e lipidica? si daca e facuta in casa e si glucidica? Apoi fetelor din RO poate imi puteti si mie zice care e iaurt dietetic(numele,marca) si care sunt cereale integrale (numele,marca)ca pe aici la toate iaurturile scrie glucide....% Oana&Vladut&Veronica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helloooo!!! Mie nu-mi raspunde nimeni?!? [q] V-am intrebat ce parere aveti de combinatia paine integrala - gem neindulcit la micul dejun. Sper sa-mi spuneti si mie cum vi se pare. Karina, nu zice nimic nenea Monti despre carnita din cirese, dar, zau ca nu stiu cui ii plac ciresele cu viermisori. [vom] Ciresele de aici cred ca nu fac niciodata viermi! [:D] Dar nici gurst nu prea au. Ma bate gandul sa tin si eu cu voi regimul disociat pe zile. Hmmm...mai cuget pana luni. Ideea este ca as vrea sa slabesc si eu ceva mai repede si cca. 0.5 kg/saptamana nu este chiar atat de mult. Anka-maria, dar nu cred ca te obliga cineva sa mananci cartofii sau morcovii fierti! Presupun ca nu aveti garnitura asta in fiecare zi, nu? Papa doar carnita si ce ti se mai pare tie potrivit. Daca nu poti altfel, papa cartofii, zi ca ai avut o abatere mare si fii mai cuminte dupa. [:D] Astazi: dimineata - capsune, o mandarina mica; un ochi, cateva feliute de sunca si o conserva mica de macrou in suc propriu pranz - eterna ciorbita de purcel (deja m-am plictisit de ea, bine ca s-a terminat) seara - tarta (care a devenit tort cu un singur blat) si putin vin (ei, o data face Cristi un an si jumatate, nu? [;)]) [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...