Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?(11)


Recommended Posts

Eu sunt noua la acest subiect. Nu stiu cu ce "se maninca", dar vreau sa slabesc:-) Am 62 kg la 1,75. Imi puteti spune si mie in 2 cuvintele despre ce e vb cu acest regim si daca se apote si cartea...........helbi0004@yahoo.de Va pupicesc si sa slabiti sanatos! Ralu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pentru fetele care vor cartea: v-am trimis cate un exemplar pe adresele de e-mail! Sa slabiti frumos! CataD: am primit failure; adresa de e-mail este gresita. Trimite-mi un PM cu o alta adresa! In legatura cu "disputa" de pe forum vis-a-vis de legume dimineata, eu stiam ca se poate (din ce am citit pe forum de-a lungul timpului!). Citind in carte, nu reiese asa ceva! Eu zic ca merg rosii sau castraveti la micul dejun; eu nu am mancat deloc. Nu stiu ce sa zic! Fiecare face cum crede, desi nu cred ca asta ar fi cea mai mare problema a noastra, a celor care tinem Monty, nu? [:D] In rest, eu tot stagnez, dar nici nu ma tin de treaba! [bang] Poftesc la nimicuri, mai ales ca sunt si-n perioada...[q] Azi: dimineata: omleta cu parizer de pui si 2 felii salam pranz: friptura piept de pui si salata de castraveti cu usturoi si otet seara: friptura la vas de ceramica cu salata de rosii Intre: 2 pahare Cola, 1 lgta miere, biscuitei cu mac si susan, 3-4 bucati de cartofi langa friptura... Gata, ca m-am intins... Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisia, merci pentru raspuns. Cred ca o sa pap linistita. Caroline, asa este, acum conteaza si jumatatile de an. Pana la un an am sarbatorit fiecare luna. [:D] Merci pentru urari. Stiam cate ceva din cele spuse de tine in legatura cu preparatul alimentelor...de gratar nu stiam, dar, cum n-am vertical si nici nu cred ca o sa-mi iau, asta este. Oricum, cred ca este mai bine sa mananci carne facuta la bbq/grill decat fripta in baie de ulei. In concluzie, carnea este cel mai sanatos preparata la cuptor, sub 170 C sau fiarta. Sau carne slaba la gratar. Adevarul este ca, de cate ori citesc chestii dintr-astea cu pesticide etc, imi vine sa nu mai mananc nimic! [V] Mai cumpar si eu produse organice, mai ales pentru Cristi, dar nu pot sa mananc numai organic ca dau faliment! Daca a mai ramas cineva fara carte, sa dea de stire. [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caroline [flo]... mai ales chestia cu gatitul. Eu care plangeam dupa fripturicile la gratar... Ieri am fost fara pic de pofta de mancare... da azi am recuperat. A gatit ' otzul... deci midineatza omleta. gustare un mar si o piersica. pranz somon prajit cu andive si salata de spanac Seara cirese vreun kil... n-am gasit carnitza inauntru... zauuu:):) Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, cochetele!!! Imi trimiteti careva si mie Monti electronic?!? Pleeeeaseeee [il]... De un an tot vreau sa ma apuc si eu, dar acum musai trebe'. M-am apucat si de inot periodic (incerc sa merg zilnic), ca la mine functioneaza numai cu sport, insa vreau sa suplinesc si cu un regim sanatos de mancare. Nu vreau sa dau in cure drastice (ca nu ma tine stomacul), insa as tine disociatul si apoi sa dau pe Monti. Hai un pic de sprijin, va rog, si la mine [alcool]... Va pup si sa slabiti ca vantul si ca gandul! Adi [cheers] "Where there's a will, there's a way!!!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza la fete! Claudia, draga mea, azi primul zambet este pentru tine, sa iti traiasca baietzelul, sa fie sanatos si mereu aproape de tine cu gand, inima si tot! Sa cresteti mari! Prajiturica suna super si o meritati din plin, asa ca fiind o zi speciala , e ok:) Un buchet de [flo]pentru voi si multi [pup] PS ma cam tenteaza si pe mine faza cu regimul disociat, o saptamana-doua, macar asa, sa dau un ghiont ambitiosului asta de metabolism, ca toata ziua ma cert cu el[:)]Da'in stilul: vreo trei zile fructe si dupa, salate de legume cat cuprinde,fata ulei sau otet ca cea de rosii, de exemplu, e buna si numai cu un praf de sare, gulii cat incape si rontaieli de genul asta pentru zilele de fructe.Ma mai tenteaza ziua de peste, dar nu tin neaparat si ziua de lactate suna foarte bine.Parca as face o pauza de carne, oricat de putina, tot carne e si ar cam fi timpul sa mai respire si bietul organism, nu? tu te-ai hotarat, sau mai cugetam? Ce spui? Crisia, sincer, eu n-am vazut niciodata astfel de grisine, aici am citit prima data despre ele.Recunosc, nici nu le-am cautat, insa sunt curioasa, macar sa vad ce scrie pe punga lor:) daca sunt de rontait sau nu. Multumesc de raspuns, Micorint, nici eu nu am de gand sa imi fac un obicei din asta, vreau numai sa stiu ca pot bea o cescutza cand imi vine pofta de ea, pur si simplu.Dupa cum scrie pe pachet,la continut, si eu m-am gandit ca e ok. Acum ma duc sa citesc randuletzele puse de Caroline si ma intorc sa mai vorbim.Pupici! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic cum fac eu de ex pulpe de pui.Ca sa nu le prajesc in ulei le prepar astfel: dau pielea jos de pe ele le introduc in cuptorul cu microunde 10 min pe nivelul mediu de incalzire, dupa aceea le scot si le condimentez cu condiment pt gratar kotanyi ,iar apoi le introduc in cuptor inca 10 min. E un deliciu si asa scap de uleiul prajit.Trebuie mentionat: la ca carnea foarte slaba mai adaug o picatura inainte de a le condimenta ,asa ca sa nu iasa o uscatura. Nu stie nimeni care e treaba cu branza? OANA&VLADUT&VERONICA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ohaulica
Sa va zic cum fac eu de ex pulpe de pui.Ca sa nu le prajesc in ulei le prepar astfel: dau pielea jos de pe ele le introduc in cuptorul cu microunde 10 min pe nivelul mediu de incalzire, dupa aceea le scot si le condimentez cu condiment pt gratar kotanyi ,iar apoi le introduc in cuptor inca 10 min. E un deliciu si asa scap de uleiul prajit.Trebuie mentionat: la ca carnea foarte slaba mai adaug o picatura inainte de a le condimenta ,asa ca sa nu iasa o uscatura.
Oana, iti dau eu o reteta si mai buna. Le iei ca atare pulpele, le condimentezi, le pui in vasul de Yena cu citiva catei de usturoi, ii pui capacul (fara apa si fara ulei) si-l bagi la cuptorul clasic. Cind s-au facut, scoti capacul si le mai lasi un pic sa se rumeneasca, intorcindu-le pe ambele parti. Sint un deliciu. Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...