Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?(11)


Recommended Posts

Buna dimineata la toate fetele !!! La multi ani Claudia !!! Baietelul meu e cu 5 zile mai mare [flo] Si noi am facut la fel, sarbatorit din luna in luna pina la un an si din 6 in 6 luni dupa... Desi in fiecare luna pe 11, mami tot ii spune puiului La multi ani si [pup] mai mult decit de obicei - de parca s-ar putea (?!). Am trimis si eu cartea la cine a cerut, sper sa nu ma injure nimeni daca o avea deja. Eu ieri seara am mincat tirziu, pe la 21, caci sotul meu n-a binevoit sa vina mai devreme si nici nu am stiut ca intirzie. Ce scrie in Monti, cind tb sa iei ultima masa. N-am mincat decit eternica salata de rosii cu ceapa, ardei, castraveti, usturoi, telemea, ulei si otet. Astazi va fi la fel: dimi: 3 rosii si un ardei la prinz: cirese cit cuprinde seara: salata de mai sus, sau iar fructe inca nu m-am hotarit. Oricum, azi dimineata cintarul arata cu 200g mai mult ca ieri dimineata. Oare fiindca am mincat la 21 ? Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dim la fete! Karina..da buna idee mi-ai dat cu pulpele..ca asa m-am saturat de gratarele astea,,,brrr.Am sa incerc si eu lacuptor in vas iena. Azi: -dim :1 grefa...peste o ora cafeluta aferenta..fara lapte:( -pranz:carne fiarta de pui cu salata de rosii,castraveti,ceapa. -seara:un gref..pete o ora:peste gratar cu salata de rosii Urez bun venit noilor sosite si le doresc multa ambitie!! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caroline, dus, citit, inteles, venit aici sa intreb ce ma doare pe mine: nu mi se pare ca Monti este pro ceai. Insa am asa o banuiala ca el se refera la ceai verde, sau la ceai negru. fiindca nu vad cum cana asta mare de pe biroul meu, plina ochi cu ceai de coditze de cirese, rozmarin si un pic de coada soricelui, sa contina cafeina! Vreau sa beau cat de des ceai de coditza soricelui, stiti ca are cea mai buna recomadare pentru topirea grasimilor de pe abdomen? E un pic amarui, baut singur, dar in combinatie cu ceva mai parfumat decat el, e super!:) de asemenea, She_Wolf a intrebat despre painea (integrala) cu gem, nu am stiut sa ii raspund, pentru mine suna a :fugi!Dar exista gemul ala grosier, care nu cred ca abunda in zahar, probabil ca este ok, dar ne spui tu cum este? la ceea ce am citit aici, ar trebui sa nu adaugam nimic pe paine in afara de branzica dulce cu 0% grasime.. ce-i raspundem Claudiei? Faza asta cu gratarul vertical imi suna cam ciudat, cum este un gratr vertical?? cine stie? well, eu stiu ca pe gratarul meu, pun apa in partea de jos, pun gratarelul, acopar cu capacul lui si toata grasimea face pic pic in apa aceea, nu e ok? si asa carnea pe care o punem acolo este foarte slaba, nu? Ohaulica, bun venit! si inceout buna, sa aveti rezultate, pentru tine are sa fie foarte usor, mai ales ca ai acolo sustinere, va sfatuiti, are sa fie bine! Sunt multe iaurturi degresate, 0,1% sau 0%, insa nu toate sunt gustoase.Mie, de exemplu, imi place mult cel de la Covalact 0,1% grasime, sau cel de la Napolact, 0,1% grasime si mai este unul mic si simpatic, intr-un ambalaj haios, de la Panda-330 ml, cam 10.000 lei, tot 0,1%.Mie astea imi plac, fiecare avem preferintele noastre, dar tu incearca si ai sa vezi la ce te opresti. cerealele de la Naturavit sunt foarte bune, mai ales cele de grau(simple, da? fara nici un fel de adaus de miere, stafide, sau mai stiu eu ce fructe uscate). Mult succes! Adriana, si eu m-am plictisit de cand stagnez, da' trece si asta, zic eu. Nici eu nu mananc legume la micul dejun, dar in prima saptamana de Monti, inca incvatam regilile, asa ca rontaiam de zor rosii langa branza si oua si eram foarte incantata de ce mic dejun super iau! [:)]acum prefer legumele numai la pranz sau in salatele de seara. caroline, nu pot pleca fara a trimit ecatre tine un buchet urias de [flo][flo][flo] pentru rabdarea de a ne raspunde in amanunt la intrebari, de fiecare data, lamurindu-ne asa cum, de fapt, ne dorim. Multumim muuuuult![pup] Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aseara iar am grsit dar numai un pic fiindca am mancat doar niste piersicute si "am gustat" cateva linguri bune din mancarica de fasole verde pe care am facut-o...dar era cam tarziu, 21-22... azi: 3 piersici, apoi cafea, apoi la serviciu cativa biscuiti dietetici cu ceai de fructe.... pranz: mancarica de fasole verde seara: salata... Andrada, dar eu beau ceai verde in fiecare zi (stiam ca e recomandat in cure, desi nu se vede...)...gresesc? Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geliza, eu cred ca nu este nici o greseala in a bea ceai, mai ales ca trebuie sa consumam multe lichide/zi, in general, insa de ce oare Monti nu iubeste ceaiurile prea mult? ca eu m-as culca pe plante medicinale, numai sa le am langa mine, tot timpul la indemana![:)] Stai linistita, cred ca este ok cu ceaiul verde, ca doar il bei normal, nu pana la saturatie!:) PS Eliza , esti sigura ca biscuitii astia dietetici nu te pacalesc? adica.. sunt ok? ce te face sa fii sigura ca sunt buni pentru regimul asta? ar fi pacat sa te tina pe loc niste biscuitzei... Cu drag, Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa postez meniul de azi, asa ca trec rapid: - 1/2 kg cirese la micul dejun(nu ma intereseaza daca au/sau nu carnitza), sunt innebunita dupa ele, asa ca daca arata frumos, nu ma uit inside!! - mancarica de fasole vedre si o salata din rosii, ardei si catravete. - sau omleta cu cascaval sau daca mai gasesc niste cirese ca cele de ieri, iar renunt la masa de seara si o dau pentru un kilogram de cirese ca mmmmmmmm tare bune au mai fost! Pupici la fete! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, fetelor, eu nu mai inteleg nimic din Monty asta!!! Sa vedeti ce mi s-a intamplat! Aseara, pe la 23, am papat pulpitze la vas de ceramica, dar am gustat si cartofiorii de langa...[pofta] Si ce vad de dimineata pe cantar??? Am slabit 1 kg!!!!!!!! URAAAAAAAAAAA! [roker] Ca tot ziceam ca stagnez... Andrada, poate este cazul sa te abati un pic de la regim. [:)] Ce zici? La mine a dat roade, ce sa mai zic si de ciocolatele si Raffaello, si Giotto...[pofta] Orgs. meu face ce vrea el, dar bine eeeee.... Va pup, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ha haaaaaa haaa adrianaaa, nuuuuu, nu ma abat deloc, stiu eu ce corp incapatanat am, atat mi-ar trebui, pai daca imi vad kilogramele la loc, innebunesc instant!:) lasa, ma bucur mult pentru tine si braaavooo! poate ca o fi chestiune de ore alese pur si simplu cum pica:), mai stii? fiindca atat timp cat respecti distantele orare intre mese, cred ca atunci cand esti fortat de imprejurari, se poate manca si mai tarziu! eeee, da' acu' sa nu te inveti si sa pui cartofiorii non stop pe acolo, ai inteles? cred ca Monti te-a vazut cum ti se umplea gura de apa in fata miresemelor ce veneau dinspre cartofiori si a zis:"de data asta o las, treaca de la mine! o mai si ajut un pic!" te pup, adriana draga un [:)] andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...