Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?(11)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Andrada34
Caroline, dus, citit, inteles, venit aici sa intreb ce ma doare pe mine: nu mi se pare ca Monti este pro ceai. Insa am asa o banuiala ca el se refera la ceai verde, sau la ceai negru. fiindca nu vad cum cana asta mare de pe biroul meu, plina ochi cu ceai de coditze de cirese, rozmarin si un pic de coada soricelui, sa contina cafeina!
explicatie: aici cind se spune ceai inseamna ceai negru sau verde sau de ceylon... tot ce e de plante i se spune infuzie. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Andrada34
ha haaaaaa haaa adrianaaa, nuuuuu, nu ma abat deloc, stiu eu ce corp incapatanat am, atat mi-ar trebui, pai daca imi vad kilogramele la loc, innebunesc instant!:) lasa, ma bucur mult pentru tine si braaavooo! poate ca o fi chestiune de ore alese pur si simplu cum pica:), mai stii? fiindca atat timp cat respecti distantele orare intre mese, cred ca atunci cand esti fortat de imprejurari, se poate manca si mai tarziu! eeee, da' acu' sa nu te inveti si sa pui cartofiorii non stop pe acolo, ai inteles? cred ca Monti te-a vazut cum ti se umplea gura de apa in fata miresemelor ce veneau dinspre cartofiori si a zis:"de data asta o las, treaca de la mine! o mai si ajut un pic!" te pup, adriana draga un [:)] andrada34
Hai ca m-am amuzat teribil! Ce zici de nenea Monty?? M-a lasat sa pap cartofi, dar de dulciurile alea multeee??? Cred ca trebuie sa o tin din abateri in abateri ca sa slabesc...[pk] Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abia m-am alaturat voua si deja am calcat strimb: ieri mi-am luat carnetul (adica efectiv cartonul respectiv, ca examenul l-am dat acum vreo 2 sapt) si a trebuit sa-l "ud"[alcool]. Asa ca am baut un pic de sampanie si am mincat citeva pateuturi. Dar am sarit masa de cirese... Si am mai baut si Pepsi...[bang][bang][bang] Karina [grasa]+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bate gindul la dieta astya a voastra , cind s-o termina postul. dar ce voiam si eu sa va intreb , daca nu va e cu suparare: voi cele care ati slabit... slabiti de peste tot sau slabiti de pe unde aveti grasimi. ca eu sunt scheletica in sus, absolut scheletica, fara tzitze, :((... si nu vreau un gram sa dau jos din partea de sus ci de pe coapse si gambe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

liris..pai slabim de peste tot..cel putin eu... Mai..lamuriti-ma inca o data..cum zice nea Monti asta sa bem apa??ca nu stiu..nu trebe cand siu de ce?? Adeca dupa ce pap//nu am voie apa??? Eu beau si eu ceai..naturavit..e pt slabit asa ca nu vad ce rau ar face..ca doar nu m-oi ingrasa de la el Si apropo de cartofi.eu v-am spus de 1000 ori..eu acu 4-5 ani cand am slabit 28 kg..am mancat cartofi fierti si iaurt cu fibrosan..asa ca......nu stiu ce sa zic..e adevarat ca au amidon..si totusi eu am slabit spectaculos cu cartofi!!! Nu va recomanda sta..dar oricum..ciudat nu??? KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adriana_mihnea
Mai, fetelor, eu nu mai inteleg nimic din Monty asta!!! Sa vedeti ce mi s-a intamplat! Aseara, pe la 23, am papat pulpitze la vas de ceramica, dar am gustat si cartofiorii de langa...[pofta] Si ce vad de dimineata pe cantar??? Am slabit 1 kg!!!!!!!! URAAAAAAAAAAA! [roker] Ca tot ziceam ca stagnez... Andrada, poate este cazul sa te abati un pic de la regim. [:)] Ce zici? La mine a dat roade, ce sa mai zic si de ciocolatele si Raffaello, si Giotto...[pofta] Orgs. meu face ce vrea el, dar bine eeeee.... Va pup, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
nu stiu cum va iese voua chestia asta cu slabitul peste noapte...eu ma chinui de mor si nu dau jos nici un gram!!!!!! azi am mincat dimineata un iaurt degresat, la prinz niste semipreparate de carne (muschi, pastrama...) si doua felii de cascaval iar deseara am sa maninc rosii cu cas proaspat. genul asta de meniu il tin de mult timp, credeti ca s-a intimplat ceva? absolut nimic!!!!!!! din contra.....ieri am fost in oras sa-mi iau ceva de imbracat - pantaloni, vreo fusta (ca nu-mi mai vine nimic...)am ajuns acasa deprimata, gata sa bocesc!!!!nu mi-am luat nimic pentru ca ce model imi placea mie, nu-mi venea, sau nu se statea pe mine ca lumea[bang][bang][bang][bang]nu mai stiu ce sa fac!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pentru urari! Karina, sa-ti traiasaca puiutul! Bibilica, vino la Dublin ca aici se gasesc toate marimile. Deh, irlandezele apreciaza berea si semipreparatele! [;)] Korinna, Monti zice sa bem apa/lichide dupa masa, nu inainte si in timpul mesei. Liris, eu n-am slabit mult, dar am dat de peste tot. Chestia este ca la mine este cazul sa dau de peste tot, sunt impanata uniform. [:D] Andrada, draga mea, m-ai naucit cu atatea ceaiuri de tot felul! [alcool] Am baut si eu in copilarie ceai de codite, dar nu mai stiu nici ce gust au. In general beau ceai verde, negru etc si ceai de fructe. Trei zile fructe zici?!? Aoleu, dar nu pot asa ceva!!! Am mai tinut de trei ori disociatul asta pe zile si doar ultima data mi s-a parut suportabila ziua de fructe. Tot timpul as fi vrut ceva sarat...Ei, oricum, nu mi-a placut nici una din zilele respective. Asa ca inca mai cuget. Nu de alta dar, dupa "runda" trecuta am zis ca nu-l mai tin niciodata! Sa stii ca m-am gandit si eu sa-ti propun sa calci putin stramb sa vezi ce se intampla. Mai stii? [;)] Mi-am cumparat deja gem de capsune, fara zahar sau alti indulcitori. L-am gustat si este foarte parfumat si...dulceag. Maine o sa-l pap la micul dejun. Adriana, bravo! hihihi Astazi: dimineata - capsune; cereale cu lapte pranz - 2 feliute de sunca, putin cascaval afumat; omleta cu sparanghel, macrou in sos tomat (conserva, fara adaosuri) si cascaval ras seara - ultima portie de tarta [:D] [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...