Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?(11)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by bibilica
she wolf, de ce faci misto de mine?!? eu mai am putin si o iai razna iar tie iti arde de glume.....nu m-am suparat, dar asteptam altfel de sfaturi.....
Ei, zau acum, chiar nu trebuie sa te superi! [flo] Crezi ca eu sunt in alta situatie? Da' de unde. Dar m-am bucurat ca gasesc si numere mai mari (chestie care nu se intampla in Ro, unde numai cele slabe au voie sa se imbrace frumos [:(!]) si astept sa slabesc. Stiu cum este, mie imi venea uneori sa nu mai ies din casa vazand ca nu-mi mai vine nimic din sifonier. N-am ce sfat sa-ti dau, dar pot sa te incurajez: in cele din urma vei slabi si o sa fie o placere mersul la cumparaturi. Ok? [:D] Mai schimba ceva din meniu, poate ajuta. [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eliza, nu mi se pare ca ai calcat pe bec aseara, ca ai mancat piersici si fasole verde, chiar si la ora 21... Karina, cum rezisti sa mananci toata ziua doar 3 rosii si ceva cirese (facand abstractie de faptul ca ai sarbatorit ieri, felicitari!)? Nu ti se face pofta de ceva mai "consistent"? In sfarsit, si eu de cand ma culc seara mai tarziu, pentru ca stau sa va citesc (recuperez saptamana cat am fost la mare), mi se face o foame...Astfel ca aseara pe la ora 23-24, mi-am pus un castronel de ciorba, dupa care am mai rontait si cativa biscuitei sarati, ca tare mi-era pofta si i-am vazut pe masa...Drept pentru care, de cand am venit de la mare, ma tot invart in jurul a 52kg...Unde-or fi cele 50.8kg la care ajunsesem acum 2 saptamani, ca taaaare mi-e dor de ele... Iata si meniul meu de azi: ora 10: 330ml lapte batut Panda 0.1% + 4 pesmeti integrali Wassa; ora 15.30: ciorba de legume permise cu vitel + muschi de vitel la gratar cu garnitura de conopida gratinata (cu unt si branza si ou la cuptor) + salata de rosii, castraveti, ceapa; ora 18.30: o piersica si vreo 300g capsuni; ora 19.30: restul de conopida gratinata + salata de rosii, castraveti, ceapa, branza rasa. Si cred ca deseara o sa incerc sa adorm mai devreme, ca sa nu ma mai tenteze sa rontai nimic! Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 2 luni) si Ramona (2 ani si 1 luna) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ei, hai, ca nu m-am suparat!!!!! de fapt si aici se gasesc toale pentru toate marimile...acuma sa nu-ti inchipui ca sint chiar diforma!!!!! am 1,64 si cred ca 64-65 de kile. problema este ca m-am lasat de fumat anul trecut prin toamna si de atunci ma umflu constant, indiferent de alimentatie. eu niciodata nu am facut excese la paine, dulciuri, paste fainoase...deci la alimentele care teoretic (si practic) ingrasa. am ajuns in schimb la nivelul la care o cana de apa ma umfla...de aia sint asa disperata!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bibilica, poate retii apa, poate ca inca nu ai renuntat la toate fainoasele si piine, poate ca maninci prea putin si organismul tau e in alerta continua, cum prinde ceva cum stocheaza. Maninci regulat 3-5 mese? Incearca sa vii aici cu meniul tau, zi de zi, fetele te vor stimula! Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da bibilica..toata treaba e sa inveti organismul sa accepte alimente corecte si ai sa ai si rezultate..eu am dat 14 kg..asa aici..cu fetele..e real ca de vreo 1 luna stagnez la 73..da nu conteaza..nu dezarmez! De ex..adineauri am mancat un ditai pestele fiert cu rosie ..buuun..si tine de foame si nu face rau! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor![hia] Am si eu o problema cu cantarul care nu vrea sa arate mai jos de 60kg oricat m-as stradui[bang][bang]. Am 1,62 m si 61 kg, as vrea sa mai slabesc macar pana la 55kg. Eu mai tin din cand in cand regim disociat, dar dupa ce revin la meniul normal pun la loc tot ce m-am chinuit sa dau jos[bang]. Am citit ca aveti o carte in format electronic despre slabit si as vrea sa mi-o trimiteti si mie pe PM daca se poate . Va multumesc. [flo][flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bibilica
cine mai vrea cartea lui monti sa-mi spuna!
Eu, eu!!!! Fetelor, bafta la slabit. Pe mine ma intereseaza retetele voastre, pentru sotul meu, vrea sa slabeasca. In aceasta carte sunt si retete sau am sa le caut pe aici, pe la voi?? [pup] si multumesc de raspunsuri?? [batcap]Am uitat adresa:clim@netvision.co.il [flo] Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, stit ce am observat eu? Ca daca mananci mai mult mic-dejunuri proteino-lipidice slabesti mai repede decat daca consumi cereale si iaurturi. Eu am stagnat mult timp tocmai din cauza cerealelor (curate, simple) si de cand mananc omleta dimineta, uite ce bucurii vad la cantar...[:D] E adevarat ca avem nevoie si de fibre, dar parca merge sa mancam mai mult omlete si cate 2-3 zile pe saptamana mic-dejunuri glucidice. Voi ce ziceti? V-am trimis cartea lui Monty. Cred ca daca n-am trimis-o in mii de exemplare... [:D] Bibilica (ce nick funny ai! are legatura cu bibilicile??): mie asa mi s-a intamplat. Am slabit "peste noapte", desi am avut abateri multe. Este prima oara cand tin o cura de slabire si ma bucur tare mult ca functioneaza, fara sa ma chinui si fara sa mor de foame. Cu rabdarea poti trece marea! [pup] Si...nu te supara pe she_wolf; a fost bine intentionata! [flo] Fug la culcare ca m-a terminat "termita" mica, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Korinna, ceai de plante medicinale potzi bea cat doresti, restrictia este la ceaiul cu cofeina, cel negru si cel prelucrat. Pentru ca trebuie sa-ti spun ca piatza abunda de ceai de plante medicinale in amestec cu ceai negru sau alte sorturi cofeinizate. Asa cum spunea si chatonel, in Frantza (lui Nea Monti) ceaiurile de plante medicinale nici nu se numesc ceaiuri, ci infuzii. Cat despre povestea cu cartofii.. sigur ca da, sunt de accord cu tine, si eu am slabit cu alte regimuri contzinand cartofi… sau orez, de slabit potzi slabi in nenumarate feluri, dar pentru atzi mentzine greutatea si in acelasi timp sa mananci sanatos si sa nu-ti privezi organismul de nimic esentzial si sa fi satul in acelasi timp, metoda lui Monti mi se pare ideala. Dupa toate celelalte regimuri, eu am pus la loc kilogramele pierdute… si inca repede. De cand tin Monti, chiar daca nu slabesc cum as fi dorit, mananc sanatos si slabesc (cate putzin) in acelasi timp. Acul cantarului merge numai in jos daca nu ai abateri. Korinna, apa numai dupa masa si ne oprim din baut cu o jumatate de ora inainte de urmatoarea masa. Bibilica, esti sigura ca respectzi toate regulile Monti, cu pauzele necesare, cu apa bauta numai dupa masa, si multa, cu neamestecul glucidelor cu lipide. Daca da, atunci mananca mai mult. Cantitatea sporita nu va lasa organismul sa intre in stare de panica si sa asimileze tot ce prinde. Fa mai mult sport. Si mai ales… nu te cantari mai des de o data pe saptamana. Karina, felicitari pentru carnet.. super… asa ocazie da, nu putea fi trecuta cu vederea… te iertam, merita sampania……[cheers]….. multzam’ pt retzeta de pulpe, eu am sa le fac invelite in staniol (ca n-am capac fara maner de ebonite, sau plastic… sau ce e) Andrada, daca gratarul tau este din cel fara contact direct cu flacara, no problem… probabil ca Monti nu are unul la fel [:D] si el vorbeste de gratarele clasice, cu carbuni, si cu flacara sub gratar. Oricum ai dreptate, grasimi arse? Care grasimi, de unde grasimi, ce-s alea grasimi?… [:D] Andrada draga, eu pot chiar sa pariez ca luni vei reusi sa treci de pragul asta. Pot chiar sa deschid o lista de pariuri, ca tot m-am specializat in liste … Tinem pumnii sa nu cedezi! Adriana, sa nu prinzi drag de cartofii aia de slabit, ca te pierdem de pe lista, ai sa publici si tu o carte numita “Mananc friptura cu cartofi si slabesc” de o sa apara toata comunitatea europeana prin piatza romana sa o cumpere. She Wolf… bine c-ai terminat tarta aia odata… ca tare mare a fost Laura, bine ai revenit de la mare… e greu sa reintrii in ritmul Monti, dar te ajutam noi, nu dispera Un urias Bun venit in club, noilor candidate la slabitul in mod placut… Meniul de azi… la fel ca ieri, ca ieri am lucrat de la 9 am la 9 pm… asa ca , nu am avut timp si imaginatzie pentru nimic, trantit friptura pe gratar, aruncat salata in castron si saturat in primele 15 minute… ca vroiam sa mai trag un ochi si pe la televizor. O zi buna va doresc, Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...