Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mai slabim,fetelor???


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si io si io,Silvana[:D] Saptamana trecuta am slabit doar 1,5kg,in weekend chiar nu m-am destrabalat,am mincat pui la gratar,varzica,peste prajit.Pentru ca azi e ziua tatalui meu,da l-am sarbatorit ieri am mincat si io 2,3 lingurite de inghetata,nu cred ca este asa o mare problema. De azi de la capat,ziua de lactate si banane.Am mincat dimineata 1 banana si ditamai paharul de iaurt,mai am in plan niste brinza topita si smintina cu brinza mai pe seara. Bafta la slabit fetele. Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,am si eu o intrebare.Dupa ce m-am invartit pe la Montignac,am ajuns la concluzia ca disociatul e mai usor de tinut.Intrebarea mea este cat se slabeste in prima saptamana cu disociatul?Si nu conteaza cantitatile atata vreme cat se consuma acelasi aliment toata ziua?Iar dupa ce ajungeti la greutatea pe care v-o doriti incepeti sa mancati normal?Pana la urma au fost mai multe intrebari[:)] • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valentina, [:)], daca la tine merge, e ok. Rosa, in prima saptamana de disociat am dat jos 4 kilograme. Unele au dat mai multe kilograme jos, altele mai putine. Depinde de metabolismul fiecareia. Nu conteaza cat mananci, pricipalul este sa mananci aceeasi grupa de alimente toata ziua. O sa vezi ca, in timp, o sa mananci din ce in ce mai putin. Eu nu am tinut permanent disociatul. Cand nu l-am mai tinut, am mancat normal, dar fara abuzuri. Spor la slabit! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa tin joi ziua de fructe cu 2kg de cirese si 4 piersici. Vineri am tinut zi de lactate pana seara cand am ajuns la socri si a inceput cosmarul.[bang] Peste tot unde am mers ion vizita se punea masa , simt ca plesnesc!!!![bang][bang] Mai am si exam miercuri si trebuie sa mananc bine altfel nu pot invata! Am sa reancep si eu dupa exam , macar am vazut cum e chiar daca nu am putut tine toata sapt! Roxi si bb Rares 9. april.2002 http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma primiti si pe mine? Am doi baietei nascuti exact acum 5 luni [^] si cateva kg in plus. Am acumulat vreo 22 in timpul sarcinii. 5 dintre nesuferitele kg de care vreau sa scap le intretin eu cu dulciuri si Coca Cola [V]. Coca Cola Light e voie? Ca eu nu beau cafea, am inceput serviciul si am nevoie de un "trezitor". Help! Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
http://community.webshots.com/user/yannphilip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi am avut o mare dezamagire,un necaz cat mine de mare..si mi s.a facut o lehamite de tot si toate,o stare de aia de nu.ti trebuie sa vezi pe nimeni sau sa vorbesti cu cineva..mi.a fost foame?am mancat!am baut si.o bere si acum am la loc 89 de kile. ata ete! sa va pove insa o faza BESTIALA!!!!azi dimineata pe la 8.30 mergeam singura prin oras ,grabita si cu multa treaba si ..cand colo,din sens invers apare o masina..incetineste langa mine si tipul din ea ma saluta frumos si ma intreaba de nu-s ce adresa.Eu eram cufundata in ganduri,abia facusem la pediatru vaccin puiului(apoi s.a dus acasa cu tata) si ii zic eu in doi peri ca nu stiu si am plecat mai departe..dupa vre 800 de m...dumnealui(a se citi baiet fain de vreo 30 de ani in masina bengoasa)ma prinde din urma ,opreste si IMI SPUNE CA SUNT FOARTE FRUMOASA!!![^]..io m.am blocat,bag clasicul nemtesc Wie,bitte?? ,el imi repeta si ma intreaba de unde sunt..ca nu m.a mai vazut[:0]..ei si?ce.i cu asta?-zic eu .Ii zic ca sunt de 2 ani..de-.acu tipu' de.a dreptul frustrat,cum de nu m.a vazut?? La faza asta i.am spus ca.s maritata si cu copchil..s-a blocat el[:D],si.a cerut scuze si m.a intrebat daca poate sa ma conduca...eu zic evident nu,el ma asigura ca sunt foarte frumoasa si arat fantastic...apoi isi ia talpasita. Sa va spun asa,ca intre fete...imi venea sa.l pup!!zgomotos si indesat[:D],nici vorba sa ma simt nu stiu cum ,ofensata,..cum ar fi fost acum vreo doi-trei ani in ro cand mi-era satul pana-n gat de agatatori! bine ca azi eram si foarte fain imbracata/machiata,aranjata si cu pantaloni negri si "toace",bluzita mulata frumoasa foc si jacheta (tot mulata)neagra..eram o aparitie printre sute de nemtoaice in pantaloni lalai,[:D][:D] m.am lungit cam mult,dar asa mi.a dat un sentiment fain treaba asta...ca apoi am avut o zi infecta,e partea a doua..[bang] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce poze noi cu puisorul http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Ioana! Gemenitele mele au aproape 7 luni si in timpul sarcinii am pus si eu 24 kg! Acu vreau sa scap de vreo 10-15 kg! Daca ajung la 75 kg la 1.75 m ai mei, mai mult nici nu vreau. La raport: azi a fost ziua de fructe dar seara am simtit ca lesin si am mancat o bucata mare de branza Cheddar. Ma gandesc sa continui maine cu lactatele dar intre timp mi-a facut sotiorul o surpriza: maine este aniversarea casatoriei noastre si a rezervat o masa la un restaurant chinezesc f.bun. M-am gandit ca daca o sa am abaterea asta, o sa repet una din zile sambata si numai duminica o sa mananc amestecat. Spor la slabit tuturor! Patricia, Miriam si Ruth (6.12.03) http://community.webshots.com/user/2girlsmum
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...