Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mai slabim,fetelor???


Recommended Posts

Fetelor, sa stiti ca (slabitul) merita toate eforturile. Eu am slabit (cu Montignac [:D][:D], sa aiba mult noroc si sanatate) 10 kg dupa sarcina, de am ajuns mai slaba decat eram in liceu. Acum ma admira toata lumea si imi iau rochii marimea 8. Nu vreau sa ma laud, vreau doar sa va spun ca merita orice efort [cheers][cheers], te simti mai tanara, mai bine, mai sigura pe tine. Acum nu mai tin regim, si vad ca ma mentin. Nu mai tin regim in sensul ca mananc din cand in cand dulciuri (facute in casa) sau paste (ca astea sunt febletea mea), dar totusi am renuntat complet la paine, cartofi, snack-uri la birou stil biscuti, popcorn etc, si bauturi acidulate sau indulcite. Cand vad lumea mancand cartofi prajiti parca ar fi de pe alta planeta, m-am obisnuit asa de tare fara ei ca nici nu le simt lipsa [8D]. Si fara zahar in cafea/ceai. Si vad ca e OK. Tineti-va tare pe pozitii, se poate!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bang][bang]Dragelor, Eu am fost ieri cu cel mic la bazin si am inotat, apoi cu cel mare de la gradi direct la Mc Donaldu unde s-a jucat cu bile, si io am infulecat bonboane!!!!! Alpenliebe cu cafea!!!! fo 10 [bang][bang][bang][bang][bang] !!! Azi, supa de legume , rosii , castraveti si ceai!!!![xx(] 1,56m 68kg ofofofofofofof!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, dragelor, eu chiar am reusit...si vreau sa va incurajez si pe voi ! Ce am reusit ? Sa slabesc, fireste, ca despre asta era vorba [:)] Cu `nea Monti n-am incercat, ptr ca ar fi trebuit sa fiu atenta mereu la combinatii...dar, disociatul pe zile a functionat perfect (traiasca lulu77 care mi-a dat ideea !)...so, am inceput pe 2 febr-2004 [:D] (de la 80 kg [grasa])...si astazi am 59 kg ...la 1,62 [ispita] Important este ca primele 16 kg au "fugit" in numai 2 luni si 1/2. Ptr Teo1970 - draga de ea, o mentiune speciala : mi-a (in)suflat ambitia...ca sa ma apuc de regim (desi ea e adepta lui `nea Monti) silvana75 : rusinika ! asa te lauzi ? hai ca mai e putin pina la nunta, trebuie sa reusesti ! [pup]tuturor fetelor ambitioase !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

enya...m-ai lasat masca!!BRAVO TIE!! acum,fa un pustiu de bine si zi pe zile ca ai mancat,e fenomenala reusita ta!!!aproape 20 de kile!!!!si asa repede!!! nu a lasat urmari pe piele?? ce sa mai zic....grandios!!!! si eu care ma simteam mandra ca am dat jos de la 1 martie pana acum aproape 6 kile..[bang][bang][bang][bang] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetelor, chiar ca am ramas masca si eu la succesul enyei, dar ce te faci cand majoritatea e celulita?! mie mi-a "inflorit" pur si simplu, intotdeauna am avut circulatie proasta ceea ce a favorizat celulita, iar in timpul sarcinii s-a inmultit vazand cu ochii...si stiu ca e cel mai greu de dat jos, grasimea se da mai usor... enya zi-ne si noua pliiiz regimul tinut! 21 de kile in 4 luni jumate?!?!? deja e sanatos, cam 4,5 kile pe luna...astea nu se mai depun la loc... danat si bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele, Si eu am slabit de la 59 la 55. Mai cu Montignac, mai cu abateri, mai cu sport (dar mai mult fara). Succesul nu e asa de rasunator dar macar am invatat un lucru - daca nu faci sport degeaba vrei sa slabesti. Tot ce dai jos sunt apa si muschi, doar foarte putina grasime. Ma bucur mult cind aud ca ati slabit asa mult dar problema este ca la mine nu a functionat nici un regim daca nu am facut si sport[bicla Asa ma apuca citeodata niste nervi din cauza asta... ][haibat]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ,intru si eu in clubul vostru! Am ramas cu 15 kg ,de mancat nu prea mananc ,nu reusesc sa dau jos macar cateva kg...Eu alaptez ,sa fie asta cauza?Dar mai iau si anticonceptionale ,doctora zice ca nu ingrasa...nu stiu ce sa mai cred ,azi am imbracat o per.de pantaloni ,tipau pe mine,iar cand am inchis fermoarul ,s-au revarsat deasupra sunculitzele[bang],parca as avea un colacel de jur imprejurul mijlocului ...Cineva spunea ca slabesti usor daca alaptezi ... Hai ca v-am plictisit destul...va pup! A...bebe are 9 luni juma' rodika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi , o amica a mea care a nascut cam in aceeasi perioada cu mine si si-a revenit complet la dimensiunile initiale,pur si simplu m-a umilit :ca n-am bun simt, ca n-am vointa ca ea ...asa si pe dincolo,etc.Deci, ma enerveaza persoanele care au un metabolism care le ajuta si mai recunosc faptul ca amica mea are dreptate.O sa incerc sa ma mai abtin....de miine.Am vrut intr-o zi sa ma imbrac cu o pereche de pantaloni care se mai poarta si anul acesta,dar bine ca am avut inspiratia sa-i probez ca-i calcam de pomana,caci nu-mi vin.Nu mi-am cumparat decit 2 perechi de blugi,in ideea ca slabesc repede si abia atunci imi cumpar haine noi.Cineva mi-a sugerat sa cumpar niste haine pe dimensiunile la care as dori sa ajung si poate ma va stimula sa slabesc.A functionat asta la cineva? Hai sa incercam pina la sfirsitul saptaminii viitoare, sa slabim macar un kg si jumatate.Eu o sa ma straduiesc si astept semnale pozitive si de la voi. dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...