Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mai slabim,fetelor???


Recommended Posts

Am promis...si iata disociatul pe zile : 1 zi numai legume (crude sau fierte, nu cartofi!) 1 zi numai lactate (iaurt,mie-de ex.imi place iaurtul de baut de la Danone... kefir, lapte, brinza de vaci-daca puteti!,cascaval) 1 zi numai carne (de vaca sau pui, fiarta sau gratar) 1 zi numai orez (fiert in apa fara ulei, o sa ziceti ca e groaznic [bang] , ei, eu pun o lingurita de vegeta sau delikat ca sa fie mai comestibil, sau chiar putin suc de rosii) 1 zi numai fructe (fara banane si struguri) - daca puteti s-o tineti, eu nu, am inlocuit-o cu ce am avut eu chef (lactate/legume/carne/orez) astea ar fi cele 5 zile (de luni pina vineri, sa spunem) nu conteaza ordinea zilelor, e la libera voastra alegere, dupa cum nu conteaza nici cantitatea ! o sa va convingeti ca nu puteti minca prea mult din acelasi aliment intr-o zi... simbata si duminica e un fel de "relache"...dar fara excese ! macar in primele saptamini, incercati sa mincati cam aceleasi alimente din timpul celor 5 zile de regim (cu deosebirea ca le puteti "amesteca" in aceeasi zi)...cel putin asa am facut eu...in plus,mai mincam cite o banana, cartofiori (chiar si prajiti, dar mai rar), cite o felie de piine daca mi-era pofta, oua (mai mult fierte),fructe-eu netinind ziua de fructe...spaghete,citeodata, dar fara prajeli si mincaruri cu sos. apoi, de luni...treceti din nou la regim. se intelege ca am renuntat la piine, dulciuri, bauturi de orice fel (ei, acum imi mai permit cite o bericica [berica]in week-end), zahar (folositi indulcitor ptr cafea), etc. este ideal sa puteti bea apa plata (nu minerala), mai ales inainte de mese, cam 1-2 l / zi. nu este atit de dificil pe cit pare, poate doar prima zi va fi mai grea, pe urma va veti obisnui ! recunosc ca in paralel cu regimul, am mers (merg) la sala de gimnastica, insa doar 1 data / saptamina. nu sala m-a ajutat sa slabesc (o singura data / saptamina este prea putin!), dar sigur imi foloseste la mentinerea tonusului. fetelor, eu sincer cred ca veti reusi ! spor la slabit ! amalia p.s. daca mai aveti intrebari, va astept.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hai ca trec cu raportul aici,fetelor,ca in partea cealalta se tine Montignac,iar la mine n-a avut rezultate. Mamicadulce vad ca inca n-ai scapat de afurisitele de kilograme si eu mai am 9 kg pana la 47 si gataaaa! Sa nu te superi pe mine,dar tu inca mai cauti dieta ideala cu care sa slabesti 10 kg/sapt?Tot nu ti-ai dat seama ca degeaba tii o saptamana regim,daca dupa aceea revii la alimentatia dinainte?Renunta la paine,dulciuri,fainoase si ce crezi tu ca te ingrasa.Bine,poti sa iti stabilesti 3 abateri pe saptamana,sa zicem,abateri mici,dar nu mai mult de trei,doar de pofta,asa.Scuza-ma ca sunt asa de transanta,dar stai cateva minute si gandeste-te la asta,eu am incercat zeci de cure care iti promiteau marea cu sarea si pana la urma mi-am dat seama ca degeaba ma chinui.E bine ca bei ceai,poti mari ratia si cu inca 1/2 litri de apa plata,vei vedea efectele. Enya tu cat timp ai tinut disociatul?Inca il mai tii?Felicitari pentru rezultate,ai grija insa sa nu le pui inapoi,la mine disociatul n-a functionat niciodata-slabesc foarte mult cu el,chiar 5 kg pe saptamana,dar dupa aceea le pun inapoi in 2-3 zile si asta fara sa mananc cine-stie-ce.Organismul are tendinta sa se obisnuiasca cu un anume mod de alimentatie,tinand disociatul mai mult timp,dupa ce se renunta la el si se mananca normal,apar din nou kg in plus,doar stiti si voi,efectul yo-yo.Sper ca la voi sa nu se intample lucrul asta,poate aveti alt metabolism. Mult succes si hai sa ne tinem la curent cu reusitele noastre [pup] http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Montignacul meu n-a dat rezultate, ca era Monti doar cu numele....[q][q][q] trebuie sa dau jos 10 kg pe putin. Acum doi ani ajunsesem de la 74kg de dupa sarcina alaptat....la 62kg!!! dar acum am 68kg[q][q][q]!!!! Am sa incerc si disociatul pe zile. Cat timp trebuie tinut? Problema mea e ca uneori ma scap la ciocolata sau la dulciuri....de nu mai stiu ce sa fac. Am citit cand eram mica despre Nadia Comaneci si m-a impresionat vointa ei teribila. Pe langa exercitiile pe care trebuia sa le faca, normal doar era gimnasta, trebuia sa mai si slabeasca si manca doar iaurt. Mi-a ramas in memorie acest aspect, si cred ca mi-ar folosi sa mai citesc odata textul respectiv....da nu stiu unde sa-l gasesc... Pupici si la mai putine kg![pic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Addicted : am inceput disociatul pe zile la data de 2 februarie...dupa ce am dat jos 16 kg, am continuat sa maninc aceleasi lucruri, dar nu un singur fel / zi, ca la inceput...ci in aceeasi zi, sa spunem, maninc carne si salata de cruditati (un exemplu).au urmat si celelalte 5 kg in minus, dar intr-un ritm mai lent. asa maninc si acum si ma simt foarte bine, imi si place ceea ce maninc, nu sint pofticioasa. nu maninc nici acum piine, dulciuri, fainoase. amalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA![hia] Am inceput si eu de ieri disociatul:ieri am mincat lapte batut si branza iar azi maninc mere si grapfruit(poate niste cirese diseara). Deocamdata nu simt o senzatie acuta de foame! Mai am de dat jos 6 kg pana la greutatea initiala(am 59 kg, 1.65m) Sper sa ma tin! [pup] Mariana si [copil]DAVID(11.10.2003) http://community.webshots.com/user/davidutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tin disociatul de 1 an si 4 luni. Nu va speriati, ca l-am tinut numai doua saptamani pe luna. Am avut si cateva luni de pauza, ca nu mai puteam. Am dat jos 15 kilograme, pentru ca n-am vrut sa le dau jos brusc, mi-a fost teama. Dar, atentie, daca tineti disociatul sa zicem 14 zile, cel putin 14 zile trebuie sa aveti grija cu alimentatia, pentru a stabiliza greutatea. Si numai in primele 4-5 zile dati jos cateva kilograme, apoi nu mai dati jos mai mult de 1 kg/saptamana. Iar lichide trebuie minim 2l/zi. Conteaza foarte mult sa beti cat mai multe lichide (apa plata, ceai). Spor la slabit. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]nu caut dieta ideala....dar daca mi.o spune totusi cineva nu ma supar[:D][:D] Am inceput disociatul,am dat jos un kil de ieri dimineata[il]..azi e ziua de legume,,maine carne,poimaine lactate,apoi fructe ca orez nu-mi place[xx(] Deja am facut o abatere acum cu o bericica,dar o compensez eu cumva. De asta vara pana acum am dat jos 10 kg(dintre care ultimele 5 de la 1 martie) Pana la Craciun vreau sa arat ca inainte de sarcina! deci..cine s.-a apucat de disociat acum? va astept la raport[box] pupici multi pe sunculite[:D]!! http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Iar va citesc, iar mi se face "pofta" de regim. Cu atat mai mult cu cat aici e o vara tare calduroasa. Parca mi-ar sta mai bine in costum de baie daca as slabi cateva kilogramele! Acum mai trebuie sa ma hotararasc ce regim sa tin, sa merg la cumparaturi, dupa care sa incep sa dau si eu raportul aici. Pastrati un loc si pentru mine, plsss... Bafta multa celor care deja s-au apucat de treaba! Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamica dulce si eu am inceput disociatul de ieri, asa ca ma inscriu in cursa...sper sa se vada si ceva rezultate ca mai am vreo 12 kile de dat jos, care s-au lipit tare bine de mine... Andreea si [copil] Sebastian - 07.10.2003 http://community.webshots.com/user/andreeacc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa tin o dieta! Dar nu pot ca inca alaptez. Si musai pina la anul sa slabesc vreo 30 de kg ca sa-i fac o surioara lui Mircea. Deocamdata vad ca slabesc aprox. 1 kg pe saptamina, de la caldura si de la Mircea care are 9 kg si il manevrez toata ziua. Si nu ca m-as abtine de la mincat [bang]. Pupici si spor la slabit. Diana si [copil] Mircea (2.01.2004) http://community.webshots.com/user/dianab13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...