Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mai slabim,fetelor???


Recommended Posts

Gata, nu se mai poate!! Ma apuc si eu! Am citit si am tot citit, mi-am salvat intr-un document "disociatul" si maine ma apuc sa imi fac un shopping list pentru vreo 2 saptamani. Am uitat sa ma prezint: 1.75 m inaltime, vreme indelungata am fost extrem de slaba, apoi ceva s-a intamplat cu metabolismul meu si am inceput sa pun pe mine [bang][bang] In ultimii ani am avut 75kg apoi inainte de a ramane insarcinata 80 iar acum, dupa o sarcina gemelara in care ajusesem ca un balon urias[grasa],am ramas cu 89-90![bang][bang] O sa incerc si eu sa dau raportul, sa vedem ce voi reusi! Patricia, Miriam si Ruth (6.12.03) http://community.webshots.com/user/2girlsmum
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai fetelor sunteti grozave!! Felicitari pentru kg pierdute! Si eu de luni am inceput disociatul, deci ma inscriu in cursa. De luni -1 kg desi m-am napustit la o bucatica de ciocolata ieri, iar luni a o felie de paine prajita. Spor la slabit! http://photos.yahoo.com/silvana_popovici Silvana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helo fetelor ma inscriu si eu pe listuta voastra.Am 2 luni de cind am nascut si am dat doar10kg jos.Si asta in spital.De cind am ajuns acasa nu se mai misca nici un kil.Incerc sa alaptez ca asta mic nu se satura de la mine da ma ingrozesc cind ma uit in oglinda.Adica ncinu alaptez cum trebuie si nici nu slabesc.Ca porcu's toate! Dar eu am tinut un regim cu vreo 3 ani inainte sa nasc si a dat rezultate neasteptate.Am slabit in 2luni 9 kg fiindca seara mincam cite juma de tabla de cioco. Deci, daca vreti puteti incerca, nu e costisitoare si o sa ma apuc cind nu voi mai alapta.Deoacamdata am sa incerc sa maninc disociat. Luni-orice fruct cu exceptia bananelor,ceai neindulcit,suc natural, apa,ciorba de varza in orice cantitate.-reteta de ciorba la sfirsit Marti- orice vegetale crude sau conservate evitind fasolea,mazarea, porumb.Recomandat spanac, salata.Seara un cartof copt cu unt.Nu mincati fructe. Miercuri-Mincati ciorba in orice cantitate, fructe, vegetale.Nu mincati cartofi. Joi-3 banane si lapte degresat.Ciorba orice cant. Vineri- carne de vita(pui fara piele)250-500gr fiarta sau gratar si pina la 6 rosii.Apa multa pt eliminarea acidului uric. Simbata-carne vita si vegetale, nu cartofi.ciorba Duminica-Orez fiert, vegetale suc de fructe neindulcit. Eu am schimbat simbata cu duminica sa fie mai bine. Reteta de ciorba 1 varza mare,6 cepe verzi mari, 2 cutii de rosii in bulion,2 ardei grasi sau gogosari,1 leg mare de frunze de telina cu tot cu tije, un cub de supa.Se condimenteaza dupa gust. Ideea e sa mincati cit mai multa ciorba fiindca eliminati multa apa si ardeti grasimile. E buna si rece de la frigider cu ceapa verde sau usturoi.Pe mine m-a ajutat mult si era iarna cind am tinut-o.Acum va fi mult mai usor ca e vara si sunt fructe multe iar legumele si salatele sunt ieftine. Spor si sper sa va prin din urma cu kg jos Alina la 1,64 si 68 kg. Alina si bebe Dragos http://www.inarad.ro/dragos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Patricia..noi avem cam aceleasi dimensiuni,numai ca eu sunt cu vreo 3 cm mai inalta. Azi dimineata aveam 89 de kile....vreau sa ajung la 70,cate aveam inainte de sarcina. Nu stiu cum arati tu,dar,fiindca suntem atat de lungi,banuiesc ca asemanator,deci nu chiar ingrozitor...imbracate cum trebuie[:D] ca la oglinda in chelea goala...[bang][bang][xx(] Hai sa vedem ce-i cu disoaciatul si cat dam jos...eu am tinut pana acum o zi peste si ieri legume,mai cu calcat pe delaturi,..azi e zi de lactate. fetele..nici nu stiti cat de bine imi pare ca ne-am mobilizat[:D] daca nu merge cu disociatul,aplic reteta alinei, pupici http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ,va admir pentru vointa!Ca mie imi lipseste cu desavirsire,si tare ar trebui sa dau si eu vreo 15 kile jos!!! Problema e ,slabim ,dar dupa aceea cum facem sa stabilizam greutatea si sa nu ne ingrasam din nou!!Aici medicii numesc asta efectul yo-yo!! Eu m-am gindit sa merg la un nutritionist,un medic specializat si sa incerc asa! Ce ziceti? mai e cineva care s-a gindit la asta? pupici Corina si Anna nazdravana!![fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inceput disociatul imediat dupa Pasti, l-am tinut cam o luna (cu intreruperi si multe abateri), timp in care am slabit 4 kg. Deci pe la jumatatea lunii mai am intrerupt cura insa nu am pus nici un gram. De mancat am mancat cat de cat normal, chiar si o pizza, bericica. Am redus painea, dulciurile si nu am mai mancat deloc dupa ora 18. Silvana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Diana_b
Vreau si eu sa tin o dieta! Dar nu pot ca inca alaptez. Si musai pina la anul sa slabesc vreo 30 de kg ca sa-i fac o surioara lui Mircea. Deocamdata vad ca slabesc aprox. 1 kg pe saptamina, de la caldura si de la Mircea care are 9 kg si il manevrez toata ziua. Si nu ca m-as abtine de la mincat [bang].
Diana, lasa slabitul sa nu ramina Mircea fara laptic. Daca vrei sa incerci totusi ceva, trimite-mi un PM cu adresa ta de mail si-ti trimit cartea lui Monti s-o studiezi, ca aia s-ar putea sa poti s-o tii. Dar pune lapticul lui Mircea pe primul loc. De ce te grabesti sa-i faci o surioara lui Mircea, mai lasa un timp sa ti se refaca organismul. Sa stii ca e greu cu burtica si un bebe mic de 1 an, intreab-o pe Marina... Bineinteles ca e doar un sfat, tu stii mai bine. Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De duminica pina acum am slabit un kg.Nu tin un regim strict.Maninc mai putin si incerc sa nu maninc alimente cu multe calorii.Maninc zilnic inghetata si , inca ceva dulce,ciocolata un patratel sau doua.Nu ma pot abtine!Din pacate ,sint efectiv lesinata de foame. dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica,dar cam ce mananci,ca mie mi-e tare greu sa tin un regim,chiar si Monti,probabil lenea e de vina.Eu nu vreau sa slabesc decat vreo 6 kile maxim. • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA![hia] De luni am inceput disociatul: luni lactate,marti mere+ 1 grapfruit, azi carne(sunca presata de dimineata iar pe zii am mincat ficat innabusit). Azi de dimineata dupa 2 zile cintarul arata cu 1 kg mai putin. Ma stimuleaza faptul ca trebuie sa "dau raportu" zilnic si sper sa slabesc vreo 5 kg,dupa care sa incerc sa imi mentin greutatea. Va doresc spor la slabit!![pup] Mariana si [copil]DAVID(11.10.2003) http://community.webshots.com/user/davidutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...