Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta(8)


Recommended Posts

Tatiana, bafta multa!!!! Sa fie un bebe gras si sanatos, si tu sa nasti usor!!! Scuze, Tania, mi s-a parut ca are 11 luni...chiar ca la 3-4 luni e prea mica pentru plaja!!! Cornelia, noi azi iesim pe la 16.00 afara si mai pe seara in jur de 19.00 vom fi in parcul piticilor la leagane pentru pitici. Poate ne intalnim. Si cu Laura, daca iese cu Vlad. Noi ne gandim sa mergem la plaja azi, dar inca nu e batut in cuie programul. Sinzi si David http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc mult fetelor! Eu inca sunt acasa. Nu am avut pana acum nici o contractie iar bb face sport. Deci suntem bine. Toata lumea se agita pe aici, numai eu nu. mi-am facut bagajul si acum ma relaxez; stau in pat si ma uit la tv. Va pup pe toate! Tatiana si bebe cel gata sa vina pe lume.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, Tatiana se apropie ceasul! Sa va dea Dumnezeu putere, tie si lui bb, sa treceti sanatosi peste hopul asta. Aoleu, acusi nasti si nu ti-am terminat faza cu bagajul! Ziceam ca e bine sa le imparti, lucruri care-ti sunt utile in primele ore si lucruri ce-ti trebuie dupa ce te instalezi in salon. Asa ca in primul, cel de urgenta tre sa ai: vata, fese sterile tinuta pentru internare( papuci, camasa de noapte)prosop(ca vei transpira - copii se fac cu sudoare[:D]) Pentru celalalt bagaj, obiecte de igiena personala, supozitoare cu glicerina(contra constipatiei), spray pentru plagi,Oximed, de ex,cu el te prezinti la toaleta zilnica, Bepanthene( contra ragade mamare). Aici poti sa pui lucruri de schim, adica chiloti, o alta camasa de noapte cu deschidere la piept, chiloti pt. bb si servetele( Pampers). Cam atat, daca am uitat ceva este din cauza emotiilor, ca ma pun in pielea ta si ma trec fiorii. Bafta multa si curaj! Sa ne spui exact cand pleci, sa ne tii la curent pana in ultima clipa! Sa-ti lasi urmasi care sa intre in lipsa ta sa ne dea de veste! Aaaa, sa nu uiti ceva: Cand cobori de pe masa de nasteri, persoana care va fi cu tine, sot, mama, sa-i pui sa -ti apase bine pe burta pentru a stimula uterul sa se retraga. Vei simti ca un ghm care coboara. Este destul de important sa te apese cineva, ca tu nu vei avea chef si putere. Asta daca nasti normal! Pupici, si sa auzim de bine! CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti tinem pumnii!! Nastere usoare,usoara! Daca nasti normal da-i dr-ului dinainte darul -sfat pretios[:D]Ia 3-4 pachete de vata si de tampoane(dupa 2 zile poti pune tampoane obisnuite). Straduieste-te cat poti si alapteaza din prima! Bafta multa.....imi vine sa plang![q] Asa patesc si la nunti .Bine ca la evenimente fericite.Te pupic si-ti tin pumnii.Incerc sa ajung la tine la spital! dady+anduta(14 sept'96)+bibi(14 febr'04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crixia - e aparatul cel mic sau cel mare,ca am inteles ca sunt doua tipuri? Face zgomot mare pe timpul noptii? Oana - ce faci mama? esti libera si nu spui nimic? Paul e bine? Laura(Tatiana) mama este hipertensiva si cardiaca(bloc de ramura drept) si ....inca o problema ff. grava dar care speram ca s-a rezolvat cu operatie acum doi ani. Am intrebat dr.pediatra daca prin august -septembrie pot merge cu Bibi la plaja si nu mi-a dat unda verde. Mi-a zis sa astept pana la anul cu expunerea directa la soare. Daca vreau, doar seara pe malul marii pt. aerosoli. Am observat si eu apropierea datelor de nastere, dar am uitat sa-ti mai spun. Cornelia- voi sunteti bine? Sambata cred ca vin la intalnire! Sper sa nu mai intervina ceva. Va pupic pe toate![pup] dady+anduta(14 sept'96)+bibi(14 febr'04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tatiana,iti tin pumnii.Imi vine sa innebunesc,am sters tot mesajul din greseala,dupa ce tastasem mai bine de-o ora cu o mana.Da'vad ca fetele ti-au dat multe din sfaturile pe care ti le scrisesem si eu. O singura completare,ai mare grija cand folosesti toaleta,ca mai nasc si pacatoase p'acolo. Eu am nascut dupa o saptamana de la eliminarea dopului gelatinos. Doamne ajuta si sa fiti sanatosi!Bb.mancacios si-o mamica cu laptic mult si bun. Pune pe cineva sa ne-anunte daca ai nevoie de ceva.Ai numerele de telefon. Curaj,ca totul va fi bine! Ceelorlalte,va multumesc c-ati intrebat de mine.Va scriu altadata ce v-am mai scris si s-a sters ptr.ca s-a trezit Teo. Suntem bine,nu ne mai curg mucii.Acum scriu telegrafic. Crix,de la caldura sau de la eruptie.Nu te speria.Laura ti-a zis bine,se rezolva prin alimentatie.Totul este sa nu miroasa sau sa aiba mucus si sa nu faca febra.Elimina ptr.cateva zile cartoful si oul.Da-i mar si morcov fiert. Cornelia,bantuie enterovirozele.Ia niste Ecoflorina ptr.refacerea florei intestinale,macar 3 zile.Mariutei da-i picaturi naturale de vit.C,in perioada asta a eruptiei dentare ii scade imunitatea si-are nevoie.Nu exista exces de vit.C,ce-i in plus ptr.organism se elimina. Rox,ce-ai luat sambata de la Mobexpert?Te-am vazut din departare,aratai super.Sa stapaniti sanatosi mobila,este in ton cu ce-i pe jos.Si-am observat c-ai respectat principiul Feng S.,chiuveta nu sta langa plita.Apucam sa mancam din prajiturile tale delicioase?Hi,Hi,mi-aduceam aminte de dorintele mele sexuale din trim.2 si 3 de sarcina.O a doua luna de miere! Laura,si eu am dus-o pe Teo la plaja de la 8 luni.Era innebunita sa se balaceasca in apa. Ionela,sa-ti traiasca printzesele si sa te mandresti cu ele!Sunt cuminti? Oana,acum tu lipsesti? Ce stiti de Layla,Narcisa?Galarina mai are putin si naste.Apoi,Rox. Larular,tu tot cu santierul? Marlen,nu uita de ATPA. Va pup,July.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TATIANA BAFTA!!!! oricit de repede ar veni bebe o sa fie bine.....am sa dau mesajul si pe forumul de mamici_iulie_august, sa se bucure si ele. geanta de nou-nascut de la sensi blu costa 1.200.000....nu e prea mare scofala inauntru dar ia-o daca esti in graba. Julyci hai mai mama sa nu dai tu semn simbata!!!!!!!!!![xx(]..te ti eu minte pentru asta...[biz]. am fost sa ne luam cecul cadou (ca vorba aia, am luat la marfa .....). prajituri eu zic ca in saptamina 4-11 iulie stabilim o zi cind va convine la mai multe....si va astept!! Cornelia....imi pare rau de intoxicatia ta, sper ca esti ok acum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Inca sunt acasa. Astazi nu am avut decat o contractie si am stabilit cu medicul ca nu are rost sa merg sa stau in spital de pe acum. Mai ales ca eu locuiesc chiar langa spital si-mi este foarte usor sa ajung acolo in caz de ceva. A fost si el de acord si ma bucur ca stau acasa si nu acolo. Azi am reusit sa fac si o plimbarica pana la maternitate ca sa vad care este treaba cu rezervele si saloanele, conditii, preturi, etc. Mai intai, am dat de o baba constipata la unul din lifturile pentru gravidute. Nu putea sa inteleaga scopul vizitei mele si nu vroia sa ma lase sa urc la maternitate. Pana la urma am reusit. Apoi am vazut saloanele si unele rezerve....dezastru!!! Imi venea sa plang[q]. Oricum, in final am ajuns si la "hotel" unde dai un ban dar stai in fata.Diferenta este uriasa. Eu va pup pe toate si ma bucur enorm ca sunteti alaturi de mine! Maine, poate vom fi inca acasa si mai vorbim. Cert este ca suntem bine, amandoua si daca nu se intampla evenimentul, poate ca venim si noi la intalnirea de sambata. Pupici, pupici, pupici![bis][bis][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...